mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Szczeciński oddział GDDKiA zawarł kontrakt na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure S. A. i POLBUD-POMORZE Sp. z o. o.

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa
Inwestycja o wartości 645,6 milionów złotych będzie miała długość 20,1 km i według planów zakończy się w lipcu 2018 roku. Obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6 z odcinkiem S11 startuje od węzła Bielice aż do węzła Koszalin Zachód.

To pierwszy odcinek drogi ekspresowej S6 w województwie zachodniopomorskim, gdzie rozpocznie sie budowa. W ramach systemu projektuj i buduj powstanie również 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina, o łącznej długości niemal 120 km. Roboty budowlane rozpoczną się tam w II kwartale przyszłego roku.

Obwodnica Koszalina i Sianowa wyprowadzi z Koszalina ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 6. Obwodnica będzie miała parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej z rezerwą pod trzeci pas ruchu w pasie rozdziału. W ramach inwestycji powstanie 5 węzłów drogowych, wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt.

Na pozostałych odcinkach drogi S6 od Goleniowa do Koszalina podpisano już umowy na realizację. Będą one gotowe w 2019 roku. Łącznie razem z obwodnicą Koszalina i Sianowa w realizacji znajdują się odcinki S6 o długości 140 kilometrów, natomiast łączna wartość podpisanych umów wynosi ponad 2,8 miliarda złotych. W trakcie procedury przetargowej jest droga S6 Koszalin – Słupsk o długości 46,2 km. Ten ostatni fragment drogi S6 w województwie zachodniopomorskim powinien być gotowy w 2020 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Audi RS6 od Prior Design

auto motor i sport 2016-05-06

Prior Design przygotował pakiet wzmocnień do i tak już mocarnego Audi RS6. Auto zostało poszerzone, obniżone i teraz wygląda, jakby miało pożreć wszystko, co porusza się na drogach.

Komentuj:

~warszawiak 2016-03-12

Bardzo dobra wiadomość. Ten odcinek na trasie Goleniów-Koszalin jest najważniejszy, pozwoli na ominięcie Koszalina, a więc jadąc tranzytem nie będzie się już stać w korkach w tym mieście. Dobrze, że będzie ukończony, jako pierwszy. Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za dotrzymanie terminu realizacji.

oloo90 2016-03-11

Na pewno będzie lepiej się jeździło, a co najważniejsze krócej!!

~asasseloo 2016-03-10

super, czekamy na kolejne inwestycje i terminową budowę tych dróg, bo to polepsza nam życie!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala – dane techniczne
Skoda Scala – dane techniczne
Skoda Scala to kompaktowy model, który już 6 grudnia zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności. Wiemy już, jakie silniki trafią pod maskę.