mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białe Błota: Powstaje węzeł S5/S10

Białe Błota: Powstaje węzeł S5/S10

W związku z budową drogi ekspresowej S5/S10 na odcinku węzeł Stryszek – węzeł Białe Błota, drogowcy wprowadzają nową organizację ruchu. Na skrzyżowaniu istniejących dróg krajowych nr 5 i 10 oraz drogi wojewódzkiej nr 223 powstało nietypowe rondo.

Białe Błota: Powstaje węzeł S5/S10
Od tego tygodnia ma obowiązywać nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 5 i 10 oraz drogi wojewódzkiej nr 223 w podbydgoskich Białych Błotach. Trwają tam prace związane z budową drogi ekspresowej S5/S10 (w Białych Błotach ma powstać węzeł drogowy).

Pierwotnie w tym miejscu znajdowało się niewielkie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. W czasie prowadzonych prac nie byłoby ono jednak w stanie wytrzymać natężenia ruchu przekraczającego 12 tys. pojazdów na dobę. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu była budowa nietypowego ronda o nieregularnym kształcie i ponadkilometrowej średnicy. W środku ronda będą kontynuowane prace przy budowie wiaduktów i bezkolizyjnego węzła w kształcie koniczyny. Drogowcy liczą, że nowa organizacja ruchu pozwoli rozładować korki i umożliwi w tym miejscu upłynnienie ruchu. Podobny pomysł (w mniejszym zakresie) wykorzystano przy budowie węzła w miejscowości Stryszek. Dzięki temu korki w trakcie robót były tam zdecydowanie mniejsze. Na samej trasie nie należy spodziewać się większych utrudnień, ale zmiana organizacji ruchu na węźle w Białych Błotach potrwa do maja przyszłego roku.

Skrzyżowanie miało już być zamknięte w czwartek 8 stycznia, ale policja nie wydała pozwolenia na przeniesienie ruchu na tymczasowe rondo, ponieważ jest zbudowane na nasypie i powinno mieć barierki ochronne. Wykonawca inwestycji, firma Budimex-Dromex, zobowiązał się nadrobić zaniedbania.

Droga ekspresowa S5/S10 węzeł Stryszek – węzeł Białe Błota ma mieć około 11 km długości. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa trasa z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami, wiaduktami, przejściami dla zwierząt i ekranami akustycznymi. Zakończenie prac związanych z budową tego odcinka drogi planowane jest na drugą połowę maja 2010 roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Darek 2010-12-20

Witam czy ta firma nie potzebuje ludzi do pracy?? Prosze o odpowiedź

~Roman 2009-02-01

Jeszcze jeden argument aby wybudować obwodnicę przez Pawłówek: proszę spróbować wyjechać z centrum Bydgoszczy w stronę Osowej Góry ,w dniu roboczym godz.16 - 18. To jest horror! . Ulica Grunwaldzka od węzła Zachodniego jest wąska i niemożliwe jest aby łatwo przejęła dużą ilość pojazdów od strony centrum i z kierunku Jachcic. Obwodnica od strony zachodniej miasta z pewnością stanowiłaby alternatywę dla kierowców szczególnie dla osiedli Osowa Góra, Miedzyń, Smukała.

~wiedziacy :)) 2009-01-30

Drogie panstwo to co mnie najbardziej irytuje a wręcz denerwuje to że wiekszość ludzi nie ma pojęcia o tym co pisze... a więc odpowiem moin skromnym zdaniem na parę nurtujących was pytań Panie Romanie jeszcze nic nie wiadomo gdzie będzie poprowadzona trasa s5 ale moim zdaniem powinna byc przez Pawłowek z tego wzgledu że nie ma sensu prowadzic tak duzej budowy w miescie przeciez to byłby paraliż miasta przez na pewno dwa lata....Romek trasa W-Z to bardzo dobra sprawa można sprawnie przejechać omijając centrum a to że korki się robią to rzecz normalna 18000 pojazdow na godzine chyba troche przesadzone to jest 5 aut na sekunde :)) dla porownania 20 tys pojazdow przejezdza skrzyzowanie w Białych Błotach !! Trasa Białe Błota-Poznań jest wielką nie wiadomą jest w planie obwodnica Rynarzewa ale to tylko skrawek tej ekspresówki...Obserwator co by tu powiedz widze ze masz troche pojecia bo nie kazdy wie co to SMA ale powiem tak to że kobylarnia kładła mase i zarobiła na tym to rzecz normalna nikt nie bedzie robic za darmo :)) a to że teraz tez robią dla budimexu to dla mnie oczywiste ze wzgledu na odległosc ktora jest nie znaczna, jak mozna wyremontowac droge krajowa i przekształcic na ekspresowa...krajowka to nie ekspresowka i nie tylko poznac mozna ze ma pobocze awaryjne ale tez po jednostronnym spadku i lagodnych łukach wiec tak czy tak trzeba byłoby robic od nowa te droge!! Pani Wiesławo to ze mamy taki objazd zrobiony i ze sa takie korki to w duzej czesci wina samych kierowców!!! Zobaczmy sami jak kierowcy sie zachowują duzo nie wie jak jechac komu uspapic pierwszenstwa po prostu tragedia a najgorsze jest to ze ci co maja pierszenstwo wpuszczaja z uprzejmosci tych co stoja w korku a tak nie powinno byc ze wzgledu na to ze cały ten objazd sie korkuje a tak nie powinno byc...wczoraj jechałem przez objazd i kierowcy byli tak uprzejmi ze "rondo" sie prawie zakorkowało i dopiero bylyby cyrki :)) nie może byc tak ze na "rondzie" stoja auta !! Pozdrawiam

~wieslawa 20,01,2009 2009-01-20

okrzyczane rondo w Białych Błotach to wielki niewypał.dojeżdżam od kilkunastu lat do Bydgoszczy i to co teraz się dzieje zakrawa o pomstę do nieba.Tragedia powrót do Szubina zajmuje mi 2 godziny.Prawda że rekord ,ślimak potrafiłby szybciej przejść przez to rondo.Gratuluje rozwiązania problemu.

~obserwator 2009-01-16

Białe Błota - Stryszek przecież to już było i w dodatku 3 lata temu. Wpompowano grube miliony podatników w gruntowną renowację drogi (nowa stabilizacja gruntu, wymiana miejscowa grutów, ułożenie nowej warstwy z kruszywa łamanego, 2 warstwy asfaltobetonu i na koniec warstwa ścieralna SMA - tzw. asfalt modyfikowany z użyciem plastyfikatorów umożliwjających bezkoleinowe użytkowanie nawierzchni). Fa. Kobylarnia ze swoim prezesem Lewandowskim skasowała potężne pieniądze jako podwykonawca Strabag-u a i teraz już ich widać jako podwykonawców Budimex-u. Kto k... za tym stoi. 3 lata temu można było ten odcinek wybudować w korytarzu dzisiaj wykonywanej inwestycji. Miało by to przynajmniej sens a tak będziemy świadkami burzenia ponad rocznej inwestycji (pamiętam te nerwy przed 3 latami) i ponownego pompowania rekinom bydgoskim portfeli. Brawo Panie Prezydencie proponuję zamknąć jeszcze więcej szkół w mieście (oszzędności!!!) i zwiększenia wybudowywnia świątyń. Brawo!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.