mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy ruszą z pracami na A6

Drogowcy ruszą z pracami na A6

GDDKiA zamierza jeszcze w tym roku rozpocząć prace związane z budową węzła Tczewska i przebudową autostrady A6 na odcinku węzeł Kijewo – węzeł Rzęśnica (bez węzła). Pod koniec grudnia ubiegłego roku został ogłoszony przetarg na przebudowę autostrady na odcinku o długości 2,2 kilometra pomiędzy węzłem Kijewo, a planowanym węzłem Tczewska.

Drogowcy ruszą z pracami na A6

Rozpoczęcie prac przewidywane jest w maju tego roku, roboty mają potrwać 15 miesięcy. Prace będą obejmowały wymianę istniejącej, konstrukcji drogi z „klawiszujących” płyt betonowych na nową, równą nawierzchnię bitumiczną. Droga zostanie poszerzona i wyposażona w pasy awaryjnego postoju. Jest to pierwszy etap prac planowanych na autostradzie A6. W drugim etapie zostanie wybudowany nowy węzeł Tczewska, dokumentację dla budowy tego węzła przygotowuje miasto Szczecin.Nowe połączenie drogowe skomunikuje autostradę ze Szczecinem – Dąbiem oraz Wielgowem i planowaną przy autostradzie strefą ekonomiczną. Jednocześnie powstanie węzła Tczewska umożliwi likwidację istniejącego, kolizyjnego skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską oraz skrzyżowania z drogą do Wielgowa na węźle Rzęśnica. Rozpoczęcie przetargu na budowę węzła Tczewska planowane jest III kwartale tego roku.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

~obserwator 2011-01-24

Tą wiadomość czytam nie pierwszy raz, ale za pierwszym razem przeżyłem szok!!! Nigdy bym nie przepuszczał, że krótki odcinek od węzła Kijewo do węzła Rzęśnica o długości ok. 7 km będzie j bardziej dzielony na jeszcze bardziej krótkie już pododcinki przeznaczone do budowy. Przecież to jakieś absolutne kuriozum!!!To chyba lepiej tego nawet całkowicie nie ruszać.

~vobis 2011-01-24

raiders z ciemnogrodu juz przecież piszą :D

~vobis 2011-01-24

raiders z ciemnogrodu juz przecież piszą :D

~raiders z ciemnogrodu 2011-01-24

niedługo będzie taki zastój że zaczną pisać o odcinkach 200 m

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.