mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Szacowany koszt budowy ostatniego odcinka trasy S3 oszacowano na około 3 mld zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa przy wykorzystaniu środków unijnych. W ostatni piątek podczas konferencji prasowej minister infrastruktury i budownictwa poinformował o skierowaniu do przetargu na budowę odcinka, który połączy Bolków z czeską granicą.

"W przyszłym roku zostanie podpisana umowa na budowę tego odcinka, a w 2019 r. rozpoczną się prace. Zakładamy, że graniczny termin oddania tego fragmentu trasy do użytku to 2023 r. Wówczas to po stronie czeskiej powstanie droga ekspresowa, która połączy się z naszą trasą S3" - powiedział Adamczyk.

Budowa ostatniego fragmentu trasy ekspresowej S3 na terenie Dolnego Śląska zostanie podzielona na dwa odcinki – z Bolkowa do Kamiennej Góry i z Kamiennej Góry do Lubawki. W sumie jest to odcinek o długości ponad 31 km, który jest trudny pod względem geologicznym. W jego ciągu powstaną aż cztery tunele.

W tej chwili powstaje odcinek S3, który połączy Nową Sól z Bolkowem. Cała inwestycja pochłonie ponad 3 mld zł, a odcinek będzie przejezdny w całości dopiero w 2018 roku. Trasa S3 połączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Już za trzy miesiące trafi do realizacji odcinek S3 o długości 35 km, który połączy Troszyn ze Świnoujściem.


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...