mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie bezpieczniej na czwórce w Nagawczynie

Będzie bezpieczniej na czwórce w Nagawczynie

Drogowcy planują ogłosić przetarg na budowę ronda na krajowej czwórce oraz zainstalowanie sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na istniejącym przejściu dla pieszych w miejscowości Nagawczyna. Inwestycja jest odzewem na postulaty mieszkańców oraz władz samorządowych.

Będzie bezpieczniej na czwórce w Nagawczynie
Mieszkańcy Nagawczyny wielokrotnie zwracali się do Oddziału GDDKiA w Rzeszowie z wnioskiem o budowę ronda oraz podziemnego przejścia dla pieszych. Oba postulaty stały się elementami porozumienia zawartego we wrześniu 2011r. pomiędzy GDDKiA a Gminą Dębica. Celem porozumienia była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz dostępność terenu Gminy Dębica do DK4.

W kwietniu 2014r. GDDKiA uzyskała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na rozbudowę skrzyżowania DK4 z DW985 i nowy odcinek drogi gminnej w Nagawczynie. Stanowi ona ostatni element procesu przygotowania inwestycji. - Dzięki zapewnieniu przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju finansowania dla tego zadania, szacujemy, iż ogłoszenie przetargu możliwe będzie jeszcze w tym miesiącu - zaznaczają drogowcy.

Rondo zlokalizowane będzie na terenie powiatu dębickiego, na końcowym odcinku tzw. „obwodnicy Dębicy”. Obejmie rozbudowę skrzyżowania DK4 z wlotem DW985 i nowym odcinkiem drogi gminnej w m. Nagawczyna. Skrzyżowanie będzie jednopoziomowe z rondem turbinowym (czterowlotowym) i oświetleniem. W ramach inwestycji wykonane zostaną także chodniki o łącznej dł. ok. 400m.

W miesiącu maju br. planowana jest także instalacja sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na istniejącym przejściu dla pieszych w Nagawczynie. Mieszkańcy oczekiwali budowy podziemnego przejścia dla pieszych jednak z uwagi na dużą kumulację środków finansowych potrzebnych do zrealizowania obu inwestycji (rondo + przejście podziemne), wspólnie z samorządem i komitetem protestacyjnym podjęta została decyzja, by w pierwszej kolejności zrealizować budowę ronda oraz ustawić sygnalizację świetlną.

Wobec powyższych ustaleń Komitet Protestacyjny z Nagawczyny odstąpił od zapowiadanej na 14 maja br. akcji protestacyjnej na DK4, a tym samym blokowania ruchu na krajowej „czwórce”.

 

Podobne wiadomości:

Plebiscyt Best Cars 2014: 30 wspaniałych

auto motor i sport 0000-00-00

Jubileuszowy, 20. plebiscyt „Best cars” zakończony –  5 134 czytelników "auto motor i sport" w 12 krajach wybrało swoich faworytów. Poznaj najlepsze auta roku 2014.

Zaparowane szyby w samochodzie. Jak temu zaradzić?

Zaparowane szyby w samochodzie. Jak temu...

Bezpieczna jazda 2019-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 718 GTS 4.0
Nowe Porsche 718 GTS 4.0
Do gamy samochodów Porsche 718 Cayman i 718 Boxster dołączają modele GTS 4.0, w których producent powrócił do wolnossącego silnika sześciocylindrowego.