mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > CBA kontroluje przetarg na obwodnicę Augustowa

CBA kontroluje przetarg na obwodnicę Augustowa

W czwartek, 22 lutego, Centralne Biuro Antykorupcujne rozpoczęło kontrolę prawidłowości wyboru wykonawcy obwodnicy Augustowa oraz analizę treści zawartego kontraktu. Jak poinformował rzecznik prasowy CBA jest to kontrola na wniosek Prezesa Rady Ministrów.

Wcześniej, zgodnie z procedurą przewidzianą w ustawie Prawo Zamówień Publicznych, kontrolę prawidłowości wyłonienia wykonawcy przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych. „Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad traktuje kontrolę CBA jako działanie rutynowe, które po raz kolejny potwierdzi zgodność z prawem przygotowania budowy obwodnicy Augustowa” – zapewnia GDDKiA.

Kontrolerzy zwrócili się o wydanie dokumentacji związanej z udzieleniem zamówienia publicznego na budowę obwodnicy. Badana jest również rzetelność przeprowadzonego postępowania przetargowego. Ponadto funkcjonariusze analizują dokumenty prowadzonej w tej sprawie kontroli przez Urząd Zamówień Publicznych oraz same procedury udzielania zamówień publicznych przez GDDKiA.

Obwodnica Augustowa będzie liczyła ponad 17 kilometrów; koszt jej wybudowania to 439 mln złotych. Prace przygotowawcze dla tej trasy trwały od 1992 roku i w wyniku szeregu analiz wybrany został optymalny pod kątem ekologicznym, społecznym i ekonomicznym wariant jej przebiegu. Cały proces przygotowania budowy był zgodny z prawem polskim i europejskim, co potwierdza wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2005 roku.

Obwodnica Augustowa będzie przechodzić przez obszary objęte programem Natura 2000 i została przygotowana zgodnie ze wszystkimi procedurami wymaganymi przez UE dla realizacji inwestycji w tego typu obszarach.

Przeczytaj także:

Ruszyły prace geodezyjne w Dolinie Rospudy (2007-02-22)

 


Podobne wiadomości:

Ruszyły prace geodezyjne w Dolinie Rospudy

Ruszyły prace geodezyjne w Dolinie Rospudy

Polskie drogi 2007-02-22

Komentuj:

~Casamdra 2007-02-26

Co ma jedno do drugiego? Prze 10+ lat projektowali droge ktora narusza prawo, mozna bylo wybudowac droge z dala od tego obszaru, taniej niz 26mln/km i bez tego cyrku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.