1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z obu nitek estakady katowickiej w Poznaniu. Drogowcy zapowiedzieli otwarcie południowej części przebudowanego obiektu.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Estakada katowicka to jedna z najważniejszych arterii w mieście. Znajduje sie w ciągu drogi, która wyprowadza ruch z Poznania w kierunku węzła autostrady A2, a także w stronę Środy Wielkopolskiej i Kalisza. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał w poniedziałek pozwolenie na użytkowanie nowej nitki - jej oddanie odbyło się miesiąc wcześniej niż planowano.

Prace przy południowej nitce rozpoczęły się w lipcu 2016 roku, kiedy do użytku oddano północną część estakady. Obiekt rozebrano i zbudowano na nowo, a prace trwały 15 miesięcy. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Poznaniu poinformował, że od czasu budowy poprzedniej części estakady minęło 40 lat. Przez ten czas nie przeprowadzono żadnych poważniejszych remontów, a jedynie doraźne naprawy. Z czasem wprowadzono ograniczenia, a później całkowity zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony.

Specjaliści oceniają, że nowa estakada wytrzyma nawet 100 lat, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i materiałów. Przed oddaniem odcinka do użytku wykonawca przeprowadzi ostatnie prace związane z montażem ekranów akustycznych i uporządkuje teren. Całość zakończy się w listopadzie, a do końca lutego 2018 roku potrwają odbiory.

Przebudowę estakady katowickiej realizowano na podstawie decyzji wojewody wielkopolskiego z 2014 roku. Wartość inwestycji oszacowano na 161 mln zł - prawie 30 proc. tej sumy miasto otrzymało z budżetu państwa.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai i30 N - facelift i nowa skrzynia biegów
Hyundai i30 N - facelift i nowa skrzynia biegów
Hyundai i30 N zyskał nowy, podrasowany wygląd, nowe 19-calowe felgi i przede wszystkim automatyczną skrzynię biegów N-DCT.