1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Bez opóźnień na A1 Nowe Marzy - Czerniewice?

Bez opóźnień na A1 Nowe Marzy - Czerniewice?

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa autostrady A1 z Nowych Marz do Czerniewic zostanie ukończona zgodnie z kontraktem w 2011 roku. Tym samym GDDKiA dementuje doniesienia prasowe, według których mogą pojawić się opóźnienia ze względu na zmiany wprowadzane w projekcie.

Bez opóźnień na A1 Nowe Marzy - Czerniewice?
62 km odcinek autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia budowany jest przez koncesjonariusza, firmę Gdańsk Transport Company S.A., na mocy umowy podpisanej z Ministerstwem Infrastruktury w grudniu 2008 roku.

Zgodnie z umową GTC zobowiązało się do przejęcia projektu technicznego dla II etapu inwestycji oraz dokonania w nim niezbędnych modyfikacji. Jedną z nich jest zmiana projektu technicznego dotyczącego mostu na Wiśle pod Grudziądzem. Wpisana do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia (wydanej 28 września 2007 roku) konstrukcja pylonowa zostanie zastąpiona mostem wieloprzęsłowym, wspartym na betonowych lub stalowych filarach. Z pierwotnego planu budowy mostu pylonowego zrezygnowano przede wszystkim po uwzględnieniu postulatów środowisk ekologicznych oraz argumentów ekonomicznych. Według GDDKiA, wprowadzane w projekcie zmiany nie spowodują żadnych opóźnień w budowie A1.

GTC przygotowuje obecnie raport do ponownej oceny oddziaływania na środowisko. Raport będzie zawierać porównanie obu konstrukcji mostu. Na podstawie tej dokumentacji oraz szczegółowej analizy wariantów technicznych, będzie możliwa zmiana konstrukcji mostu przez Wisłę z mostu pylonowego na most płaski oraz zmiana pozwolenia na budowę. Nie jest natomiast wymagana zmiana decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Raport oddziaływania na środowisko zostanie złożony do Wojewody Kujawsko - Pomorskiego wraz z formalnym wnioskiem o zmianę pozwolenia na budowę. Budowa zostanie ukończona zgodnie z kontraktem w 2011 roku. Zmiany projektowe zostały uwzględnione w harmonogramie projektowania i budowy autostrady. Obecnie trwają prace przygotowawcze, które obejmują badania geotechniczne, wstępne prace geodezyjne, tworzenie placów składowych, budowę dróg technologicznych, projektowanie oraz budowę zaplecza.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 91 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~romek 2009-03-12

Podobnie z S5 Wojewoda "sie zastanawia" czy poprowadzic ta trase przez centrum Bydgoszczy czy jak na całym Swiecie po obrzezach miasta przez Białe Błota gdzie juz powstaje duzy wezeł tej trasy dalej przez Lisi Ogon w kierunku na Szczecin.Podobno Ochrona Środowiska kwestionuje ten przebieg gdyz przechodzi ona przez łaki Doliy Nadnoteckiej.Ale ciekawe nie przeszkadza to wydac zezwolenie na zalegalizowanie w tym obszrze wysypiska odpadów pobudowlanych które funkcjonuje tu od lat

~romek 2009-03-12

Lubicz Czerniewice chyba inwestorem miejscowy ZDM z Torunia z kolei A1 GDDKiA w dla tego odcinka w Bydgoszczy no i zrobił sie problem ob projekty róznia sie prawdobodobie w punkcie wezłowym.Prawdobodobnie projekt A1 na tym odcinku powstał wczesniej niz odcinek Lubicz -Czerniewice jak mówia nie wpasował sie wysokoscią rzednych terenowych ,róznica ok 6m i problem kto ma podsypac albo wybrac z terenu.Tak naprawde to bym rozgonił to towarzystwo od walk frakcyjnych na wspolnym terene

~Tomasz 2009-03-12

A co z odcinkiem Lubicz Czerniewice? Sąd nakazał wstrzymać prace po uwzględnieniu protestu Torunia, który nie może się dogadać z GDDKiA w sprawie podłączenia miasta z A1. Tym samym wstrzymane są prace na odcinku gdzie ma być główny punkt poboru opłat i drugi most na Wiśle. Bez tego ważnego fragmentu nikt nie wpuści aut na A1 również na całym odcinku Nowe Marzy - Lubicz, bo z jednej strony nie będzie punktu poboru opłat. Założę się również że nikt nie będzie budował takowych tymczasowo na pół roku czy rok. Ogólnie problemów się mnoży - moim zdaniem nie wyrobią się. A zapewnienia przypominają mi te Polaczka i jeszcze te z początku kadencji Grabarczyka, że A1 będzie cała do 2010, a A2 do Warszawy na Euro. Eh....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Mission R - elektryczna alternatywa dla 911 GT3 Cup
Porsche Mission R - elektryczna alternatywa dla 911 GT3 Cup
Porsche prezentuje podczas targów IAA Mobility spektakularne spojrzenie w motoryzacyjną przyszłość, czyli koncepcyjny pojazd Porsche Mission R.