1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Duży remont 20 km autostrady A2

Duży remont 20 km autostrady A2

Podpisano umowę na remont 20-kilometrowego odcinka trasy A2 między węzłami Stryków i Emilia. Prace, które przeprowadzi firma Strabag, będą podzielone na dwa etapy i potrwają rok.

Duży remont 20 km autostrady A2

Pierwszy etap robót obejmuje odcinek od węzła Emilia do węzła Zgierz (wraz z węzłami) i będzie realizowany w tym roku, drugi etap to odcinek od węzła Zgierz do węzła Stryków (bez węzłów) i będzie wykonywany w roku przyszłym.

Wymiana nawierzchni, wzmocnienie konstrukcji

Przekazywany do remontu odcinek autostrady A2 użytkowany jest już od 2006 roku. W ramach prac zostaną wymienione wyeksploatowane warstwy konstrukcyjne: na jezdni południowej (w kierunku Warszawy) warstwa ścieralna i warstwa wiążąca, przy czym dodatkowo będzie tu zastosowana siatka wzmacniająca, zaś na jezdni północnej (w kierunku Poznania) wymianie będzie podlegała tylko warstwa ścieralna.

Organizacja ruchu

W trakcie prowadzonych prac z eksploatacji będzie wyłączona jedna jezdnia,  
a ruch dwukierunkowy będzie odbywał się po drugiej jezdni. Po zakończeniu prac ruch zostanie przeniesiony na wyremontowaną jezdnię, a prace rozpoczną się na drugiej jezdni.

Ile to trwa i ile kosztuje?

Wykonawca na przeprowadzenie remontu ma 12 miesięcy od chwili podpisania umowy. Prace muszą rozpocząć się najpóźniej w ciągu 10 dni od chwili przekazania placu budowy, przy czym na odcinku od węzła Emilia do węzła Zgierz, zgodnie z umową muszą się zakończyć do 30 listopada. Wznowienie prac nastąpi 1 marca 2022 roku.  

Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 50,7 mln złotych. Wykonawca udziela 96 miesięcznej gwarancji na wykonaną pracę.

Tematy w artykule: autostrada A2 budowa drogi

Podobne wiadomości:

Obwodnica Iłży na DK9 dużą ulgą dla kierowców

Obwodnica Iłży na DK9 dużą ulgą dla kierowców

Polskie drogi 2022-09-02

Coraz bliżej realizacji obwodnicy Zabierzowa w ciągu DK79

Coraz bliżej realizacji obwodnicy Zabierzowa...

Polskie drogi 2022-08-09

Komentuj:

~warszawiak 2021-08-20

NIESTETY!!! Tydzień temu miałem nadzieję, że po ponad 3-ch latach i sześciu miesiącach powrócą w tym dziale regularne informacje drogowe. (patrz mój post do poprzedniego artykułu). Tymczasem po ogromnej przerwie równo tydzień temu pojawiły się ni z tego, ni z owego dwa nowe artykuły, a potem znowu cisza. Mam apel do właścicieli portalu: zdecydujcie się na coś; albo zamieszczajcie regularne informacje, albo zamknijcie po prostu dział "Polskie drogi".