1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka Lublin do węzła Lubartów Północ przewidziano niespełna 5,5 mln zł. Oferty, które wpłynęły do GDDKiA wyniosły od 3,8 mln do 6,8 mln zł brutto. Zgodnie z rozpisanym przetargiem, cena stanowi 60 proc. kryterium oceny oferty, a pozostałymi czynnikami przy wyborze będzie doświadczenie personelu i zatrudnienie osób bezrobotnych.

Rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że zwycięzca przetargu podpisze umowę w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jego zadaniem będzie przeprowadzenie badań geologicznych i opracowanie wariantów technicznych drogi, w tym obiektów inżynierskich, kształtu węzłów, dróg do obsługi ruchu lokalnego, ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Po sporządzeniu dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie drogi w systemie projektuj i buduj. Budowę przewidziano na lata 2020-2024.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana obwodnica Lubartowa. Zostanie uzupełniona o drugą jezdnię, powstaną wiadukty i bezkolizyjne skrzyżowania. Droga S19 ominie od wschodu Niemce i pobiegnie do węzła Rudnik na obwodnicy Lublina. Koszt inwestycji to 900 mln zł.

Prace nad trasą Via Carpatia na odcinku drogi krajowej S19 były do tej pory najmniej zaawansowane. Odcinkiem pomiędzy Lublinem a Lubartowem porusza się 20-25 tys. pojazdów na dobę, przez co na niektórych fragmentach tworzą się uciążliwe korki.

Via Carpatia to planowany międzynarodowy szlak, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji.


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi A3 Sportback 40 TFSI e – hybryda plug-in
Audi A3 Sportback 40 TFSI e – hybryda plug-in
Audi A3 Sportback 40 TFSI e to nawet 78 km w trybie jazdy czysto elektrycznej i 204 KM mocy systemowej. Model zadebiutuje niebawem w sprzedaży.