mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dofinansowanie dla "Nowej Łódzkiej" w Gdańsku

Dofinansowanie dla "Nowej Łódzkiej" w Gdańsku

Budowa ulicy "Nowej Łódzkiej" w Gdańsku otrzyma dofinansowanie z funduszy unijnych. Koszt całej inwestycji to 92,5 mln zł, z czego połowa -nieco ponad 46 mln zł - pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Dofinansowanie dla
Projekt budowy "Nowej Łódzkiej" jest jednym z najważniejszych projektów infrastrukturalnych planowanych w najbliższych latach w Gdańsku. Będzie on realizowany od lipca 2010 r. do września 2012 r. w dzielnicach Gdańsk Chełm oraz Gdańsk Południe i obejmować będzie budowę drogi dwujezdniowej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Za początek projektowanej "Nowej Łódzkiej" przyjęto skrzyżowanie ul. Warszawskiej - ul. Łostowickiej - ul. Witosa - ul. Wilanowskiej, a końcem projektowanej drogi będzie jej skrzyżowanie z ul. Świętokrzyską.

Inwestycja jest ważna dla kilku tysięcy gdańszczan mieszkających w południowych dzielnicach Gdańska, ale również dla dojeżdżających do pracy mieszkańców m.in. gminy Przywidz. Przedsięwzięcie docelowo usprawnieni połączenia komunikacyjne Gdańska z gminami sąsiednimi oraz z drogami krajowymi nr 6 i 7 oraz wojewódzkimi nr 221 i 222.

Budowa ul. "Nowej Łódzkiej" jest związana z planowaną również budową linii tramwajowej od pętli "Chełm" do nowoprojektowanej pętli "Nowa Łódzka". Budowa linii tramwajowej realizowana będzie w ramach projektu pn."Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - etap III A" w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 98 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SUV-y rosną w siłę
SUV-y rosną w siłę

Jak przewiduje Volkswagen, już za kilka lat nawet co drugi samochód marki sprzedawany na świecie będzie miał nadwozie typu SUV.