1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka Lublin do węzła Lubartów Północ przewidziano niespełna 5,5 mln zł. Oferty, które wpłynęły do GDDKiA wyniosły od 3,8 mln do 6,8 mln zł brutto. Zgodnie z rozpisanym przetargiem, cena stanowi 60 proc. kryterium oceny oferty, a pozostałymi czynnikami przy wyborze będzie doświadczenie personelu i zatrudnienie osób bezrobotnych.

Rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że zwycięzca przetargu podpisze umowę w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jego zadaniem będzie przeprowadzenie badań geologicznych i opracowanie wariantów technicznych drogi, w tym obiektów inżynierskich, kształtu węzłów, dróg do obsługi ruchu lokalnego, ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Po sporządzeniu dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie drogi w systemie projektuj i buduj. Budowę przewidziano na lata 2020-2024.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana obwodnica Lubartowa. Zostanie uzupełniona o drugą jezdnię, powstaną wiadukty i bezkolizyjne skrzyżowania. Droga S19 ominie od wschodu Niemce i pobiegnie do węzła Rudnik na obwodnicy Lublina. Koszt inwestycji to 900 mln zł.

Prace nad trasą Via Carpatia na odcinku drogi krajowej S19 były do tej pory najmniej zaawansowane. Odcinkiem pomiędzy Lublinem a Lubartowem porusza się 20-25 tys. pojazdów na dobę, przez co na niektórych fragmentach tworzą się uciążliwe korki.

Via Carpatia to planowany międzynarodowy szlak, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji.


Podobne wiadomości:

Północna Obwodnica Krakowa z unijnym dofinansowaniem

Północna Obwodnica Krakowa z unijnym...

Aktualności 2022-06-02

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!