1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Podczas konferencji prasowej minister ogłosił, że powstanie koncepcja programowa dla odcinka autostrady A2 biegnącego z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Na razie podpisano umowę na dokumentację i wykonanie elementów koncepcji programowej. Dokumentacja jest potrzebna, żeby ogłosić przetarg i przejść do fazy projektowej i realizacyjnej inwestycji.

Rada Ministrów stawia na budowę infrastruktury transportowej we wschodniej części Polski, co pozwoli przyspieszyć rozwój tego regionu. Najnowsza decyzja ma doprowadzić do połączenia autostrady A2 z międzynarodową trasą Via Carpatia.

Spółka Multiconsult Polska będzie odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji programowej. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 6,5 mln zł, a czas realizacji to 14 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli od lutego 2019 roku. Dopiero w maju 2019 roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę 37,5-kilometrowego odcinka z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Prace rozpoczną się w lipcu 2021 roku, zakończenie zaplanowano na sierpień 2023 roku. Inwestycja będzie kosztować 1,7 mld zł.

W 2012 roku oddano już do ruchu odcinek będący obwodnicą Mińska Mazowieckiego, wchodzący w skład autostrady A2. W tamtym roku GDDKiA podpisała umowę na budowę autostrady pomiędzy Warszawą a Mińskiem Mazowieckim - prace potrwają do 2020 roku. Kolejne odcinki autostrady, w kierunku wschodnim zostaną wybudowane do 2025 roku. Odcinek do granicy prawdopodobnie powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Dodatkowe pasy ruchu na A1, A2 i A4

Dodatkowe pasy ruchu na A1, A2 i A4

Polskie drogi 2022-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!