mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Berlinka do remontu

Berlinka do remontu

Po świętach rozpocznie się remont odcinka drogi krajowej nr 22, popularnie zwanej berlinką, w powiecie malborskim (pomorskie).

Berlinka do remontu
Remont drogi krajowej nr 22 (tzw. berlinki) na odcinku pomiędzy Gnojewem a Kończewicami w powiecie malborskim rozpocznie się po świętach wielkanocnych. To fragment tzw. berlinki pokryty betonowymi płytami, a te z kolei dziurami lub asfaltowymi łatami. Jazda po trzykilometrowym fragmencie drogi od lat jest zmorą wielu kierowców jadących w stronę Malborka lub Tczewa.
- Remont potrwa on zapewne do początku maja - mówi Piotr Michalski specjalista do spraw komunikacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. - Potem znacząco poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Asfaltowa wylewka sprawi, że droga będzie w dobrym stanie przez kolejne dziesięć lat.

Droga nr 22 między Malborkiem a Tczewem przez lata była zmorą kierowców. Sytuacja nieco się poprawiła w ubiegłym roku, gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, przy okazji remontu mostu na Wiśle położyła nakładkę z masy bitumicznej na odcinkach dojazdowych do przeprawy przez rzekę. W kierunku Malborka asfalt wylano na odcinku około 1800 metrów, ale same płyty przykryto asfaltem tylko na kilkusetmetrowym odcinku. Do remontu pozostały jeszcze trzy kilometry płytowej nawierzchni. Teraz przyszła kolej na naprawę.

Kierowców ucieszyłaby też decyzja o remoncie berlinki na odcinku od mostu do Czarlina, prowadzącym m.in. do autostrady Al. Ten fragment drogi pokryty jest coraz bardziej pofałdowaną nawierzchnią brukową. GDDKiA chce w przyszłym roku wykonać projekt przebudowy tej trasy, a później będzie się starać o pieniądze na remont.

Podobne wiadomości:

Jaguar XJ 220, czyli 100 km/h poniżej 4...

auto motor i sport 0000-00-00

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~jumper 2012-04-11

3 kilometry dywanika asfaltowego pod malborkiem poloza . super . ciekawe kiedy bedziemy sie podniecac ze w Koziej Wolce pasy na przejsciu dla pieszych beda malowac . koncza sie inwestycje drogowe w tym kraju . niestety

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.