mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.

Autostrada A2 rusza na wschód
Odcinek autostrady A2 powstanie na przedłużeniu południowej obwodnicy Warszawy i połączy się z autostradową obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Trasę o długości 15 km zbuduje za 500 mln zł firma Pol Aqua. Odcinek będzie się składać z dwupasmowej autostrady z drogami obejmującymi ruch lokalny. Projekt zakłada też przebudowę okolicznych dróg gminnych i powiatowych, budowę MOP, a także Obwodu Utrzymania Autostrady. Trasa zyska ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt oraz zbiorniki retencyjne. Zgodnie z umowa będzie gotowy w czerwcu 2020 roku.

W październiku 2020 roku zostanie oddany do użytku wielki węzeł u styku południowej obwodnicy Warszawy (S2), trasy na Lublin (S17) oraz autostrady A2. Zbuduje go firma Porr za kwotę 190 mln zł. W skład tej inwestycji wejdzie 2-kilometrowe, 2-poziome połączenie, które ułatwi znacząco transport w stronę Terespola i Białegostoku. Z kolei w Legionowie powstanie 1,8-kilometrowy wiadukt, którego wyceniono na 45,7 mln zł.

Według umów podpisanych w 2015 roku, do sierpnia 2020 roku zostanie zakończona budowa południowej obwodnicy od Puławskiej aż po węzeł Lubelska. Niewykluczone, że realizacja inwestycji opóźni się z powodu kilkumiesięcznego poślizgu w wydawaniu pozwoleń.

Łączna wartość wszystkich inwestycji podpisanych przez ministerstwo infrastruktury i budownictwa przekracza 738 milionów złotych.
Tematy w artykule: mazowieckie autostrada autostrada A2

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.