1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. I transza kredytu na A2 Świecko ? Nowy Tomyśl

I transza kredytu na A2 Świecko ? Nowy Tomyśl

Autostrada Wielkopolska II SA otrzymała I transzę kredytu na budowę i eksploatację autostrady płatnej A2 Świecko – Nowy Tomyśl (105,9 km). Ukończenie budowy i oddanie autostrady do eksploatacji planowane jest na koniec 2011 r.

I transza kredytu na A2 Świecko ? Nowy Tomyśl

Kredyt został przyznany przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) oraz banki komercyjne. I transza w wysokości 200 mln 400 tys. Euro (w tym: EBI - 142 mln 800 tys. Euro, banki komercyjne – 57 mln 600 tys. Euro) stanowi blisko 15% kredytów przyznanych AWSAII na realizację projektu. Do tej pory budowa autostrady realizowana była ze środków własnych akcjonariuszy.

 Wypłata środków finansowych z udzielonych kredytów nieco później niż planowano, wynika z konieczności zatwierdzenia przez EBI dodatkowych prac dokumentacyjnych w zakresie ochrony środowiska wskazanych w decyzji notyfikacyjnej wydanej przez Komisję Europejską. Nie ma to żadnego wpływu na harmonogram prac budowlanych. Wszystkie ustalone umową terminy zostaną dotrzymane i nie są w żadnym stopniu zagrożone – informuje AWSA II w komunikacie.

 Nowy odcinek autostrady będzie miał olbrzymie znaczenie dla gospodarki kraju, ułatwiając wymianę handlową i ruch osobowy między Polską i Niemcami.

 


Podobne wiadomości:

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę

Opłaty na niemieckich autostradach – znamy...

Aktualności 2019-01-04

Komentuj:

~inspektor 2010-03-27

czy Austostrada Wielkopolska to ta sama firma co w ramach eksperymentu zbudowala A2 o polowie grubosci asfaltu, bo nie wiedzieli i im nikt nie powiedzial, ze tak nie wolno? ciekaw jestem czy tez w ramach doswiadczalnych wyleja polowe grubosci betonu, bo tez przeciez w AW nic nie wiadomo i trzeba to sprawdzic

~astrolog 2010-03-24

Znowu sie odezwaly marudy, jakbym siedzial na Onecie. Na platnym odcinku A4 Krakow-Katowice ruch potezny i jakos jezdza, ja jezdze. Wkurzaja mnie remonty, ale nie mam zamiaru sie wlec DK94.

~domek 2010-03-24

"Nowy odcinek autostrady będzie miał olbrzymie znaczenie dla gospodarki kraju" - szkoda tylko, że nie dla obywatela RP, który zamiast płacić haracz za przejazd autostradą pojedzie i tak obecną DK2. Zjawisko to można zaobserwować na obecnej DK92 Pniewy-Poznań stanowiącej alternatywę dla A2. Ruch jest tam wcale nie mniejszy niż przed otwarciem A2. Jeżeli autostrada ma służyć kilku Niemcom i paru polskim urzędnikom podróżującym za pieniądze służbowe (czytaj: podatników), to jej budowa jest po prostu farsą. Ktoś wyliczył, że przy założeniu takich samych opłat jak na istniejącym płatnym odcinku A2, autostrada Świecko-Warszawa będzie najdroższą autostradą Europy (sic!) Ale co tam, stać nas na to - w końcu z naszym dodatnim PKB jesteśmy (przynajmniej w opinii rządu) potęgą gospodarczą Europy...

~awsa 2010-03-24

NO TO BEDZIE NA PREMIE !!! HE HE

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Taycan w bazowym wariancie RWD
Porsche Taycan w bazowym wariancie RWD
Porsche wprowadza na rynek czwarty wariant swojej pierwszej całkowicie elektrycznej, sportowej limuzyny – Taycan. Dołącza on do modeli Taycan 4S, Taycan Turbo oraz Taycan Turbo S.