1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z obu nitek estakady katowickiej w Poznaniu. Drogowcy zapowiedzieli otwarcie południowej części przebudowanego obiektu.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Estakada katowicka to jedna z najważniejszych arterii w mieście. Znajduje sie w ciągu drogi, która wyprowadza ruch z Poznania w kierunku węzła autostrady A2, a także w stronę Środy Wielkopolskiej i Kalisza. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał w poniedziałek pozwolenie na użytkowanie nowej nitki - jej oddanie odbyło się miesiąc wcześniej niż planowano.

Prace przy południowej nitce rozpoczęły się w lipcu 2016 roku, kiedy do użytku oddano północną część estakady. Obiekt rozebrano i zbudowano na nowo, a prace trwały 15 miesięcy. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Poznaniu poinformował, że od czasu budowy poprzedniej części estakady minęło 40 lat. Przez ten czas nie przeprowadzono żadnych poważniejszych remontów, a jedynie doraźne naprawy. Z czasem wprowadzono ograniczenia, a później całkowity zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony.

Specjaliści oceniają, że nowa estakada wytrzyma nawet 100 lat, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i materiałów. Przed oddaniem odcinka do użytku wykonawca przeprowadzi ostatnie prace związane z montażem ekranów akustycznych i uporządkuje teren. Całość zakończy się w listopadzie, a do końca lutego 2018 roku potrwają odbiory.

Przebudowę estakady katowickiej realizowano na podstawie decyzji wojewody wielkopolskiego z 2014 roku. Wartość inwestycji oszacowano na 161 mln zł - prawie 30 proc. tej sumy miasto otrzymało z budżetu państwa.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo Cars Family Bond to nowy urlop rodzicielski dla pracowników
Volvo Cars Family Bond to nowy urlop rodzicielski dla pracowników
Volvo Cars planuje wprowadzenie 1 kwietnia 2021 roku nowej polityki płatnych urlopów rodzicielskich dla osób wszystkich płci. Będzie ona dotyczyła ponad 40 tysięcy pracowników w biurach i fabrykach rozsianych po całym świecie.