mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Aż czy tylko.....

Aż czy tylko.....

Jaki jest postęp prac przygotowawczych i budowlanych na wszystkich odcinkach autostrad i dróg ekspresowych w Polsce? Dzisiaj Ministerstwo Infrastruktury poinformowało nas o stanie na koniec kwietnia bieżącego roku.

Aż czy tylko.....

Z zaakceptowanej przez Radę Ministrów informacji wynika, że nadal (budowa miała wystartować w maju) trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na pierwszym odcinku autostrady "A-1" Gdańsk-Nowe Marzy (91 km). Prowadzone są negocjacje z firmą Gdańsk Transport Company na kolejny odcinek Nowe Marzy-Toruń (61 km).

Prowadzone są negocjacje na temat zamknięcia finansowego dla odcinka Nowy Tomyśl-Świecko (105 km) autostrady "A-2" z firmą Autostrada Wielkopolska. Realizowana jest budowa odcinka "A-2" pomiędzy Koninem a Strykowem/k. Łodzi (103 km) i zakończy się w listopadzie 2005 roku.

Koncesjonariusz na A4 wciąż nieznany. Trwają negocjacje z firmami Stalexport Autostrada Śląska i Autostrada Południe nad umową o eksploatację wybudowanego odcinka "A-4" Wrocław-Katowice (143 km). Decyzja o wyborze koncesjonariusza na odcinku A-4 Wrocław - Katowice ciągle się opóźnia, więc prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek prace zostaną podjęte w tej połowie roku jest coraz mniejsze. Pocieszające jest jednak zaawansowanie prac na trzech odcinkach - Legnica-Wrocław, Krzywa-Wrocław i Kleszczów-Sośnica (o łącznej długości 111 km).

Nadal prowadzone jest postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót budowlanych dla odcinka "A-6" Klucz-Kijewo (8 km). Planowo budowa powinna ruszyć w drugim kwartale bieżącego roku. Według założeń rządowego harmonogramu budowy autostrad odcinek ma być przekazany do eksploatacji w 2006 r. Na chwilę obecną w eksploatacji znajduje się 20 km tej autostrady. Po zakończeniu realizacji odcinka Klucz-Kijewo powstanie autostradowe połączenie Szczecina z siecią autostrad niemieckich.

Trwa budowa jezdni północnej do istniejącej drogi krajowej nr 18 na odcinku Olszyna-Golnice (70 km). Prace budowlane potrwają do końca 2006 roku, a obie jezdnie drogi krajowej nr 18 zostaną dostosowane do standardu autostrady (A18).

Zgodnie z założeniami harmonogramu budowy autostrad i dróg ekspresowych, łącznie w 2005 r. do eksploatacji przekazane zostaną 122 km autostrad, a w budowie będzie znajdować się 547 km autostrad. Do eksploatacji przekazane zostanie 41,4 km dróg ekspresowych, a w budowie będzie znajdować się 259,9 km tych dróg.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.