mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Dopiero w 2022 roku zostaną oddane do użytku kolejne trzy odcinki drogi ekspresowej S1 o łącznej długości 51 km. Taką informację podał do wiadomości resort infrastruktury.

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk skierował do realizacji śląskie odcinki drogi ekspresowej S1. Chodzi o odcinki Podwarpie - Dąbrowa Górnicza, Kosztowy - Bielsko-Biała i obejście Węgierskiej Górki.

W spotkaniu udział wzięli: wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

- Kierowane do realizacji odcinki dróg mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo oraz przepustowość i płynność ruchu w regionie. Nowe inwestycje wpłyną także na wzrost komfortu jazdy. Ułatwią dojazd do portu lotniczego w Pyrzowicach i autostrady A1. Nie bez znaczenia jest również to, że dzięki tym zadaniom uzyskamy ekspresowe połączenie ze Słowacją – stwierdził minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

W sumie do 2022 roku powstanie 56-kilometrów drogi ekspresowej w ramach S1.

Realizowane odcinki:
S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza
Długość: 7,8 km
System realizacji: tradycyjny
Lata realizacji: 2019-2021

S1 od węzła „Kosztowy II” w Mysłowicach do węzła „Suchy Potok” w Mysłowicach
Długość: 39,7 km
System realizacji: Projektuj i Buduj.
Lata realizacji: 2019-2022

S1 Bielsko-Biała - Żywiec - granica państwa na odcinku  Przybędza - Milówka tzw. „Obejście Węgierskiej Górki” (dawna S69)
Długość: 8,5 km
Lata realizacji  - 2018-2020


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~warszawiak 2016-12-13

@Borewicz 130: Doskonale o tym wiem i przecież o tym pisałem, że wystarczy przebudować obecną dwujezdniową DK1 na ekspresową dwujezdniową S1 od Podwarpia do Dąbrowy Górniczej. (podobnie np przebudowano parę lat temu DK8 na S8 od Radziejowic do Piotrkowa). Dalej do Tychów jest przecież od dawna dwujezdniowa S1, czyli do pełnej ekspresówki brakuje od Podwarpia do Tychów zaledwie parę kilometrów na odcinku Podwarpie-Dąbrowa właśnie i dawno to powinno być zrobione. W drugą stronę budowa drugiej jezdni na S1 jest w drugim etapie przetargu. Ostatnie dwa kilometry S1 od węzła na lotnisko do A1 to pełnoprawna dwujezdniowa droga ekspresowa.

~Borewicz 130 2016-12-12

Warszawiak droga z Dąbrowy do Podwarpia jest od czasów tow.Gierka drogą dwujezdniową.Brakuje "jedynie"kilku skrzyżowań bezkolizyjnych,z ogr predkości do..50 km/h.Z resztą ulubione miejsce niebieskich ,jest to dziura w ekspresówce-dalej jedna jezdnia S1 do lotniska i..A1

~warszawiak 2016-12-07

Najpierw zwrócę się do Redakcji portalu:nSzanowna Redakcjo!!! Co się stało, żeście się nagle obudzili???!!!??? W temacie dróg od 21.09.2016 r. "trochę" się wydarzyło, tymczasem u Was przez prawie 11 tygodni trwała całkowita cisza. Czy macie dalej zamiar poważnie prowadzić dział "Polskie drogi', czy już należy Wasz portal całkowicie (przynajmniej, jeśli chodzi o drogi) pomijać i informacji o drogach szukać gdzie indziej?nA teraz co do tematu w artykule: nDziwi mnie tak późny planowany termin oddania i tak długi wykonywania króciutkiego odcinka Podwarpie-Dąbrowa Górnicza. Tam np nikogo przecież nie trzeba wywłaszczać, należy tylko przebudować dwujezdniową DK1 na dwujezdniową S1. To dawno powinno już być zrobione, a tu się okazuje, że mamy czekać aż do 2021 r. Nadmienię, że na ogół takie planowania rzadko kiedy pokrywają się z rzeczywistością i oddanie drogi do użytku prawdopodobnie będzie jeszcze późniejsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Podczas konferencji Huawei Connect 2018 firmy Huawei i Audi przedstawiły swoje plany współpracy w dziedzinie inteligentnych pojazdów podłączonych do internetu (ICV – inteligent connected vehicles), prezentując nowe Audi Q7 jako demonstrację nowoczesnej technologii.