mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowe wykopki na polskich krajówkach

Drogowe wykopki na polskich krajówkach

Przed nami dwa długie listopadowe weekendy. Czas ten sprzyja wyjazdom. Niestety podróżowanie po polskich krajówkach nie należy do najprzyjemniejszych między innymi z uwagi na niekończące się remonty i przebudowy. A sezon na „drogowe wykopki” w pełni… Przed podróżą warto zatem zapoznać się z niespodziankami jakie czekają nas na wyznaczonej trasie.

Drogowe wykopki na polskich krajówkach
Autostrada A2

Niespodzianki czekają na kierowców podróżujących autostradą A2 w województwie łódzkim. Do końca listopada potrwają roboty związane z dostosowaniem autostrady do autostrady płatnej. Trwa budowa Stacji Poboru Opłat na węzłach Stryków i Piątek. Dodatkowo na ponad 2,5 km odcinku na trasie Piątek – Stryków ruch dwukierunkowy odbywa sie tylko jezdnią południową w kierunku do Warszawę.

Autostrada A4

Utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 związane z budową Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 powinny zakończyć się z końcem października.

Do połowy listopada potrwają jednak prace związane z naprawą dylatacji na moście na opolskim odcinku autostrady A4 między węzłem Przylesie a węzłem Prądy (odcinek około 6 km). W miejscu prowadzonych robót wyłączona z ruchu zostanie jezdnia południowa w kierunku Katowic. Ruch odbywać się będzie w obu kierunkach na jezdni północnej kierunek Wrocław.

Do końca października zamknięty będzie zjazd na Strzelce Opolskie w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 426. Wprowadzono objazd autostradą do węzła w Nogowczycach.

Najwięcej utrudnień jest w związku z modernizacją obiektów mostowych na A4 Katowice-Kraków. Wprowadzono zmiany organizacji ruchu w następujących miejscach:

 • w okolicach Węzła Rudno dla kierunku Katowice i Kraków. Ruch na odcinku ok. 700 m odbywa się jednym pasem ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/h
 • pomiędzy Węzłem Rudno a Miejscem Obsługi Podróżnych Morawice/Aleksandrowice dla obu kierunków. Ruch na odcinku ok. 700 m odbywa się dwoma zwężonymi pasami ruchu z ograniczeniem prędkości do 70 km/h
 • za Węzłem Jeleń dla kierunku Katowice. Ruch odbywa dwoma zwężonymi pasami. Na odcinku ok. 500 m wprowadzono ograniczenie prędkości do 70 km/h.

W wyniku remontu wiaduktów zlokalizowanych w ciągu łącznic węzła Zakopiańskiego wyłączone zostały z ruchu dwie łącznice relacji: Zakopane - Katowice i Tarnów - Zakopane.
Relacja Zakopane - Katowice odbywa się poprzez zjazd w kierunku Tarnowa, a następnie zawraca się przez przełączkę w pasie rozdziału przed węzłem łagiewnickim w stronę Katowic, natomiast relacja Tarnów - Zakopane odbywa się z wykorzystaniem węzła Sidzina (skrzyżowanie A4 z ul. Skotnicką) do zawrócenia. Taka sytuacja potrwa do końca listopada.

Zamknięto wiadukt nad autostradą A4 w ciągu drogi Chrzanów-Balin. Objazd dla kierunku z Krakowa do Oświęcimia odbywa się oznakowaną trasą: ulicą Działkową, Wodzińską i Sienkiewicza. Objazd dla kierunku z Katowic do Balina odbywa się z wykorzystaniem Węzła Chrzanów. Zamknięto także wiadukt nad autostradą A4 w ciągu drogi powiatowej K2121 w Balicach oraz wiadukt nad autostradą w ciągu drogi gminnej w miejscowości Brzoskwinia, gmina Zabierzów. Objazdy odbywają się oznakowanymi trasami.

Droga ekspresowa S1

Na Śląsku na trasie Dąbrowa Górnicza – Sosnowiec (4,4 km) w związku z remontem nawierzchni drogi ekspresowej S-1 wyłączono z ruchu jezdnię lewą w kierunku na Warszawę a ruch dwukierunkowy odbywa się na jezdni prawej kierunek Tychy. Prace potrwają do 11 listopada.

Uwaga na utrudnienia w Sosnowcu. Tu w związku z przebudową i remontem wiaduktu drogowego w ciągu ul. Lenartowicza nad S1 wyłączono całkowity przejazd górą. Ruch prowadzony jest wyznaczonym objazdami. Remont obiektu potrwa do końca kwietnia 2011 roku. Natomiast 29 października powinna zakończyć się budowa tymczasowego przejścia dla pieszych nad S1 na wys. ul. Lenartowicza. Dotychczas wyłączono z ruchu lewe wewnętrzne pasy ruchu w kier. na Warszawę i w kier. na Tychy a ruch odbywał się prawymi jezdniami.

Do końca listopada potrwa remont nasypów na trasie Bielsko-Biała – Cieszyn i Cieszyn - Bielsko-Biała. Zamykany jest jeden pas jezdni, obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.
Na trasie Skoczów – Cieszyn i Cieszyn – Skoczów trwa budowa ekranów akustycznych wzdłuż drogi ekspresowej S1. Na odcinku około 200 m wyłączony z ruchu jest prawy pas jezdni w kierunku Skoczowa i na odcinku około 150 m prawy w kierunku granicy Państwa. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Prace zakończą się z początkiem grudnia.

Droga ekspresowa S6

W województwie pomorskim realizowane są prace przy węźle Straszyn i węźle Karczemki. Na węźle Karczemki wyłączona z ruchu jest jezdnia w kierunku Łodzi ruch w kierunku Łodzi poprowadzony został sąsiednią jezdnią dwukierunkowo w przekroju 1x4 lub 2x2. Ruch w kierunku Gdyni poprowadzony został jezdnią tzw. zbiorczo-rozprowadzającą. Prawe pasy ruchu mają szerokość 3,0 m zaś pasy lewe ograniczono do 2,5 m. Na całym odcinku obowiązuje zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych oraz lokalnie całkowity zakaz wyprzedzania. Dopuszczalny limit prędkości na odcinku robót wynosi 70 km/h , a w miejscach niebezpiecznych do 50 km/h.

Droga ekspresowa S8 a

Na ponad 6 km odcinku obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej budowane są ekrany przeciwhałasowe
Roboty prowadzone są etapami potrwają do końca listopada. Wprowadzane jest zwężenie jezdni do 3,5 m oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Droga ekspresowa S10

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w przebudowie jest odcinek drogi ekspresowej S10 na trasie Czerniewice – Lubicz. W związku z przebudową drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Prace potrwają do końca roku.

DK 1

W województwie kujawsko-pomorskim na trasie Fletnowo - Dolna Grupa (na odcinku ok. 2,4 km) DK1 jest w przebudowie. Obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 60 km/h. Ponadto między miejscowościami Dolna Grupa - Górna Grupa w przebudowie (budowa ronda) jest skrzyżowanie dróg krajowych nr 91 i 16. Prace powinny zakończyć się z końcem października.

Największy front robót jest przy przebudowie krajowej jedynki we Włocławku. Tu na ponad 12,5 km odcinku występują cztery wahadła o łącznej długości około 4 kilometrów. Według danych GDDKiA opóźnienie czasowe to około 40 minut. Taka sytuacja utrzyma się do 5 listopada.

Z końcem października skończą się utrudnienia na trasie Piotrków – Jeżów w woj. łódzkim. Tu na ponad 4,5 km odcinku remontowana jest jezdnia w kierunku do Katowic. Ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią w kierunku do Warszawy.

Ponadto w łódzkim na trasie Kamieńsk – Radomsko trwa remont wiaduktu nad drogą gminną w m. Dobryszyce. Zamknięta dla ruchu jezdnia w kierunku do Piotrkowa Tryb., ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią w kierunku do Katowic . Taka organizacja będzie obowiązywać do polowy listopada.
Nadal trudna sytuacja na krajowej jedynce w okolicach budowanej obwodnicy miejscowości Siewierz (woj. śląskie). Należy uważać na zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości do 50km/h.

Poza tym na trasie Tychy - Bielsko-Biała, w miejscowości Piasek, modernizowane jest skrzyżowanie. Maksymalna prędkość na tym pół kilometrowym odcinku prac to 50 km/h.

DK 2


Największe utrudnienia związane są z budową autostrady A2 w województwie lubuskim. Na trasie Świecko – Rzepin na poszczególnych odcinkach prac wprowadzane są ograniczenia prędkości do 60 km. Na 5,5 km odcinku zamknięta została jedna jezdnia - północna (lewa) i cały ruch skierowano na jezdnię południową (prawą), na której obowiązuje ruch dwukierunkowy oraz zakaz wyprzedzania. Na pozostałych odcinkach trwają roboty związane z wydzieleniem pasa technicznego - strona lewa w ramach budowy autostrady A2. Występuje zmiana przebiegu kierunku ruchu. Na kolejnym 400 m odcinku trasy zamknięto drogę krajową nr 2 i poprowadzono ruch drogą objazdową ('bajpas'). Utrudnienia: wprowadzono zmianę kierunku ruchu, ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

Podobnie w miejscowości Rzepin obowiązuje zamknięcie drogi krajowej nr 2 na odcinku 450 m i poprowadzenie ruchu drogą objazdową -'bajpas'. Utrudnienia:  wprowadzono zmianę kierunku ruchu, ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

Na trasach Poźrzadło-Stok, Gronów - Stok i Świebodzin - Brójce w związku z budową  wiaduktów autostradowych obowiązuje objazd drogą zastępczą i ograniczenie prędkości do 50 km/h.
Na krajowej dwójce w województwie wielkopolskim ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości obowiązuje na  trasach Kościelec – Koło (odcinek około 4,5km) i Konin – Brzeźno (około 0,5 km). Utrudnienia związane z przebudową drogi potrwają do końca listopada.

W przebudowie jest ponad 19 km odcinek DK 2 w województwie mazowieckim na trasie Zakręt - Mińsk Mazowiecki. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h i zwężenie jezdni do 7 metrów. Utrudnienia potrwają do końca listopada. Analogiczna sytuacja jest na kilometrowym odcinku w miejscowości Ryczołek w związku z budową obwodnicy. Tu prace zakończa się w połowie grudnia.

DK 3

W województwie zachodniopomorskim prace przy obwodnicy Miękowa w ciągu DK 3 wymuszają ograniczenie prędkości do 60 km/h na trasie Miękowo – Żdżary. Ograniczenie prędkości obowiązuje także w miejscowości Parłówko.  W miejscowości Troszyn w związku z przebudową mostu, zaleca się ograniczenie prędkości do 60 km/h.

W związku z budową drogi ekspresowej S3 w województwie lubuskim na odcinku III : węzeł Myslibórz - węzeł Gorzów Północ-województwo lubuskie na odcinkach tras Jastrzębiec - Gorzów Wlkp., Jastrzębiec-Marwice, Marwice-Gorzów, Smolary – Jastrzębiec obowiązują ograniczenia prędkości do 50 km/h, 70 km/h.

Z kolei na 2,5 km odcinku trasy Jordanowo-Świebodzin w związku z budową autostrady obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Remont "trójki" na odcinku Świebodzin-Sulechów powoduje utrudnienia w ruchu: ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania, zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu, ruch wahadłowy sterowany ręcznie lub sygnalizacją świetlną w zależności od pory dnia i aktualnie prowadzonych robót. Prace potrwają do 30 listopada br.

Ponadto na obwodnicy Świebodzina w związku z budową wiaduktu i budowa drogi (wyjazd z budowy) wprowadzono ograniczenie prędkości do 50km/h.

Na Dolnym Śląsku w z uwagi na remont mostu w miejscowości Sokola ruch odbywa się wahadłowo poprzez sygnalizację Świetlną. Ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK 4

Na terenie województwa podkarpackiego na ponad 14 km odcinku Pilzno-Nagawczyna w związku z przebudową drogi występuje zwężenie jezdni do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w każdym kierunku. Roboty prowadzone są na przemian po stronie prawej, lewej i w osi. W miejscu prowadzenia robót obowiązuje zakaz wyprzedzania , ograniczenie prędkości do 50km/h - lokalnie ruch wahadłowy.

Przeciągają się prace przy obwodnicy Ropczyc. Utrudnienia mają trwać jeszcze do końca października. Na remontowanym odcinku zwężona jest jezdnia do dwóch pasów ruchu po jednym w każdym kierunku ( lokalnie odcinkami) szerokości 3,5 m. Roboty są prowadzone odcinkami. Obowiązują tez objazdy.

Z kolei na kilometrowym odcinku trasy Tywonia – Jarosław trwa budowa zjazdu na obwodnicę Jarosławia i związany z tym wzmożony ruch pojazdów wyjeżdżających z budowy. Obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. natomiast na trasie Munina - Tuczempy prowadzone są prace przy przebudowie i budowie wiaduktu kolejowego.

DK 5

W związku z przebudową drogi do parametrów trasy ekspresowej S5 w Wielkopolsce na blisko 5 km odcinku trasy Gniezno – Łubowo kierowcy napotkają zwężenie jezdni oraz ograniczenie prędkości do 70 km/h. Ponadto zamknięty został  odcinek skrzyżowania z drogą gminną do miejscowości Woźniki. Wprowadzono objazd lokalny równolegle do zamkniętego odc. drogi głównej.

Krajowa piątka przebudowywana jest także w miejscowości Kościan. Ruch wahadłowy kierowany jest ręcznie przy zajęciu nawierzchni bitumicznej.

Dodatkowo w Barciszewie trwa budowa mostu w ciągu DK 5. Zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości.
W woj. dolnośląskim utrudnienia związane z remontem mostu w okolicach miejscowości Sanie potrwają do końca października. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

W przebudowie jest też blisko 12,5 km odcinek trasy Trzebnica – Wrocław. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Utrudnienia powinny zniknąć z końcem października.

DK 6

Powstaje obwodnica Nowogardu w województwie zachodnio-pomorskim. Prace powodują, że na trasie Nowogard-Żabowo obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Natomiast w miejscowości Żabowo w związku z przebudowa chodnika obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prace potrwają do końca listopada.

W województwie zachodniopomorskim na trasie Sianów – Karnieszewice modernizowane jest skrzyżowanie. Zawężenie jezdni i ograniczenie  prędkości do 40 km/h ma obowiązywać do końca października.  Natomiast przebudowa odwodnienia drogi w Gościcinie powoduje, że na blisko 1,5 km odcinku ruch odbywa się tylko jedną jezdnią.

DK 7

W województwie warmińsko-mazurskim realizowana jest duża inwestycja na trasie Elbląg – Jazowa. W związku z budową skrzyżowania zamknięty jest zjazd z drogi krajowej na ul. Warszawską (kierunek na Malbork). Objazd poprowadzono drogą krajową nr 7 do skrzyżowania z ul. Żuławska - ul. Żuławska do ul. Warszawskiej. Na ul. Warszawskiej w obrębie przebudowy ruch odbywa się wahadłowo. Taka sytuacja powinna potrwać do końca października.

W przebudowie jest ponad 14 km odcinek trasy Elbląg – Kalsk. W miejscu prowadzenia robót ograniczenie prędkości do 70 km/h dodatkowo miejscami wprowadzono objazdy jezdni głównej. Na trasie Kalsk – Miłomłyn powstaje ponad 39 km odcinek nowej drogi. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Natomiast na DK 7 Olsztynek-Załuski w lipcu ruszyła budowa blisko 25 kilometrowego odcinka drogi. Utrudnienia są wprowadzane etapami. Należy stosować się do obowiązującego oznakowania. Na wyjeździe z budowy wprowadzono ograniczenie do 50 kmh. Ruch kierowany jest przez sygnalistów.
W województwie mazowieckim remontowany jest 16 kilometrowy odcinek trasy
Dziekanów – Zakroczym. Prace wymuszają ograniczenie prędkości do 50 km/h. Występuje zawężenie jezdni do 3,5 m. Utrudnienia potrwają do 12 listopada.

W związku z budową drogi na trasie Skarżysko-Kamienna (woj. świętokrzyskie) obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Droga jest zawężona.

Do końca listopada potrwają utrudnienia spowodowane pracami przy przebudowie skrzyżowania -węzła Radzikowskiego (woj. małopolskie). Kierowcy muszą liczyć się z zawężeniem jezdni z dwóch do jednego pasa na kierunkach: Kraków - Balice i Balice – Kraków.

DK 8

Na Dolnym Śląsku w podwrocławskich Bielanach realizowane są prace przy przebudowie DK 8. Na ponad 2 km odcinku kierowcy napotkają zwężenie jezdni z ograniczeniem prędkości. Wprowadzono także ruch wahadłowy. Utrudnienia powinny zniknąć 30 października.

W woj. łódzkim w ciągu krajowej ósemki przebudowywane jest skrzyżowanie drogi krajowej nr 8 z drogą wojewódzką nr 450 w miejscowości Kużnica Skakawska. Na odcinku prowadzonych robót (ponad 1 km) obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W przebudowie są też odcinki łódzkiej ósemki na trasach:

 • Bąkowiec - Byki (Obejscie Piotrkowa Tryb., odcinek ponad 5 km) - zamknięcie jezdni prawej w kierunku do Tomaszowa Mazowieckiego i dalej do Warszawy, ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią w kierunku do Piotrkowa Tryb. i dalej do Wrocławia. Zamknięcie obejmuje również drogę Nr 91 na odcinku Daszówka - Piotrków Tryb.
 • Meszcze-Proszenie (odcinek blisko 3,5 km) - zamknięcie jezdni prawej w kierunku do Tomaszowa Mazowieckiego i dalej do Warszawy, ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią w kierunku do Piotrkowa Tryb. i dalej do Wrocławia.
 • Studzianki - -Jakubów Las jezdnia lewa i prawa (blisko 15 km odcinek).Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Prace potrwają do 2 listopada.
 • Jakubów - Olszowiec jezdnia lewa na odcinku ponad 5 km - zamknięcie jezdni prawej w kierunku do Rawy Mazowieckiej i dalej do Warszawy, ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią do Piotrkowa Tryb. i dalej do Wrocławia.
 • Emilianów- Czerniewice jezdnia prawa na odcinku blisko 4,5 km - zamknięta jezdnia prawa w kierunku do Rawy Mazowieckiej, ruch odbywa się jezdnią w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego i dalej do Piotrkowa Tryb.
 • Wólka Jagielczyńska-Podkonice na odcinku blisko 5 km - zamknięta jezdnia prawa w kierunku do Rawy Mazowieckiej i dalej do Warszawy, ruch odbywa się jezdnią w kierunku do Tomaszowa Mazowieckiego i dalej do Piotrkowa Tryb.

Na Mazowszu na  24 km odcinku trasy Nadarzyn – Radziejowice prace przy remoncie nawierzchni potrwają do 15 listopada. Roboty prowadzone są etapami niezależnie na pięciu odcinkach. Po zakończeniu jednego etapu, roboty przeniesione na następny, a na nawierzchni wykonanej dopuszczony ruch. Zajęty jest prawy i lewy pas ruchu (przemiennie) na jezdni prawej i lewej. Ruch odbywa się jednym pasem ruchu.
Duże utrudnienia także na przebudowywanej ósemce w warszawskich Markach. Wprowadzono: -  zamknięcie łącznicy na kierunku M1 - W-wa Centrum (brak możliwości zawrócenia w kierunku W-wa Centrum pod wiaduktem DK 8), - zamknięcie wyjazdu z centrum handlowego M1 na łącznicę na kierunku do W-wa Targówek, - zawężenie jezdni na wiadukcie DK 8 w kierunku Marek do jednego pasa ruchu.

W województwie podlaskim przebudowywane jest przejście przez Skindzierz. Do końca listopada obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Natomiast do połowy listopada potrwają utrudnienia (graniczenie prędkości i ruch wahadłowy) na trasie Suchowola - Sztabin w miejscowości Ostrówek.
Jeszcze w październiku skończą się utrudnienia (ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości) na DK 8 Augustów - Suwałki w miejscowości Nowinka.

DK 9

Według informacji GDDKiA do końca października potrwają utrudnienia na krajowej dziewiątce w Radomiu. Dotychczas obowiązywały objazdy, zamykane były poszczególne odcinki na których prowadzone były prace.

Przebudowa DK 9 na odcinku w miejscowości Skaryszew (woj. mazowieckie) powoduje, ze do 30 października wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W województwie świętokrzyskim w miejscowości Młynek i Krynki do 30 października potrwa przebudowa skrzyżowań. W związku z pracami w Młynku droga została zawężona do 5m i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Natomiast w Krynkach wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją.

Remontowany jest także most na rzece Kamienna w Kunowie (woj. świętokrzyskie). Do 9 listopada obowiązuje ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną.
Do 30 października potrwa modernizacja skrzyżowania drogi krajowej nr 9 i nr 74 w Opatowie (woj. świętokrzyskie) oraz remont ponad 7 km odcinka drogi na trasie Łoniów-Nagnajów. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, ruch odbywa się jednym pasem jezdni – obowiązuje wahadło.

Na Podkarpaciu z końcem października zakończa się prace przy przebudowie ponad 12 km odcinka trasy Jasienica Rosielna-Iskrzynia (ruch wahadłowy wprowadzany jest sukcesywnie w miejscach przebudowywanych przepustów i w czasie wykonywania poszczególnych warstw nawierzchni) oraz przy remoncie dwóch wiaduktów nad drogą DK 9 w Nagnajowie (obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, zakaz wyprzedzania).

DK 10

Do końca października potrwają utrudnienia na DK 10 w województwie kujawsko-pomorskim. W miejscowości Białe Błota w związku z remontem wiaduktu będą obowiązywać: ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy. Podobne ograniczenia występują na trasie Kikół – Lipno.

Z powodu zamknięcia łącznicy na drodze S10 (węzeł Lubicz – budowa autostrady A1) wyznaczono objazdy: 1. dla kierunku Łódź - Gdańsk oraz Łódź - Toruń i odwrotnie drogą krajową nr 10 - do skrzyżowania z drogą woj. nr 552 w Lubiczu i dalej dr. woj. 552 w kierunku Grębocina (sk. z dk 15) i Łysomic bez zmian. 2. Wyjazd z Torunia w kierunku Łodzi drogą kraj nr 15 do Grębocina - drogą woj. 552 do Lubicza- dr. kraj. nr 10 do dr. S10. W godzinach szczytu komunikacyjnego tworzą się 'korki'.

DK 11

W województwie zachodniopomorskim na trasie Świecko – Rzepin na odcinku 2,7 km prowadzone są roboty związane z wydzieleniem pasa technicznego - strona lewa w ramach budowy autostrady A2. Na niniejszym odcinku występuje zmiana przebiegu kierunku ruchu, obowiązuje zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Natomiast w Szczecinku przebudowywane jest  skrzyżowanie ul. Koszalińskiej - ul. Narutowicza. Dozwolona max. prędkość to 40 km/h. Z kolei na DK 9 Szczecinek – Lotyń w związku z budową chodników kierowcy zmuszeni będą poruszać się wahadłowo z dopuszczalną prędkością 40 km/h.
W miejscowości Gościejewo (woj. wielkopolskie) na około 2 km odcinku ruch sterowany jest ręcznie  w związku z budową wysp kanalizujących ruch. Prace potrwają do końca listopada.

W przebudowie jest też około 3 km odcinek DK 11 Rożnowo – Oborniki. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h. Przewidywane są utrudnienia w ruchu pojazdów związane z robotami drogowymi.

DK 12

W woj. lubuskim trwa budowa obwodnicy miasta Łęknica. Prace polegają na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 12. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 70km/h.

W związku z prowadzonym remontem drogi krajowej nr 12 na odcinku Marszów - Żagań w województwie lubuskim wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu. Utrudnienia w postaci ograniczenia prędkości, zwężenia jezdni do jednego pasa ruchu, a tym samym ruch wahadłowy, który będzie sterowany ręcznie lub sygnalizacją świetlną w zależności od pory dnia i aktualnie prowadzonych robót, Potrwają one do końca listopada. Wyremontowany zostanie odcinek o długości 5 km.

Remont nawierzchni jest też na 4 km odcinku trasy Chrobrów-Bobrzany. Wprowadzono ograniczenie pasa jezdni do 2,75m, ruch odbywa się wahadłowo. Prace potrwają do końca listopada.

Do końca listopada przebudową i remontem objęte są odcinki krajowej dwunastki w województwie łódzkim:

 • Błaszki - Słomków Mokry (na odcinku 7,79 km) – przebudowywany odcinek drogi Błaszki - Słomków Mokry (7, 79 km) podzielono na 10 odcinków roboczych, roboty prowadzone będą jednocześnie na dwóch odcinkach roboczych o długości po około 500 mb na których wprowadzany będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną w godzinach 7.00 - 17.00.
 • Zduńska Wola - Łask ( Karsznice ) - na odcinku 700 m - prace związane z rozbiórką istniejącego wiaduktu i budową nowego na drodze krajowej nr 12. Ruch odbywa się po wybudowanej drodze objazdowej obok wiaduktu. Możliwe czasowe zatrzymanie ruchu podczas przejazdów pociągów.
 • Łask – Wadlew na odcinku 10,5 km - na całym odcinku trwają prace związane z przebudową drogi i w związku z tym okresowo wprowadzony jest ruch sterowany sygnalizacją świetlną, którego lokalizacja jest zależna od postępu robót.
 • Wadlew , skrzyżowanie DK12 i DW485 - budowa ronda na skrzyżowaniu dr. krajowej nr 12 z dr. wojewodzką nr 485 w miejscowości Wadlew. Ruch wahadłowy kierowany syg. świetlną. Ograniczony ruch pojazdów od i do Piotrkowa Trybunalskiego. Wyznaczone zalecane objazdy dla pojazdów o masie całkowitej do 15t. Z Łasku do Piotrkowa Trybunalskiego: (DW483) Łask, Buczek,(DW484)Zelów, Bełchatów, (DK8) Mzurki, Piotrków Tryb. Z Piotrkowa Trybunalskiego do Łasku: (DK8) Piotrków Tryb., Mzurki, Bełchatów, (DW484) Zelów, Buczek, (DW483) Łask.

W województwie mazowieckim miejscowości Mniszek do końca listopada potrwają prace przy przebudowie mostu. Ruch poprowadzony został mostem objazdowym. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Dodatkowo w lubelskim na niespełna kilometrowym odcinku w Bogucinie wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK 14

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w Sieradzu (woj. łódzkie). Do końca listopada w związku z przebudową drogi została wyłączona z ruchu na czas prowadzenia robót część jezdni z pozostawieniem minimalnej szerokości przekroju jezdni dla kierunku Wrocław -Łódź. Natomiast dla kierunku przeciwnego został wyznaczony objazd drogą krajową nr 12 ul. POW i dalej drogą powiatową ul. Grunwaldzką do drogi nr 14 w m. Sieradz. Na czas prowadzenia robót i konieczności zamknięcia wlotu drogi powiatowej Aleji Pokoju zostały wyznaczone objazdy dla ruchu lokalnego.

Ponadto remontowana jest nawierzchnia blisko 7 km odcinka drogi  Próba – Złoczew. W godzinach pracy ekipy remontowej, ruch kierowany jest ręcznie na prostych odcinkach ruch sterowany sygnalizacją świetlną. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

DK 15


W Gnieźnie (ul. Kostrzewskiego) remontowany jest  wiadukt drogowy nad koleją. Zamknięty jest pas ruchu - ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną, a w razie konieczności ręcznie.

We Wrześni  trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Gnieźnieńskiej, Daszyńskiego, Szkolnej i Jana Pawła II. Zamknięcie drogi krajowej nr 15 na odc. od skrzyżowania z drogą krajową nr 92 (ul. Objazdową) do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 2159P (ul. Czerniejewską).  Trasa objazdu ruchu tranzytowego: - drogą krajową nr 92 odc. Września - Wólka, - drogą wojewódzką nr 260 odc. Wólka - Gniezno. Trasa objazdu ruchu lokalnego: - ul. Działkowców, Słoneczną, Grójecką, Czerniejawską, - ul. Słowackiego, Szosa Witkowska, Waryńskiego, Armii Poznań.

Przebudowywana jest także DK 15 na odcinku Września – Gulczewo. Zwężenie jezdni wymusza ruch wahadłowy. Należy ograniczyć prędkość do 60km/h.


DK 16

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego na odcinku Dolna Grupa-Grudziądz odbywa się przebudowa obiektu mostowego. Na odcinku 100 m wprowadzono ograniczenie prędkości do 40km/h i ruch wahadłowy.

Podobne utrudnienia na kilometrowym odcinku trasy Szczepanki – Łasin w związku z przebudową DK 16. Prace potrwają do połowy listopada.

Do połowy listopada potrwa także przebudowa ul. Sienkiewicza w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Dozwolona prędkość to 50 km/h oraz ul. Ostródzka – tu dodatkowo trzeba uważać na wahadłową organizacje ruchu.

Na Warmii i Mazurach prowadzone są także prace na następujących odcinkach DK 16:

 • Iława – Rudzienice na odcinku 7,3 km
 • Stare Jabłonki – Zawady - na ponad kilometrowym odcinku odbywa się ręczne kierowanie ruchem
 • Zawady Małe – Rapaty, na odcinku 2,5 km - ruch kierowany ręcznie przez sygnalistów.
 • Naglady – Olsztyn - na odcinku 600 m trwa budowa wysp na skrzyżowaniach. Jezdnia jest zawężona do 3 m.

Poza tym należy pamiętać, ze powstaje obwodnica Mrągowa. Na trasie Marcinkowo – Mrągowo utrudnienia będą wprowadzane etapami. Szczególną ostrożność należy zachować przy wyjeździe z budowy.

DK 17


W woj. lubelskim w miejscowości Ryki do końca listopada potrwa remont drogi DK 17. Należy ograniczyć prędkość do 40km/h i uważać na wahadłową organizacje ruchu.


DK 19


Na lubelskiej DK 19 trwają prace przy przebudowie i remoncie odcinków:

 • Lubartów – Lublin – na blisko 3 km odcinku ruch odbywa się jednym pasem jezdni. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.
 • Janów Lubelski – Łążek –na ponad 3,6 km odcinku miejscami wprowadzono ruch wahadłowy. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Prace potrwają do końca listopada.


Sporo utrudnień jest tez na podkarpackich mostach i odcinkach DK 19:

 • na trasie Lublin - Rzeszów m. Zarzecze ze względu na zły stan remontowany jest most przez rz. San. Ruch wahadowy sterowany jest sygnalizacją świetlną. Ograniczenie prędkości do 30km/h.
 • odcinek Nisko - Rzeszów, m. Jeżowe – przebudowa mostu drogowego przez rz. Głęboka wymusza ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.
 • w miejscowości Kamień trwają prace wykończeniowe przy modernizacji nawierzchni jezdni oraz chodników.
 • Jasionka - Rzeszów m. Nowa Wieś- prace związane z budową autostrady powodują, że przy zwężonej jezdni wymagana prędkość to max. 50km/h.


DK 20


W woj. Pomorskim na blisko 3 km odcinku trasy Bytów – Mądrzechowo do 30 października obowiązuje ograniczenie prędkości a miejscami ruch wahadłowy.

W województwie zachodnio-pomorskim do końca listopada potrwają prace na trasie Szczecinek - Marcelin
(na odcinku 4,34 km) i Jeleń – Przyjezierze (na odcinku 1,26 km). Wprowadzono ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy.

DK 22


W woj. lubuskim trwają roboty związane z rozbiórką istniejącego i budową nowego mostu w ciągu DK nr 22. Na niniejszym odcinku obowiązuje sterowanie ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej, zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h. Występuje także zmiana przebiegu kierunku ruchu.

Na terenie woj. zachodnio-pomorskiego w miejscowości Czołpa i Szwecja realizowane są prace w zakresie budowy chodników, poszerzenia jezdni i remontu odwodnienia. Wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

W Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie) przebudowywana jest ul. Zblewska w celu dostosowania jej do obsługi komunikacyjnej proj. obiektu handlowego.

Remont dwóch mostów w Rytlu nad Wielkim Kanałem Brdy nad rzeką Brdą powoduje, że obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h i  ruch wahadłowy. Natomiast w miejscowości Knybawa jest jednostronne zawężenie pasów ruchu i ograniczenie prędkości. Prace zakończą się z końcem października.

Droga i chodniki przebudowywane są też w Malborku. Obowiązuje ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy. Nowe chodniki powstaną także w miejscowości Królewo. Prace potrwają do końca października. Obowiązuje max. prędkość 50 km/h.

Natomiast w woj. warmińsko-mazurskim na 2,6km odcinku trasy Błudowo - Rucianka trwa budowa drogi dojazdowej wzdłuż drogi S22. Na odcinku budowy znajdują się 4 wyjazdy z budowy, w miejscu wyjazdu ograniczenie do 70 km/h.

DK 25

W związku z przebudową ul. Dworcowej i ul. Słowackiego w Człuchowie woj. pomorskie (około 2 km odcinek) wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości. Drogowcy zalecają korzystać z objazdów.
W kujawsko-pomorskim do końca października potrwają prace przy budowie ronda na trasie Nowy Dwór - Stary Dwór oraz przy modernizacji ponad 3 km odcinka w Tryszczynie. Występuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

DK 26

W Myśliborzu na ul. Lipowej (woj. zachodnio-pomorskie) do 5 listopada wystąpi ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości na zawężonych jezdniach.

DK 28


Utrudnienia w miejscowości Besko (woj. podkarpackie) na moście przez rz. Wisłok. Zwężenie jezdni i ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją. W miejscowości Korzeniec i Prałkowce utrudnienia popowodziowe związane z uaktywnieniem się osuwiska, poprzeczne pęknięcia w nawierzchni. W związku z osłabieniem nośności drogi w obrębie osuwiska, wprowadzono ograniczenie nośności do 10 ton oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W m. Limanowa w woj. małopolskim w wyniku prowadzonego remontu drogi występuje zawężenie jezdni do jednego pasa. Na kierunku Nowy Sącz - Mszana Dolna ruchu odbywa się normalnie, natomiast na kierunku Mszana Dolna - Nowy Sącz wyznaczony jest objazd ulicami: Marka i Zygmunta Augusta.

DK 30

Do końca października potrwa remont mostu w woj. dolnośląskim na DK relacji Gryfów Śląski - Jelenia Góra. W związku z pracami obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

DK 31

W woj. zachodnio-pomorskim na trasie Witnica – Mieszkowice (odcinek 6,57 km) remontowana jest nawierzchnia. Do końca listopada trzeba uważać na ruch wahadłowy, zwężenie jezdni do 3 m i ograniczyć prędkość.

DK 32

Na terenie woj. wielkopolskiego na ponad 3 km odc. Ruchocice – Grodzisk trwa przebudowa drogi. Na odcinku prowadzonych robót obowiązuje ruch wahadłowy sterowany ręcznie, zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h.

DK 35

Na Dolnym Śląsku budowana jest obwodnica Tyńca Małego. Na trasie Tyniec Mały - Bielany Wrocławskie zalecane są objazdy i ograniczenie prędkości.

DK 36

W woj. dolnośląskim w Ścinawie na odcinku 700 m prowadzone SA prace remontowe. Wyznaczono objazd przez Lubiąż lub Głogów dla pojazdów o ciężarze całkowitym powyżej 8 t. Dla pozostałych pojazdów wprowadzono wahadłową organizację ruchu.

DK 39

W Łagiewnikach na Dolnym Śląsku prace na DK 39 prowadzone są etapami przy budowie kanalizacji sanitarnej. Ruch wahadłowy wprowadzany jest w godzinach szczytu.

Natomiast w miejscowości Głęboka do połowy listopada potrwa remont mostu. Tu także obowiązuje ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy.

DK 40

Trwa remont obiektu mostowego w Kędzierzynie Koźlu na rzece Odrze (woj. opolskie). Na przedmiotowym odcinku zamknięta cała droga. Wyznaczono objazd drogą wojewódzką nr 418 ulicami: Racławicką, 24 Kwietnia, Głubczycką do ronda w m. Reńska Wieś, dalej objazd odbywa się drogą krajową nr 40 (obwodnica K-Koźla).

DK 42


Do polowy listopada będą trwać prace na DK 42 w woj. opolskim. Przebudowa mostu w Gorzowie Śląskim wymusza nowa organizacje ruchu. Objazd dla samochodów osobowych ulicami miasta wg oznakowania. Objazd dla samochodów ciężarowych na odcinku Kluczbork-Rudniki, drogami: DK 11 - przez Byczynę, Kępno, DK 8 - Wieluń, DK 43 do Rudnik i Praszki. Długość objazdu ok. 110 km.

Ponadto prace przy przebudowie trasy Jaworzno-granica powodują, że wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

Ponad 12,5 km odcinek DK 42 remontowany jest w woj. łódzkim Pajęczno - Nowa Brzeźnica. Wprowadzane jest sterowanie ruchem ręczne lub sygnalizacja świetlna w zależności od potrzeb.

Do końca października potrwają prace przy remoncie DK 42 na świętokrzyskich trasach Kozia Wola – Grzybów i Błaszków – Górki. Może występować ruch wahadłowy. Należy ograniczyć prędkość.
Podobne utrudnienia na blisko 5 km odcinku trasy Styków – Rudnik. Tu prace zakończa się w połowie listopada.

DK 44

Na Śląsku remontowany jest most w Bieruniu. W związku z remontem obiektu mostowego nad rz. Mleczną wyłączono z ruchu prawą jezdnię w kier. na Oświęcim a ruch dwukierunkowy odbywa się jednią lewą kier. Tychy.

15 listopada zakończy się przebudowa mostu na potoku Kopytowskim w miejscowości Jaśkowice. Ruch w obydwu kierunkach skierowany jest na obiekt tymczasowy, ograniczenie prędkości do 40km/h.

DK 45


W woj. śląskim w Krzyżanowicach budowane SA chodniki. Droga jest zwężona i obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Na Opolszczyźnie przebudowywane są skrzyżowania w Bierdzanach i Trzebiszynie. Zawężenie jezdni, ograniczenie prędkości a w Bierdzanach dodatkowo wprowadzono ruch wahadłowy.

Duże trudności w Kluczborku w związku z przebudową drogi. Obowiązuje objazd ul. Katowickiej w ciągu drogi krajowej nr 45 (dla obu kierunków ruchu) zgodnie z ustawionym oznakowaniem, ulicami miasta Kluczborka - od Placu Niepodległości (rondo), ulicami: Jagiellońską, Jana Pawła II, Byczyńską do drogi krajowej nr 11. Długość objazdu 7 km.

DK 46

W woj. opolskim na trasie Grodziec – Myślina w związku z przebudową ponad 4,6 km odcinka wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

W związku z remontem drogi w woj. śląskim do końca listopada trzeba korzystać z objazdu DK 46 Janów-Lelów. Objazd poprowadzono drogami wojewódzkimi nr 793 i 792 przez miejscowości: Janów-Żarki-Kroczyce-Szczekociny.

DK 47

W Nowym Targu (woj. małopolskie) w związku z usuwaniem awarii wiaduktu wprowadzony został ruch wahadłowy. Została zamknięta jezdnia w kierunku Zakopanego ,(jezdnia prawa) natomiast ruch na obu kierunkach będzie się odbywał po jezdni lewej.

Natomiast w Klikuszowej do końca października potrwa przebudowa skrzyżowania. Wprowadzono ograniczenie prędkości DK 40km/h.

DK 48

Do końca października potrwa przebudowa 10 km odcinka drogi w województwie lubelskim na trasie Moszczanka – Kock. Możliwe są jeszcze utrudnienia związane z wahadłową organizacją ruchu i ograniczeniem prędkości.

DK 49


W listopadzie będą prowadzone nadal prace drogowe w Nowym Targu (woj. małopolskie). W związku z usuwaniem awarii wiaduktu wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Zostanie zamknięta jezdnia w kierunku Białki Tatrzańskiej ,(jezdnia prawa) natomiast ruch na obu kierunkach będzie się odbywał po jezdni lewej. Skrajnia wiaduktu zostanie zaniżona do 4,3 m.

DK 51

W woj. warmińsko-mazurskim prace przy przebudowie DK 51 realizowane będą na odcinkach Kosyń - Dobre Miasto i Ameryka – Olsztynek. Kierowcy napotkają zwężenia jezdni, ruch wahadłowy i ograniczenia prędkości.

DK 52


Na Śląsku na trasie Bielsko-Biała - Kęty zamknięty jest most na Sole w m. Kobiernice. Most zamknięty dla pojazdów o masie rzeczywistej powyżej 3,5t i skrajni pionowej powyżej 3,0 m. Objazd dla pojazdów ciężarowych DK-1 Tychy - DK-44 Zator - DK-28 Wadowice.

DK 54


W woj. warmińsko-mazurskim na trasie Braniewo – Młoteczno (około 2 km) prowadzony jest remont nawierzchni. Wprowadzono ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości.

DK 57

W pierwszej połowie listopada zakończą się prace związane przebudową DK 57 na Warmii i Mazurach na trasach: Bogate - Maków Mazowiecki, Szczytno - Wielbark msc. Szymany, Tejstymy. Należy uważać na ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

DK 58

Do końca października potrwają prace w miejscowości Ruciane – Nida w woj. warmińsko-mazurskim. Natomiast w połowie listopada zakończy się przebudowa DK 58 w Babiętach. Tu ruch wahadłowy sterowany jest sygnalizacja świetlną i obowiązuje ograniczenie prędkości.

DK 59

Budowa obwodnicy Mrągowa powoduje, że ruch na 300 m odcinku trasy Muntowo – Mrągowo kierowany jest ręcznie przez sygnalistę. Dodatkowo na 100 m odcinkach trasy Gizycko-Wilkasy ruch odbywa się wahadłowo. Obowiązuje ograniczenie prędkości.

DK 60

W woj. mazowieckim przebudowywane jest przejście DK 60 przez Legionowo (od ul. Granicznej do ul.  Jagielońskiej). Zawężenie pasów ruchu do 3m, prace prowadzone po stronie lewej DK 61 na poboczu i terenie przylegającym.

DK 62

Do końca listopada potrwają prace przy przebudowie 14 km odcinka trasy Kamieńczyk -Łochów m. Gwizdały w woj. mazowieckim. Wprowadzono miejscami ruch wahadłowy, zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 10 t oraz ograniczenie prędkości do 60km/h.

Ruch wahadłowy i max. prędkość 40 km/h to ograniczenia wprowadzone w związku z przebudową drogi w Wyszkowie (ul. Serocka).

Na trasie Sokołów Podlaski - Drohiczyn, most przez rzekę Bug w m. Frankopol jest w przebudowie. Wprowadzono zakaz wjazdu pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, z wyłączeniem maszyn rolniczych i autobusów komunikacji regionalnej. Zalecany objazd : Siemiatycze droga krajowa nr 19- Międzyrzec Podlaski - droga krajowa nr 2- Siedlce- droga krajowa nr 62- Sokołów Podlaski i odwrotnie tą samą trasą. W dniu 28.10.2010 w godzinach 9.00 do 23.30 obiekt całkowicie zamknięty dla ruchu. Dla pozostałych pojazdów ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

DK 63

W województwie warmińsko-mazurskim w przebudowie są następujące odcinki DK 63:

 • Grądy – Orzysz – prace potrwają do polowy listopada. Zwężona jest jezdnia, obowiązuje ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości
 • Nowe Guty- Jeglin  i Jeglin – Pisz – tu prace zakończa się z końcem października. Dotychczas ruch odbywał się miejscami wahadłowo, obowiązywało ograniczenie prędkości.

W przebudowie jest również most w miejscowości Ogonki. Wprowadzono objazd mostem tymczasowym. Do konca grudnia trzeba liczyć się z ruchem wahadłowym i ograniczeniami prędkości.

Na Podlasiu przebudowywany jest kilometrowy odcinek trasy Zambrów- Łomża. Jeszcze kilka dni potrwają utrudnienia tj. ruch sterowany sygnalizacją i ograniczenie prędkości.

W miejscowości Ceranów na trasie Nur - Sokołów Podlaski (woj. mazowieckie) ruch wahadłowy sterowany jest ręcznie. Dozwolona prędkość to 40 km/h z uwagi na przebudowę odwodnienia.

W Łukowie (woj. lubelskie) remont DK 63 potrwa do polowy grudnia. Tu także pojazdy poruszają się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h.

DK 65

Wkrótce powinny zakończyć się remonty drogi w woj. podlaskim na trasie Dobrzyniewo-Kozińce (5 listopada) i od m. Waliły Stacja do mostu na rzece Supraśl (30 października). Ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości to utrudnienia czekające na kierowców.

DK 71

Ponad 5 km odcinek na trasie Zgierz - Aleksandrów Łódzki (woj. łódzkie) jest obecnie remontowany. Na całym odcinku trwają prace związane z remontem drogi i w związku z tym okresowo wprowadzony jest ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, którego lokalizacja jest zależna od postępu robót. Utrudnienia potrwają do końca listopada.

DK 73

Na Podkarpaciu trwa naprawa szkód popowodziowych. W miejscowości Kamienica Dolna w miejscu zniszczonego przez wody powodziowe obiektu mostowego: przez potok Kamienica wybudowany został most tymczasowy, po którym ruch kołowy odbywa się wahadłowo przy użyciu sygnalizacji świetlnej. Wykonany obiekt inżynierski przenosić będzie obciążenia normatywne, dopuszczone do ruchu kołowego po drogach publicznych.

Podobnie jest w miejscu zniszczonego przez wody powodziowe obiektu mostowego przez potok Liczkówka w m . Kołaczyce.

DK 74

Do końca października potrwa remont mostu w miejscowości Belno (woj. świętokrzyskie). Na odcinku 800 m wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

Na terenie woj. lubelskiego DK 74 przebudowywana jest na trasie Annopol – Gościeradów (prawie 8 km odcinek) i remontowana na trasie Horyszów – Hostynne (ponad 4 km odcinek). Utrudnienia tj. ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości będą obowiązywać odpowiednio jw. Do końca listopada i 10 grudnia.

DK 76


Na Mazowszu prowadzone są prace przy remoncie 19,5km odcinka DK 76 na trasie Garwolin – Łopacianka. Ograniczenie prędkości do 40km/h i wahadło obowiązywać będzie do 30 października.


DK 77

W Sandomierzu (woj. świętokrzyskie)budowany jest most przez Wisłę. Trzeba liczyć się z przełożeniem ruchu na jedną jezdnię i ograniczeniami prędkości.

Na Podkarpaciu trwa budowa wiaduktu w Jarosławiu. Budowa wiaduktu. Utrudnienie (ograniczenie prędkości) wynika z wyjazdu maszyn z placu budowy.

Do połowy listopada potrwa remont drogi DK 77 w miejscowości Tryńcza. Do tego czasu obowiązuje ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy na niektórych odcinkach.

Dodatkowo do 15 listopada przebudowywana jest droga na odcinku Nowa Sarzyna- Jelna - Leżajsk. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwośc na odcinkach gdzie wprowadzono ruch wahadłowy. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h.

Podobna sytuacja jest przy przebudowie drogi w miejscowości Wierzawice.

W miejscowościach Stalowa Wola (ul. Staszica i ul. Energetyków) i Gorzyce remontowana jest nawierzchnia DK 77.

DK 78

W związku z budową obiektu mostowego w ciągu DK 78 w m. Czekanów w województwie śląskim (budowa A-1 odc. Piekary Śl.-Maciejów) wprowadzono objazd dla pojazdów o wysokości ponad 3,60 m
Objazd dla pojazdów jadących drogą DK 78 od miejsc. Wieszowa do miasta Gliwice drogą : DK 94 do Pyskowic, DK 40 do m. Łany, A-4 do węzła Kleszczów i dalej DK 88 do Gliwic. Objazd dla pojazdów jadących drogą DK 78 i DK 88 z miasta Gliwice do m. Wieszowa drogą : DK 88 do węzła Kleszczów, A-4 do węzła Łany, DK 40 do Pyskowic i dalej drogą DK 94.

Budowa obwodnicy m. Siewierz także powoduje utrudnienia na DK 78. Trzeba uważać na ograniczenia prędkości a miejscami na wprowadzony ruch wahadłowy.

W Szczekocinach podobnie – ruch wahadłowy i ograniczenia prędkości z uwagi na remont drogi. Prace potrwają do końca października.

W województwie świętokrzyskim w ciągu DK 78 na trasie Moskorzew- Nagłowice oraz trasie Goleniowy-Chlewice występują zwężenia drogi w związku z budowa chodników. Miejscami jest ruch wahadłowy.

DK 81

Na Śląsku miejscowości Wiślica - wznowiono ruch pojazdów o dopuszczalnej masie rzeczywistej do 3,5 t i skrajni pionowej do 3,0 m. Wprowadzono ruch dwukierunkowy jezdnią prawą. Objazd dla pojazdów o dopuszczalnej masie rzeczywistej powyżej 3,5 t i wysokości powyżej 3,0 m: Pawłowice - Cieszyn (DW 938), Cieszyn - Skoczów (S-1).

DK 82

Na trasie Lublin - Łęczna ul. J. Pawła II (woj. lubelskie) na blisko 2 km odcinku wprowadzono wahadło sterowane sygnalizacją świetlną oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK 91

W województwie łódzkim ze względu na przebudowę wiaduktu w ciągu drogi 91 w m. Daszówka ( Węzeł Łódzki ) cały ruch ( do Piotrkowa Tryb., Warszawy, Radomia i Kielc) skierowany jest objazdem łącznicą Łódź - Katowice w kierunku do Węzła Bełchatowskiego.

Droga krajowa Nr 91 w Cekanowie - przebudowa mostu, ruch odbywa się połową jezdni i kierowany jest sygnalizacją świetlną. Utrudnienie potrwa do 15 listopada 2010 roku.

Do końca listopada potrwa przebudowa mostu na przepust w Radomsku ul. Krakowska. Ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną, ograniczenie szerokości przejazdu do jednego pasa ruchu o szer. 3,50 m.

DK 92

W związku z  budową Zachodniej Obwodnicy miasta Poznania w ciągu drogi S11 - przekroczenie drogi krajowej nr 92 na odc. Sady - Swadzim. Na odcinku prowadzonych robót obowiązuje zamknięcie ruchu na jezdni północnej. Cały ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią południową (stary kierunek Poznań). Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Na blisko 3 km odcinku trasy Kostrzyn-Siedlec obowiązuje zamknięcie jezdni lewej (kierunek Poznań), ruch dwukierunkowy na jezdni prawej w związku z budową wiaduktu drogi S5.

DK 94

W województwie dolnośląskim w przebudowie jest most na drodze krajowej nr 94, odcinek Legnica-Prochowice. Ruch prowadzony jest mostem tymczasowym równoległym do przebudowywanego obiektu. Należy ograniczyć prędkość do 40 km/h.

W przebudowie jest też blisko 5 km odcinek Mazurowice – Wilczków. Występuje ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania.

Budowa ronda prowadzona jest w Oławie (ograniczenie prędkości do 40 km/h).
 
Roboty związane z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 94 oraz 39 na rondo są też w m. Skarbimierz w województwie opolskim. W miejscu prowadzonych robót wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Prace zakończą się pod koniec listopada.

Zwężenia jezdni, ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania obowiązuje również w związku z budową chodników na wielu opolskich odcinkach: Opole – Walidrogi, Izbicko – Sucha, Nakło.

Na Śląsku w miejscowości Wieszowa prowadzone SA roboty związane z budową mostu. Obowiązuje m.in. ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Natomiast w Małopolsce na ponad kilometrowym odcinku w związku z budową skrzyżowania - Węzeł Modlnica wprowadzono lewostronne zawężenie jezdni. Ruch skierowany jest na fragment nowej jezdni od strony Olkusza, a następnie na łącznice 'długie' budowanego węzła.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 137 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 51 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 101 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: mazowieckie obiekty inzynieryjne autostrady drogi ekspresowe dolnoslaskie lubuskie zachodniopomorskie slaskie pomorskie malopolskie kujawsko-pomorskie lodzkie opolskie warminsko-mazurskie swietokrzyskie lubelskie podlaskie podkarpackie most drogi krajowe droga ekspresowa obiekty autostrada autostrada A2 autostrada A4 droga ekspresowa S6 droga krajowa droga krajowa 1 droga krajowa 2 droga krajowa 3 droga krajowa 4 droga krajowa 5 droga krajowa 6 droga krajowa 7 droga krajowa 8 droga krajowa 9 droga krajowa 10 droga krajowa 11 droga krajowa 12 droga krajowa 13 droga krajowa 14 droga krajowa 15 droga krajowa 16 droga krajowa 17 droga krajowa 18 droga krajowa 19 droga krajowa 20 droga krajowa 21 droga krajowa 22 droga krajowa 23 droga krajowa 24 droga krajowa 25 droga krajowa 26 droga krajowa 27 droga krajowa 28 droga krajowa 29 droga krajowa 30 droga krajowa 31 droga krajowa 32 droga krajowa 33 droga krajowa 34 droga krajowa 35 droga krajowa 36 droga krajowa 37 droga krajowa 38 droga krajowa 39 droga krajowa 41 droga krajowa 42 droga krajowa 43 droga krajowa 44 droga krajowa 45 droga krajowa 46 droga krajowa 47 droga krajowa 48 droga krajowa 49 droga krajowa 50 droga krajowa 51 droga krajowa 52 droga krajowa 53 droga krajowa 54 droga krajowa 55 droga krajowa 56 droga krajowa 57 droga krajowa 58 droga krajowa 59 droga krajowa 60 droga krajowa 61 droga krajowa 62 droga krajowa 63 droga krajowa 64 droga krajowa 65 droga krajowa 66 droga krajowa 67 droga krajowa 68 droga krajowa 69 droga krajowa 70 droga krajowa 71 droga krajowa 72 droga krajowa 73 droga krajowa 74 droga krajowa 75 droga krajowa 76 droga krajowa 77 droga krajowa 78 droga krajowa 79 droga krajowa 80 droga krajowa 81 droga krajowa 82 droga krajowa 83 droga krajowa 84 droga krajowa 85 droga krajowa 86 droga krajowa 87 droga krajowa 88 droga krajowa 90 droga krajowa 91 droga krajowa 92 droga krajowa 94 utrudnienia w ruchu wiadukty budowa przebudowa rozbudowa remont budowa drogi

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kamiq od środka – zdjęcie wnętrza
Skoda Kamiq od środka – zdjęcie wnętrza
Skoda Kamiq zostanie oficjalnie zaprezentowana na salonie w Genewie. Teraz wiemy już, jak wygląda jej wnętrze.