1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Hiszpanie wybudują A4 pod Tarnowem

Hiszpanie wybudują A4 pod Tarnowem

Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka autostrady A4 w kierunku wschodnim. Wykonawcą 13-kilometrowej autostrady od węzła Wierzchosławice do węzła Krzyż wraz z bezkolizyjnym węzłem w Krzyżu pod Tarnowem będzie hiszpańska firma Dragados SA. Hiszpanie prace wycenili na ponad 542,8 mln zł to o połowę mniej niż zakładał kosztorys. Autostrada A4 do Tarnowa powinna być gotowa na przełomie 2011 i 2012 roku.

Hiszpanie wybudują A4 pod Tarnowem
Przypomnijmy, hiszpańska firma Dragados wspólnie z Polimeksem-Mostostalem oddała niedawno z opóźnieniem odcinek autostrady  A4 na trasie Kraków – Szarów.

Odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłem Szarów a węzłem "Krzyż" o łącznej długości prawie 57 kilometrów podzielono na trzy krótsze odcinki:
- Szarów - Brzesko
- Brzesko - Wierzchosławice,
- Wierzchosławice - Krzyż.

Nowy odcinek autostrady projektowany jest jako dwujezdniowa droga najwyższej klasy A. Każda z dwóch jezdni będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pas awaryjny (3 m) oraz pobocze gruntowe (1,25 m). Ponadto przewidziano rezerwę terenu dla dodatkowego trzeciego pasa ruchu po zewnętrznej stronie każdej jezdni.

Autostrada z Krakowa do Tarnowa będzie częścią biegnącej z Europy zachodniej na Ukrainę autostrady A4, leżącej w tzw. Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym. Przecina on Polskę od zachodniej granicy w Zgorzelcu do wschodniej granicy w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km.

Do tej pory wybudowano autostradę A4 na terenie Polski od polsko-niemieckiej granicy w Zgorzelcu przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Szarowa. Dalsza część do wschodniej granicy w Korczowej ma być gotowa do 2012 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 135 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Audi A4 Allroad/S4 Avant – ze skrajności w...

auto motor i sport 0000-00-00

Z pogranicza. Dwa modele Audi A4, do których świetnie pasuje słowo "naj". Jeden zapewnia znakomite osiągi, a drugi potrafi zabrnąć w lekki teren. S4 Avant kontra A4 Allroad.

Komentuj:

~w 2010-02-19

skoro hiszpanie nie potrafia budowac drog, to skad maja takie autostrady u siebie? temperatura i natezenie ruchu jest ogromne i z tym asfaltem nic sie nie dzieje. dziwne. w polski kosztorys jest zawsze wliczona suma ktora trzeba ukrasc, onji widocznie jej nie uwzglednili, bo chca pracowac nie krasc. prosze sobie obliczyc. 13km-500mln, wiec 130km-5mld. Czy naszego kraju nie stac na 5mld rocznie?

~taki sobie przedsiebiorca 2010-01-08

no prosze o polowe mniej niz zakladali!!! teraz tylko nasze oslowate pseudo przedsiebiorcy transportowi niech popodpisuja umowy na transport po 2 pln/km i juz wszyscy bedoa zadowoleni!!!!! no chyba ze jeszcze robotnicy pracuja za 1500pln/m-c, dla mnie to jakies nie porozumienie, ze mozna wygrac robote za polowe ceny inwestora, rozumiem polowe miedzy przedsiebiorcami, co kruszywo beda sprowadzac z chin za darmo czy co??? co tak drastycznie stanialo przez ostatnie pol roku??? no chyba ze to znowu jakis przekret i koncowa cena bedzie trzy razy wieksza??? albo dopatrzyli sie luk w specyfikacji ktore mozna bedzie wykorzystac w czasie budowy??? pozyjemy zobaczymy.

~LESZEK 2010-01-07

WCALE NIEJEST ZLY TEN ODCINEK DO SZAROWA TO PRZECIESZ POLSKA WIEC NIE KWICZ BO JUZ ZAPEWNE DZIEKI TEMU WIELE ISTNIEN LUDZKICH OCALALO WIEC BUDOWAC PANY POLSKI TE AUTOBANY

~Damian 2010-01-06

Ostatni kawałek do Szarowa jest tragicznej jakości (prawie jak rollercoaster). Mam nadzieję iż kolejny odcinek będzie wygladał lepiej. Choc mówi się że nadzieja matką ...

~dpl1000 2010-01-06

Nie chce narzekac,ale prawda jest taka, ze ta firma nie zalicza sie do najbardziej kompetentnych na rynku.Niestety prawie kazda inwestycja z ich udzialem miala duze opoznienie,co optymizmem napewno nie nastraja,ale moze tym razem wezma sie bardziej profesjonalnie do powierzonych im zadan,pozyjemy zobaczymy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej salon BMW M i M Motorsport otwarty w Polsce
Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej salon BMW M i M Motorsport otwarty w Polsce
27 stycznia w Mikołowie rozpoczął działalność pierwszy salon BMW M i M Motorsport w Europie Środkowo-Wschodniej. Właścicielem obiektu jest dealer BMW Sikora.