1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Droga Wojewódzka 933 za 72 mln

Droga Wojewódzka 933 za 72 mln

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o rozpoczęciu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 933 na blisko 26 km odcinku z Brzeszcz do Chrzanowa, wraz z budową wiaduktu nad torami klejowymi w Kroczymiechu.

Droga Wojewódzka 933 za 72 mln

Droga wojewódzka nr 933 stanowi ważny element regionalnego systemu transportowego. Jest ona łącznikiem z głównymi drogami województwa małopolskiego oraz śląskiego. Umożliwia dojazd w kierunku autostrady A-4 oraz stanowi jeden z głównych elementów układu komunikacyjnego Oświęcimia, wyprowadzając ruch samochodowy z miasta do Brzeszcz a dalej do Bielska-Białej.

Większa część drogi znajduje się w złym stanie technicznym. Występują liczne spękania, wykruszenia, nierówności i deformacje jezdni, spowodowane zwiększeniem natężenia ruchu drogowego, zwłaszcza samochodów ciężarowych. Dodatkowo odcinek drogi w Kroczymiechu krzyżuje się z przejazdem kolejowym. Wstrzymuje to ruch oraz powoduje kilkusetmetrowe kolejki pojazdów oczekujących na przejazd. Budowa wiaduktu poprawi przepustowość na tym odcinku ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo komunikacji. Nowy wiadukt wraz z dojazdami będzie miał łączna długość 700 metrów.
Celem realizacji inwestycji jest usunięcie zagrożeń i niedogodności wynikających ze złego stanu technicznego drogi, a także stworzenie lepszych warunków do rozwoju gospodarczego terenów, przez które droga ta przebiega.

W zakres prac wchodzi modernizacja nawierzchni drogi na długości około 26 km, budowa wiaduktu kolejowego w Kroczymiechu, remont wiaduktu kolejowego w Libiążu, modernizacja skrzyżowań w Brzeszczach i Libiążu, modernizacja drogi gminnej (ul. Skorupki) i powiatowej (ul. Balińska) w Chrzanowie oraz budowa chodników przy drodze wojewódzkiej (9,6 km) i przy drogach powiatowej i gminnej (530 m).

Cała inwestycja będzie kosztować ponad 72 mln zł. Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje zgłoszenie tego zadania do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Możliwe byłoby uzyskanie dofinansowania w wysokości prawie 47 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach MRPO.  Wykonawcą robót jest konsorcjum firm "POLDIM" SA z Tarnowa oraz IMB Podbeskidzie, natomiast wiadukt wybuduje firma Mosty Chrzanów Sp. z o.o. Realizacja inwestycji zaplanowana została na lata 2007 - 2008.

Przeczytaj także:

Małopolska: największa pula na drogi (2007-06-27)Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS
Światowa premiera nowego Audi RS 3 LMS
Audi Sport customer racing kontynuuje swoją ofensywę modelową. Druga generacja Audi RS 3 LMS, jednego z odnoszących największe sukcesy samochodów turystycznych czterech pierścieni, jest tego najlepszym przykładem.