1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Cała autostrada A4 na Podkarpaciu w budowie

Cała autostrada A4 na Podkarpaciu w budowie

Już cała autostrada A4 na Podkarpaciu może być budowana. Wojewoda Podkarpacki wydał ostatnią wymaganą decyzję zezwalającą na realizację autostrady dla ponad 4-kilometrowej sekcji odcinka autostrady A4 Radymno-Korczowa, przy granicy z Ukrainą. Dla pierwszej sekcji liczącej 16,8 km decyzję ZRID wydano 13 grudnia 2010r. Prace są już tam prowadzone.

Cała autostrada A4 na Podkarpaciu w budowie

Odcinek autostrady A4 Radymno-Korczowa  to drugi odcinek na Podkarpaciu realizowany systemem projektuj-buduj. Wykonawcą tego 22-kilometrowego odcinka jest firma J&P AVAX z Grecji. Zgodnie z podpisaną umową, realizacja tego zadania została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap to projektowanie, a drugi to realizacja. Wykonawca najpierw opracował projekt budowlany w oparciu o przekazany przez GDDKiA projekt wstępny, decyzję lokalizacyjną oraz decyzję środowiskową a następnie uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Budowa autostrady A4 na Podkarpaciu

 

 

Trasa odcinka, dla którego wydano w/w decyzję ZRID przebiega przez teren woj. podkarpackiego, przez powiat jarosławski (gmina Radymno). Początek umiejscowiony jest przed węzłem Korczowa na wysokości m. Młyny, zaś koniec na przejściu granicznym z Ukrainą (PG Korczowa).

 

Budowa autostrady obejmuje w szczególności:

  1. Budowę węzła autostradowego „Korczowa”, łączącego autostradę A4 z drogą krajową nr 4
  2. Budowę odcinków dróg dojazdowych (w tym drogi do przejścia granicznego) i wewnętrznych zapewniających obsługę przyległego terenu, o łącznej dł. 5,4 km
  3. Przebudowę istniejących dróg,
  4. Budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe, ogrodzenie autostrady)
  5. Budowę obiektów inżynierskich: estakada z funkcją przejścia dla zwierząt, 2 wiadukty autostradowe, wiadukt drogowy, przepusty dla małych zwierząt zespolone z ciekami
  6. Budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej 
  7. Przebudowę melioracji w zakresie: przebudowy istniejących rowów melioracyjnych, budowy przepustów na rowach melioracyjnych, przebudowie istniejącej sieci drenarskiej.
 
Podkarpacie jest obecnie jednym z największych placów budowy. Aktualnie w budowie i przebudowie jest ponad 200 km dróg, w tym m.in. 7 odcinków autostrady A4, 2 odcinki drogi ekspresowej S19 oraz obwodnica Jarosławia.

 

Autostrada A4 połączy wschodnią i zachodnią granicę Polski. Z 5 przygotowywanych na Euro 2012 odcinków 2 już są gotowe: Wielicka – Szarów oraz Zgorzelec – Krzyżowa.  Pozostałe 3 odcinki na Podkarpaciu są w budowie: Rzeszów – Korczowa, Tarnów – Rzeszów i Krzyż – Rzeszów Wschodni, Kraków – Tarnów, Szarów – Krzyż. Łączna długość budowanych odcinków to 297, 4 km, ich koszt wyniesie 13, 2 mld zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wolniej na niemieckich autostradach

auto motor i sport 0000-00-00

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Komentuj:

~sdf 2011-02-03

Spoko, Premier zwali winę na GDDKiA, ci zwalą na wykonawcę, wykonawca zwali na opieszałość lokalnych urzędników, urzędnicy stwierdzą, że wszystko robili zgodnie z obowiązującymi procedurami.... I się po kościach rozejdzie.

~rzeżnik 2011-02-03

Niecałe 500 dni do Euro 2012 ciężko będzie cały ten odcinek do granicy zrobić

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ładowanie aut elektrycznych - jak to się robi?
Ładowanie aut elektrycznych - jak to się robi?
Proces ładowania ma kluczowe znaczenie dla codziennego użytkowania samochodu elektrycznego. Im krótsza przerwa na ładowanie, tym większa wygoda. Jak wygląda obecnie ładowanie aut elektrycznych?