mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dobre wieści dla Trasy Średnicowej w Toruniu

Dobre wieści dla Trasy Średnicowej w Toruniu

Po 20 miesiącach oczekiwań do Torunia napłynęły pozytywne wiadomości, potwierdzające prawidłowe przygotowanie inwestycji – budowy Trasy Średnicowej. Utrzymanie w mocy decyzji środowiskowej daje Toruniowi nadzieję, że zrealizowana zostanie inwestycja,  która  już w tej chwili jest niezbędna , by odciążyć istniejący miejski układ komunikacyjny miasta i usprawnić połączenia międzyosiedlowe.

Dobre wieści dla Trasy Średnicowej w Toruniu
Miasto już od prawie dwóch lat jest przygotowane do realizacji ważnej dla układu komunikacyjnego miasta trasy na osi wschód-zachód. Postępowanie odwoławcze od decyzji trwało od czerwca 2010 r. Właśnie wtedy do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wpłynęły protesty mieszkańców sprzeciwiających się budowie Trasy Średnicowej Północnej. Od tamtej pory Miejski Zarząd Dróg występujący w roli Inwestora wielokrotnie uzupełniał dokumentację środowiskową i przedstawiał swoje stanowisko w sprawie wniesionych uwag. Po trwającym blisko 20 miesięcy postępowaniu odwoławczym, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uznał, że informacje i wyjaśnienia złożone przez MZD są kompletne i wystarczające.

Znaczenie komunikacyjne Trasy Średnicowej jest ogromne. Była ona planowana od dawna i w kolejnych latach konsekwentnie rezerwowano tereny pod jej budowę.

Przypomnijmy, że na budowę Trasy Średnicowej Północnej Gmina Miasta Toruń uzyskała dofinansowanie ze środków   Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. 16 listopada 2010 r. została podpisana Umowa  o dofinansowanie budowy dwóch odcinków Trasy Średnicowej, dzięki czemu Toruń otrzymał na ten cel ok. 50 mln zł. Dzisiejsza wiadomość jest więc również szansą na wykorzystanie pieniędzy z Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~cenzor 2012-02-09

oj te polskie pismaki NIE TA MAPKA NAJPIERW PISZA POTEM MYSLĄ

~editor 2012-02-09

artykuł jest o północnej trasie średnicowej, zaś na dołączonym obrazku znajduje się plan średnicówki Podgórza, która już cała jest zbudowana

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.