mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chorzów chce S11

Chorzów chce S11

Chorzów jest jednym z miast, w których mogą odbyć się mecze Euro 2012. Według prezydenta miasta, jednym z najważniejszych zadań jest przedłużenie drogi ekspresowej S11, która stanowiąc obwodnicę Chorzowa, połączyłaby się z autostradą A4 w Katowicach.

Chorzów chce S11
Nie wiadomo jeszcze czy w Chorzowie na pewno będą rozgrywane mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, o czym ma jesienią zdecydować UEFA, jednak miasto cały czas prowadzi przygotowania. O stanie prac związanych z organizacją Euro 2012 w Chorzowie rozmawiali Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk i prezydent miasta Marek Kopel.

Wojewoda podkreślił, że na terenie województwa śląskiego trwają lub za chwilę rozpoczną się 34 inwestycje drogowe o wartości 20 mld zł, jednak zdaniem Marka Kopla jednym z najważniejszych zadań powinno być przedłużenie drogi ekspresowej S11. Wydłużenie planowanej trasy szybkiego ruchu (Koszalin – Poznań - Tarnowskie Góry) o około 15 km, z czego 9 km znalazłoby się na terenie Chorzowa, to ważna kwestia dla miasta, szczególnie w kontekście Euro 2012. Droga przebiegałaby przy Stadionie Śląskim w Chorzowie, a dalej łączyłaby się z autostradą A4 w Katowicach.

Ta ekspresowa obwodnica pozwoliłaby nie tylko łatwiej dojechać do stadionu, ale odciążyłaby również istniejące połączenia Katowic z Chorzowem. Po wybudowaniu tego łącznika możliwy byłby szybszy przejazd między autostradami A1, A4 i Drogową Trasą Średnicową. Prezydent Kopel zadeklarował, że Chorzów sfinansuje dokumentację tego odcinka.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Ślązak 2008-08-03

Droga ekspresowa z Tarnowskich Gór do Katowic bardzo by się przydała i nie ważne czy tę drogę oznaczą jako S-11, czy S-79 (S-11 przebiegała by wtedy z Tarnowskich Gór do Pyrzowic, a S-79 od węzła z S-11 koło tego miasta, polami koło Nakła, Radzionkowa, a dalej tak jak teraz droga 911 do Bytomia i tam już nową trasą przez tereny poprzemysłowe Chorzowa do A-4 w Katowicach. Obecnie przejazd na tej ok. 30 km trasie wygląda koszmarnie i zajmuje sporo czasu. Pozdrowienia ze Śląska

~asd 2008-08-02

Obwodnica Chorzowa i tak musi w końcu powstac - niezależnie od Euro a szczególnie zanim zawali się beznadziejna estakada nad Rynkiem. Prezydent Chorzowa po prostu usiłuje się podpiac pod Euro 2012 i słusznie, ponieważ to samo robi pozostałe pięc miast.

~bart 2008-07-31

o czym ty mowisz sie chlopie zastanow, najpierw niech zbudują odcinek z Poznania (mecze) do Chorzowa, a potem niech deliberują o 'przedłużeniach'. Przedłużeniach czego? Drogi której nie ma? Czy macie na myśli te marne parę kilometrów S11 od Poznania do Kórnika? Czyli poprawa nawierzchni na drodze która od lat i tak była czteropasmowa? Obudzcie się - S11 jest na liście rezerwowej, nie będzie żadnej budowy, nie wierzę w cuda. Jeśli w Chorzowie byłyby mecze, to powinna być zbudowana cała droga od Poznania, a na to się nie zanosi. Pzdr

~Alfista 2008-07-31

Sądzę, że ta trasa może być bardzo przydatnym połączeniem. Dziwnym by było gdyby S11 kończyła się na A1 w pobliżu Tarnowskich Gór, powinna dojechać tak jak się proponuje do A4 - w centrum Górnego Śląska - wtedy w pełni spełni funkcję skomunikowania Górnego Śląska z Wielkopolską

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.