mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej

Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej

Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu w miejscowości Chełm. Wszystko za sprawą kolejnej dużej inwestycji drogowej. Najprawdopodobniej już we wrześniu rozpocznie się remont sporego odcinka  jednej z głównych ulic miasta – ul. Hrubieszowskiej, a wraz z nim ronda przy skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury oraz fragmentów Al. I AWP. Przetarg na wykonawcę prac budowlanych został już ogłoszony. Prace powinny potrwać do końca listopada.

Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej
O realizacji inwestycji zaważyły wyniki przetargu na ulicę Podgórze, na którą miasto pozyskało dofinansowanie w ramach Rezerwy Ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej . Mniejsza niż zakładał kosztorys inwestorski kwota jaką zaoferował zwycięzca, pozwoliła na blisko półmilionowe oszczędności z puli przyznanego dofinansowania. Władze Chełma mogły środki te oddać lub dodać drugie tyle i zaproponować ich rozdysponowanie na inne zadanie drogowe. Ostatecznie ministerstwo zaakceptowało propozycję miasta i w sierpniu wyraziło zgodę na kolejną inwestycję. Warunkiem były jednak prace na drodze wojewódzkiej lub krajowej i obejmujące tylko remont.

- Z analizy stanu technicznego dróg spełniających te kryteria, do prac kwalifikowało się przede wszystkim rondo przy ul. Hrubieszowskiej, które w ostatnim czasie ulega szybko idącej degradacji. Ze względu na posiadane środki, zakres prac rozszerzyliśmy o odcinki dróg przyległe do tego skrzyżowania -  mówi Krzysztof Tomasik dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Oprócz gruntownego remontu jednego z największych w Chełmie rond, drogowcy pracami obejmą także Al. I AWP od wjazdu na os. Koniczynka oraz spory odcinek ul. Hrubieszowskiej wraz z remontem skrzyżowania ulicy Mościckiego z Wiejską.

Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.