mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Estakada i tory w Bydgoszczy

Estakada i tory w Bydgoszczy

Konsorcjum, w którym liderem jest Firma "Gotowski" złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę linii tramwajowej do bydgoskiej dzielnicy Fordon. To jeden z największych tramwajowych projektów realizowanych w Polsce.

Estakada i tory w Bydgoszczy
Przetarg został podzielony na dwa etapy. Do drugiego trafiły najbardziej doświadczone firmy z branży drogowo-mostowej. Wśród nich znalazło się konsorcjum złożone z firmy "Gotowski" Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. wraz z Przedsiębiorstwem Robót Mostowych "Mosty Łódź" S.A., Feroco Spółka Akcyjna, Przedsiębiorstwem Inżynieryjnych Robót Kolejowych "TOR-KRAK" Sp. z o.o., Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. oraz Metrostav a.s.  z Republiki Czech.

Budowa 10-kilometrowej linii tramwajowej do dzielnicy Fordon, z przebudową układu drogowego w ciągu ulic Fordońskiej, Lewińskiego, Akademickiej, Andersa i węzłem integracyjnym w obszarze stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód, to największa inwestycja drogowo-komunikacyjna w Bydgoszczy realizowana w ostatnich latach i zarazem jedna z największych inwestycji tramwajowych w Polsce. Będzie ona również połączona z zakupem kilkunastu niskopodłogowych tramwajów.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

~Roman 2013-08-20

Tylko do Andersa??? Bez sensu. A dalej co, i tak autobus???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.