mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga Główna Południowa na start

Droga Główna Południowa na start

Wkrótce wykonawca rozpocznie budowę pierwszego etapu Drogi Głównej Południowej w Jastrzębiu Zdrój. Docelowo Droga Główna Południowa ma połączyć Pszczynę, Pawłowice Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, powiat wodzisławski i Racibórz.

Droga Główna Południowa na start
W pierwszym etapie będzie realizowany odcinek o długości ponad 3 km, który pobiegnie od ul. Rybnickiej do ul. Pszczyńskiej.

- Inwestycja ta jest dla nas niezwykle ważna, gdyż zdecydowanie poprawi jakość połączeń drogowych Jastrzębia-Zdroju i jego okolic. Droga będzie stanowić zjazd z autostrady A1 w Mszanie, a dalej Urząd Marszałkowski planuje poprowadzić ją przez Pawłowice do tzw. „wiślanki”, co włączy nasze miasto w sieć połączeń krajowych i międzynarodowych. W planie zagospodarowania przestrzennego zapisaliśmy wokół tej drogi wiele terenów przemysłowych i usługowych, i liczymy na to, że budowa ożywi też obszar pod kątem gospodarczym - informuje prezydent miasta Marian Janecki.

Wykonawcą jest konsorcjum firm: BOGL a KRYSL Polska Sp. z o.o., BÖGL a KRÝSL k.s. i BUDMAX Sp. z o.o.

W pierwszej kolejności będą wykonywane roboty związane z przezbrojeniami terenu. Rozpoczną się one zaraz po przekazaniu placu budowy.- Następnie przewidziano dwumiesięczny etap aktualizacji projektu związany ze szkodami górniczymi. Projekt był bowiem wykonywany w latach 2005–2006, a od tego czasu zmieniło się ukształtowanie terenu i należy go zaktualizować – informuje wykonawca.

W czasie budowy kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
- Utrudnienia wystąpią w zakresie tych robót, które będą obejmować włączenie do drogi wojewódzkiej nr 933, czyli ul. Pszczyńskiej i drugi raz, kiedy będziemy budować rondo na połączeniu z ul. Rybnicką za kopalnią Zofiówka. Przewidujemy jednak krótkie zamknięcia - Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta.

Konsorcjum zaoferowało realizację zamówienia za kwotę ponad 53 mln zł. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan e-NV200 na upalne dni
Nissan e-NV200 na upalne dni
Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Czystego Powietrza, Nissan przedstawił elektryczną furgonetkę z lodami, która nie potrzebuje spalinowego agregatu.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK