1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Podczas konferencji prasowej minister ogłosił, że powstanie koncepcja programowa dla odcinka autostrady A2 biegnącego z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Na razie podpisano umowę na dokumentację i wykonanie elementów koncepcji programowej. Dokumentacja jest potrzebna, żeby ogłosić przetarg i przejść do fazy projektowej i realizacyjnej inwestycji.

Rada Ministrów stawia na budowę infrastruktury transportowej we wschodniej części Polski, co pozwoli przyspieszyć rozwój tego regionu. Najnowsza decyzja ma doprowadzić do połączenia autostrady A2 z międzynarodową trasą Via Carpatia.

Spółka Multiconsult Polska będzie odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji programowej. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 6,5 mln zł, a czas realizacji to 14 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli od lutego 2019 roku. Dopiero w maju 2019 roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę 37,5-kilometrowego odcinka z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Prace rozpoczną się w lipcu 2021 roku, zakończenie zaplanowano na sierpień 2023 roku. Inwestycja będzie kosztować 1,7 mld zł.

W 2012 roku oddano już do ruchu odcinek będący obwodnicą Mińska Mazowieckiego, wchodzący w skład autostrady A2. W tamtym roku GDDKiA podpisała umowę na budowę autostrady pomiędzy Warszawą a Mińskiem Mazowieckim - prace potrwają do 2020 roku. Kolejne odcinki autostrady, w kierunku wschodnim zostaną wybudowane do 2025 roku. Odcinek do granicy prawdopodobnie powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Powstaną kolejne odcinki autostrady A2

auto motor i sport 2018-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ładowanie aut elektrycznych - jak to się robi?
Ładowanie aut elektrycznych - jak to się robi?
Proces ładowania ma kluczowe znaczenie dla codziennego użytkowania samochodu elektrycznego. Im krótsza przerwa na ładowanie, tym większa wygoda. Jak wygląda obecnie ładowanie aut elektrycznych?

VW ID VW ID