mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Autostrada A2 - są chętni do budowy wschodniego odcinka

Autostrada A2 - są chętni do budowy wschodniego odcinka

To już pewne, że powstanie wschodni odcinek autostrady A2 od miejscowości Kukuryki na odcinku węzeł Lubelska do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Łącznie 19 firm i konsorcjów złożyło wnioski w ramach przetargu na projekt i budowę.

Autostrada A2 - są chętni do budowy wschodniego odcinka

Wschodni odcinek autostrady A2 ma rozpoczynać się przy granicy z Białorusią w miejscowości Kukuryki i łączyć się z początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Łącznie 19 firm i konsorcjów złożyło wnioski w ramach przetargu na projekt i budowę nowego odcinka A2.

Złożone projekty będą oceniane pod kątem doświadczenia i potencjału kadrowego oraz zdolności ekonomicznej i finansowej firmy wykonawczej. Kryterium oceny będzie nie tylko cena, ale również termin realizacji jak i okres gwarancji.

Inwestycję podzielono na dwa etapy:

  • „Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska” - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego”, odcinek I od węzła „Lubelska” (bez węzła) do węzła „Konik” (z węzłem) o długości około 5,6 km.
  • „Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska” - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego”, odcinek II od węzła „Konik” (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości około 9 km.

W skład budowy wschodniego odcinka autostrady A2 wchodzą łącznie 14,6 km drogi, dwie jezdnie po 2 pasy ruchu z rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu, jak również obiekty MOP, Punkty Poboru Opłat oraz Obwody Utrzymania Autostrady. Planowany termin rozpoczęcia realizacji budowy to grudzień 2016 r. Droga ma zostać oddana do użytku w kwietniu 2020 r. (z możliwością wcześniejszego "startu" w listopadzie 2019 r.)​.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Komentuj:

~PG 2017-01-05

Czekamy na tą drogę: Mińsk, Siedlce, Biała Podlaska, Międzyrzec. Może jak powstanie to ruszą się jakieś inwestycje na zapomnianym wschodzie,

~warszawiak 2015-11-13

Bardzo dobra wiadomość. Tylko dlaczego przetarg i budowa ma jeszcze trwać tak długo? Odcinek od węzła "Lubelska" do obwodnicy Mińska Maz. powinien zostać otwarty jednocześnie z odcinkiem POW, czyli tzw S2 od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska". Inaczej wcześniej otwarta POW (jak już wielokrotnie to podkreślałem) będzie miała co najwyżej połowę swej wartości. Na koniec: dziwne są niektóre zdania w tym artykule. Cytuję np: "Wschodni odcinek autostrady A2 ma rozpoczynać się przy granicy z Białorusią w miejscowości Kukuryki i łączyć się z początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Łącznie 19 firm i konsorcjów złożyło wnioski w ramach przetargu na projekt i budowę nowego odcinka A2". Koniec cytatu. Ktoś, kto nie przeczyta uważnie artykułu i nie jest zorientowany w temacie może pomyśleć, ze jest to przetarg na całą A2 od granicy z Białorusią do Kałuszyna, a odcinek najważniejszy, czyli przedłużenie wylotu z Warszawy będzie pominięty. Nasi decydenci drogowi nie raz takie numery "wycinali". Na szczęście nie tym razem. A do powstania odcinka A2 od granicy w Kukurykach do początku (lub końca, jak kto woli) obwodnicy autostradowej Mińska Maz. za Kałuszynem jeszcze niestety bardzo, ale to bardzo daleka droga.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.