mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekolodzy szykują się na A1

Ekolodzy szykują się na A1

Podlasie ma swoją Dolinę Rospudy, przez którą ma biec obwodnica Augustowa. woj. kujawsko-pomorskie Chełmiński i Nadwiślański Park Krajobrazowy, które przeciąć ma odcinek autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia. Oba obszary chroni ten sam, unijny program "Natura 2000". Ekolodzy zapowiadają akcję przeciwko budowie autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia.

Ekolodzy szykują się na A1

Wzdłuż Wisły, od Gdańska po Włocławek, ciągnie się jeden z głównych korytarzy powietrznych, którymi z południa na północ Europy wędrują dzikie ptaki. Przyrodnicy odnotowali ponad 120 gatunków, z czego 16 jest zagrożonych wyginięciem. Czy wzięto to pod uwagę planując budowę autostrady? „Sądzę, że tak” - odpowiada - Jarosław Pająkowski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. „Program "Natura 2000" nie blokuje inwestycji, pod warunkiem, że nie szkodzą środowisku. Ja również stoję na stanowisku, że skoro ta droga ma być budowana, trzeba zrobić wszystko aby zminimalizować jej skutki”.

Świadom zagrożenia jest także Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Dlatego nie wydał jeszcze pozwolenia na budowę tego odcinka autostrady. „Wniosek w tej sprawie jest teraz opiniowany przez pracowników wydziału infrastruktury, a potem trafi do wydziału środowiska”  - informuje Paweł Skutecki, rzecznik prasowy wojewody.

Trudno przewidzieć opinię fachowców. Czas do jej wydania chcą wykorzystać ekolodzy, którzy nie zgadzają się na budowę nowej drogi. Zasadniczy zarzut, jaki kierują pod adresem A1, to plan poprowadzenia jej w powietrzu, na betonowych filarach. Ekolodzy podkreślają, że można wykorzystać szosy już istniejące.

Przeczytaj także:

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią? (2007-02-13)

Przyroda kontra inwestycje drogowe (2007-03-01)

Minister Transportu: Obwodnica Augustowa na pewno powstanie (2007-03-01)

Barbarzyńcy czyli kto... (2007-02-23)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Przyroda kontra inwestycje drogowe

Przyroda kontra inwestycje drogowe

Polskie drogi 2007-03-01

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

Autostradą A1 do Tczewa już jesienią?

Polskie drogi 2007-02-13

Komentuj:

~mariusz 2007-11-08

to ekolodzy beda odpowiedzialni czy euro bedzie czy nie bo jak beda blokowac budowe autostrad to nici z euro2012

~marioDO 2007-06-01

WITAM WAS SERDECZNIE NIE ROZUMIEM PO CO TE PROTESTY EKOLOGOW NIECH ZACZNA OCZYSZCZAC LASY PANSTWOWE I JEZIORA A NIE SPRZECIWIAJA SIE BUDOWEI AUTOSTRAD NIECH POJADA DO NIEMIEC I ZOBACZA NIEMIECKIE AUTOSTRADY $ PASMOWE TAM TEZ TRZABYLO WYCIAC DRZEWA I NIKT NIE PROTESTOWAL A TERAZ KAZDY OBYWATEL SMIGA Z MAISTA DO MIASTA

~miś 2007-03-31

Rośnie nam nowe pokolenie "czerwonych" terrorystów (ekoterrorystów), którzy na polecenie Moskwy (jakoś nie protestują przeciw bałtyckiej gazrurce "Putin-Szreder") będą się starali storpedować wszystkie inwestycje infrastrukturalne w Polsce (uniemożliwiając wysoką absorbcję środków unijnych). Wszystko przy pomocy medialnego wsparcia "GW" i pod płaszczykiem ochrony środowiska ! Nie wolno im ulegać bo POLSKA zostanie "zakorkowanym skansenem europejskim" (z czego Rosja będzie bardzo zadowolona). Mamy też do czynienia z innym rodzajem "ekologów": dokładnie chodzi otakich, którzy chcą wymusić haracz w zamian za nieorganizowanie protestu co potencjalnemu inwestorowi może dość mocno pokrzyżować plany

~mil1231@gazeta.pl 2007-03-13

nie jest wstyd, bo ekolodzy to banda rozwydrzonych bachorów nie majacych pojęcia o budowie dróg i o tym co ważne dla kraju! Wybiórcza przygotowuje nowe lewactwo -wiadomo SLD sie skonczylo i teraz trzeba oprzeć sie na ekologii...dlatego musimy ich wyplenic, wypędzić, zlikwidować!

~mil1231@gazeta.pl 2007-03-12

Nic nie obchodzi mnie Natura 2000. Jeśli przeszkadza w realizacji budowy autostrad, tym gorzej dla Natury. Dla mnie oznacza to jedno - trzeba te tereny okroic do minimum. Trzeba budowac za wszelka cene przynajmniej ten podstawowy układ autostrad.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Taycan napędza zatrudnienie
Porsche Taycan napędza zatrudnienie
Porsche zatrudnia już przeszło 32 tys. pracowników, a nadejście nowego modelu Taycan tę liczbę dodatkowo zwiększy.