mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 752 Górno - Krajno po przebudowie

DW 752 Górno - Krajno po przebudowie

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował o oddaniu do użytku zmodernizowanego, 6 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 752 z Górna do Krajna. Jest to kolejna inwestycja drogowa zrealizowana przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

DW 752 Górno - Krajno po przebudowie
Ponad 6 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 752 Górno – Krajno Pierwsze jest częścią ciągu zwanego Małą Pętlą Świętokrzyską. Pętla otacza pasmo Łysogór i Świętokrzyski Park Narodowy, jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie obszarów województwa. Droga ta jest elementem podstawowego układu komunikacyjnego centralnej części Gór Świętokrzyskich, ponieważ stanowi najkrótsze połączenie Kielc z ośrodkami regionalnymi.
Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych tras i przebiega przez Górno i Krajno a o jej przebudowie przesądził zły stan techniczny (liczne spękania, ubytki, wykruszenia i koleiny) oraz parametry użytkowe drogi, które nie odpowiadały standardom wymaganym dla drogi klasy G i ograniczały znacząco bezpieczeństwo ruchu.

W ramach inwestycji związanej z przebudową drogi, poszerzono nawierzchnię do szerokości 9 metrów oraz wzmocniono do nośności 100 kN na oś i wykonano pobocza. Modernizacja objęła także budowę chodnika na długości 1,44 km, modernizację 4 skrzyżowań, budowę 14 zatok autobusowych, przebudowę mostu na rzece Warkocz w Górnie, budowę kanalizacji deszczowej w Krajnie, budowę punktu widokowego z 47 miejscami postojowymi na górze w Krajnie, nasadzenie zieleni ochronnej na całym odcinku, oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Inwestycja sfinansowana została w 75% z funduszy unijnych (środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego) oraz w 25% ze środków budżetu województwa świętokrzyskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 13,8 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komentuj:

~Orzi 2008-01-17

języka w gębie zapomniałeś ??!!

~Yoyoba 2008-01-17

That's cool, yeah!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.