1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Budżet na pomorskie drogi

Budżet na pomorskie drogi

Plan wydatków drogowych na drogach krajowych w województwie pomorskim w 2006 roku zakłada, że wyniosą one około 355 mln złotych. Inwestycje zapowiedział terenowy oddział GDDKiA oraz ZDW w Gdańsku.

Budżet na pomorskie drogi

GDDKiA O/Gdańsk zamierza w 2006 roku wydatkować 217 mln zł na inwestycje drogowe w województwie pomorskim. Największą inwestycją, pochłaniającą ponad połowę budżetu (121 mln zł) jest kontynuacja przebudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku Nowy Dwór Gdański - Jazowa. W ramach tego zadania nawierzchnia drogi zostanie wzmocniona do nośności 115 kN/oś, przebudowane zostaną wszystkie obiekty mostowe, a skrzyżowanie drogi krajowej nr 7 z drogą wojewódzką nr 502 w Nowym Dworze Gdańskim (obecnie jednopoziomowe z sygnalizacją świetlną) zostanie przebudowane na dwupoziomowe.

Kolejnymi zadaniami realizowanymi w tym roku będzie: przebudowa drogi krajowej nr 6 w Rumi, przebudowa skrzyżowania Obwodnicy Trójmiejskiej z ul. Morską w Gdyni, budowa ronda w Bytowie, modernizacja drogi nr 20 na odcinku Żukowo - Gdynia oraz przebudowa drogi nr 22 w Starogardzie Gdańskim. Ponadto na łącznej długości ponad 30 km dróg krajowych zostanie odnowiona nawierzchnia.

Prowadzone będą także prace przygotowawcze do przyszłych inwestycji, jak np. wykupy gruntów pod obwodnicę Słupska. Niestety, jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego - "w tegorocznym planie ostatecznie nie ujęte zostało rozpoczęcie budowy obwodnicy Chojnic. Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z władzami samorządów chojnickich nie ustają jednak w dążeniu do przywrócenia rozpoczęcia jeszcze w bieżącym roku tej bardzo ważnej dla Województwa Pomorskiego inwestycji".

Natomiast, plan wydatków Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku na 2006 rok przewiduje kwotę rządu 138 mln zł, z czego ponad 104 mln to wydatki inwestycyjne. Nadal kontynuowane będą największe zadania inwestycyjne z 2005 roku. Są to zadania realizowane w ramach programów pomocowych UE: ZPORR tj.: przebudowa dróg: wojewódzkiej nr 216 oraz powiatowych nr 1506G i 1507G (koszt 30,7 mln zł) oraz przebudowa istniejącego układu drogowego łączącego miasto Chojnice z miejscowością Charzykowy - (koszt 15,8 mln zł.). W ramach programu Phare SSG 2003 wzmacniana będzie atrakcyjność inwestycyjna i turystyczna Mierzei Wiślanej poprzez modernizację infrastruktury transportowej (koszt 6,4 mln zł). Ponadto w bieżącym roku przebudowywane będą m.in. drogi: nr 218 na odcinku Koleczkowo - Wejherowo, nr 228 w Bytowie, nr 216 w m. Swarzewo i Widlino, nr 515 w Malborku, nr 521 w Prabutach, nr 100 w Rumi, nr 222 w Straszynie, nr 212 na odcinku Osowo Lęborskie - Cewice, nr 221 w m. Jodłowno, a także skrzyżowania w miejscowościach Nowa Karczma, Jagatowo, Skarszewy, Brusy, na których wybudowane zostaną ronda.

Ponadto z początkiem 2006 roku GDDKiA O/Gdańsk przejęła od Samorządu Województwa Pomorskiego zadanie: "Budowa mostu przez Wisłę w okolicach Kwidzyna". Według zapewnień dyrektora gdańskiego oddziału GDDKiA, Franciszka Rogowicza, przystąpiono już do aktualizacji dokumentacji projektowej, która okazała się niezbędna ze względu na zmianę przepisów o ochronie środowiska.

Przeczytaj także:

Zgoda buduje...drogi w Gdańsku (2005-11-26)

100 mln na pomorskie drogi (2005-11-18)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe pomorskie

Podobne wiadomości:

Koniec starej

Koniec starej "gierkówki", betonowa...

Polskie drogi 2021-08-13

W najbliższy piątek, 13 sierpnia, przekazany zostanie kierowcom ostatni już odcinek betonowej jezdni wschodniej na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Tym samym dawna „gierkówka” przejdzie definitywnie do historii.

Tunel w Świnoujściu połączy Uznam i Wolin

Tunel w Świnoujściu połączy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2021-09-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagenem ID.3 na Nordkapp
Volkswagenem ID.3 na Nordkapp
Volkswagen ID.3 w ciągu 10-dniowej wyprawy pokonał ponad 5700 km. W tym czasie ładowanie akumulatora kosztowało łącznie 760 zł.