1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Szacowany koszt budowy ostatniego odcinka trasy S3 oszacowano na około 3 mld zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa przy wykorzystaniu środków unijnych. W ostatni piątek podczas konferencji prasowej minister infrastruktury i budownictwa poinformował o skierowaniu do przetargu na budowę odcinka, który połączy Bolków z czeską granicą.

"W przyszłym roku zostanie podpisana umowa na budowę tego odcinka, a w 2019 r. rozpoczną się prace. Zakładamy, że graniczny termin oddania tego fragmentu trasy do użytku to 2023 r. Wówczas to po stronie czeskiej powstanie droga ekspresowa, która połączy się z naszą trasą S3" - powiedział Adamczyk.

Budowa ostatniego fragmentu trasy ekspresowej S3 na terenie Dolnego Śląska zostanie podzielona na dwa odcinki – z Bolkowa do Kamiennej Góry i z Kamiennej Góry do Lubawki. W sumie jest to odcinek o długości ponad 31 km, który jest trudny pod względem geologicznym. W jego ciągu powstaną aż cztery tunele.

W tej chwili powstaje odcinek S3, który połączy Nową Sól z Bolkowem. Cała inwestycja pochłonie ponad 3 mld zł, a odcinek będzie przejezdny w całości dopiero w 2018 roku. Trasa S3 połączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Już za trzy miesiące trafi do realizacji odcinek S3 o długości 35 km, który połączy Troszyn ze Świnoujściem.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen ID.R przechodzi do historii
Volkswagen ID.R przechodzi do historii
Po trzech latach sukcesów i bicia kolejnych rekordów, elektryczny Volkswagen ID.R przechodzi do historii jako nośnik technologii związanej z napędem elektrycznym.