1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Gdańskie inwestycje drogowe

Gdańskie inwestycje drogowe

Gdańscy drogowcy planują na 2008 rok kilka nowych inwestycji drogowych. W budżecie na bieżący rok na projekty drogowe i komunikacyjne zarezerwowano kwotę blisko 122 mln zł. Prowadzone będą głównie prace związane z przygotowaniem infrastruktury na Euro 2012.

Gdańskie inwestycje drogowe
Na duże projekty drogowe w Gdańsku, w tym roku będzie przeznaczone 36 mln zł. Z myślą o przygotowaniu miasta na Euro 2012, w budżecie zarezerwowano 7 mln z przeznaczeniem na modernizację nawierzchni dróg na głównych ciągach komunikacyjnych Gdańska. Jest to przedsięwzięcie na najbliższe pięć lat i każdego roku na ten wieloletni plan inwestycyjny rezerwowana jest podobna kwota.

W bieżącym roku duża część z zaplanowanych w budżecie środków przeznaczona jest na kompleksowe przygotowanie projektów budowy m.in. Trasy Słowackiego, II etapu Trasy W-Z, Drogi Zielonej i ul. Jana z Kolna. Bardzo ważnym wydarzeniem będzie podpisanie umowy z wykonawcą dokumentacji technicznej na budowę Trasy Sucharskiego, której koszt wyniesie około 25 mln zł. W budżecie zarezerwowano również pulę środków gwarantującą gotowość gminy do realizacji projektów przygotowanych i oczekujących na konkursy do funduszy unijnych.

Zrealizowane zostaną także drogi o zasięgu lokalnym, m.in. w Osowie (II etap Wodnika za 5 mln), w Gdańsku Południe - brakujący odcinek ul. Zamiejskiej (za 3 mln), II etap ul. Wilanowskiej (3,6 mln), w dzielnicy Kokoszki – ul. Montażystów i ul. Transportowców (2,3 mln). Rozpoczęty zostanie kolejny etap budowy dróg w Matemblewie obejmujący dokończenie ul. Waldorfa. Zlecone zostaną projekty budowlane na ulice w pozostałych dzielnicach, m.in. Wrzeszczu, Oliwie, Oruni. Dodatkowo w oparciu o porozumienie z Gminą, inwestor komercyjny wykona i sfinansuje I etap trasy Północ - Południe od ul. Cienistej w kierunku ul. Małomiejskiej, łączącej dzielnice Chełm i Orunię.

W tym roku zarezerwowano także środki w kwocie 10 mln zł na kontynuację  prac związanych z rewaloryzacją ulic Głównego Miasta, budowę sygnalizacji świetlnych,  oświetlenia ulic i rozbudowę systemu informacji miejskiej.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Taigo – premiera SUV-a coupe
Volkswagen Taigo – premiera SUV-a coupe
Volkswagen Taigo to nowy model Volkswagena, który uzupełnia ofertę miejskich SUV-ów marki, plasując się obok T-Crossa i większego T-Roca. Auto ma 4,26 metra długości i nadwozie w stylu SUV coupe.