mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.

Autostrada A2 rusza na wschód
Odcinek autostrady A2 powstanie na przedłużeniu południowej obwodnicy Warszawy i połączy się z autostradową obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Trasę o długości 15 km zbuduje za 500 mln zł firma Pol Aqua. Odcinek będzie się składać z dwupasmowej autostrady z drogami obejmującymi ruch lokalny. Projekt zakłada też przebudowę okolicznych dróg gminnych i powiatowych, budowę MOP, a także Obwodu Utrzymania Autostrady. Trasa zyska ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt oraz zbiorniki retencyjne. Zgodnie z umowa będzie gotowy w czerwcu 2020 roku.

W październiku 2020 roku zostanie oddany do użytku wielki węzeł u styku południowej obwodnicy Warszawy (S2), trasy na Lublin (S17) oraz autostrady A2. Zbuduje go firma Porr za kwotę 190 mln zł. W skład tej inwestycji wejdzie 2-kilometrowe, 2-poziome połączenie, które ułatwi znacząco transport w stronę Terespola i Białegostoku. Z kolei w Legionowie powstanie 1,8-kilometrowy wiadukt, którego wyceniono na 45,7 mln zł.

Według umów podpisanych w 2015 roku, do sierpnia 2020 roku zostanie zakończona budowa południowej obwodnicy od Puławskiej aż po węzeł Lubelska. Niewykluczone, że realizacja inwestycji opóźni się z powodu kilkumiesięcznego poślizgu w wydawaniu pozwoleń.

Łączna wartość wszystkich inwestycji podpisanych przez ministerstwo infrastruktury i budownictwa przekracza 738 milionów złotych.
Tematy w artykule: mazowieckie autostrada autostrada A2

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek w Polsce -...

auto motor i sport 2017-06-12

Od kilku dni już na łącznie 40-kilometrowym odcinku autostrady A4 działa zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych. Ma to poprawić bezpieczeństwo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.