mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Będzie obwodnica Bełchatowa

Będzie obwodnica Bełchatowa

Ruszyły prace nad projektem północnej obwodnicy Bełchatowa. Inwestycja ma być realizowana w latach 2007 - 2009. GDDKiA, która jest jej realizatorem, już prowadzi wykup gruntów.

"Tym razem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uwzględniła wszystkie nasze propozycje, łącznie z późniejszym płynnym połączeniem obwodnicy północnej ze wschodnią. Na obwodnicy będą cztery bezkolizyjne skrzyżowania. Na takie rozwiązania możemy się zgodzić" - podkreśla prezydent Bełchatowa Marek Chrzanowski.

Droga obwodnicy ma mieć w sumie ok. 11 km długości. Ma przebiegać: od strony Piotrkowa Tryb. przed stacją benzynową w Dobrzelowie w prawo, przez miejscowość Helenów. Następnie ma przecinać ul. Pabianicką na granicy miasta, a także drogę wojewódzką do Łasku na wysokości Domiechowic. Obwodnica ma się kończyć za stacją benzynową w miejscowości Nowy Świat. Na całej trasie będą skrzyżowania wielopoziomowe - bezkolizyjne. Ma to być droga dwujezdniowa o podwyższonym standardzie.

Przeczytaj także:

Piotrków Trybunalski ma obwodnicę (2006-10-24)

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Otwarcie obwodnicy Rawy Mazowieckiej (2005-11-03)

Tematy w artykule: obwodnice lodzkie drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~~Bonus 2008-06-29

Co z tą obwodnicą? Nie widzę nigdzie ani wzmianki. Łódź zrobiła swoje. Parszywa Łódź... Euro nie stoi przecież tak do końca na przeszkodzie tej drodze. Wciąż tysiące aut będą ją wybierać, a ominąć Bełchatowa i Wielunia nie mogą. I tak łódzke platformiane cwaniaczki krzykacze zrobiły swoje: Łódź będzie miała cały pierścień dwujezdniówek, bo płakali, że S8 w oddali pozbawi ich korzyści gospodarczych; a już argumenty o zatłoczeniu spowodowanym brakiem obwodnicy południowej były nie na miejscu. Współczuję wszystkim mieszkańcom Bełchatowa, że do dziś nie ma tej obwodnicy. I mam nadziejęm, że kiedyś powstanie jednak druga odnoga S8 przez wasze miasto- ten wariant jest bardziej racjonalny głównie ze względu na dystans. Ci, którzy wjadą S-ką do Pabianic i Łodzi, później będą musieli, po wschodnim obejściu tej manufakturalnej metropolii, jechać dalej płatną A2. Gratuluję łodzianom. Znowu zachowaliście się, jak pies ogrodnika, który tym razem odbiera, co nie jego.

~mkk 2007-09-17

łodziacy oddajcie nam nasza "ósemke" ! Nie rozumiem dlaczego zmieniacie przebieg drogi nr 8 , a potem krzyczycie że zabrali wam droge .

~Łodzianin 2006-11-21

Wy z Bełchatowa - lotniska na tej swojej A 8 to czasem byście nie chcieli, w Oleśnicy mają.

~~Bonus 2006-11-21

wow! nonono..A przecież ósemka jako ekspresówka ma pójść jednak przez Łódź i okolice...czyżby aż taki wzrost standardu dróg nam szykowali? Droga dwujezdniowa o podwyższonym standardzie! Bezkolizyjne cztery skrzyżowania! wow! Może pociągną potem dwujezdniówkę do Piotrkowa? :-) czego życzę bełchatowianom i bełchatowiankom

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala to całkiem nowy model w gamie czeskiego producenta. Zastąpi Skodę Rapid, ale wymiarami znajdzie się między nią a Octavią.