mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje drogowe w Lubuskim

Inwestycje drogowe w Lubuskim

W najbliższych latach w województwie Lubuskim będą prowadzone liczne inwestycje drogowe. Powstaną m.in. nowe obwodnice, lubuski odcinek drogi ekspresowej S3 i autostrady A-2.

Inwestycje drogowe w Lubuskim
Najważniejszymi inwestycjami, które będą prowadzone w ciągu najbliższych kilku lat na terenie województwa Lubuskiego jest budowa 105 km odcinka autostrady A-2 (budowa powinna zakończyć się w 2011 roku) oraz 120 km odcinka drogi ekspresowej S3, która będzie biegła z północy na południe województwa. Ta druga trasa stanowi priorytetową inwestycję. Harmonogram prac jest napięty i już trwa jego realizacja, m.in. otwarto odcinek zachodniej obwodnicy Gorzowa, która stanowi fragment przyszłej drogi S3.
Budowę drogi ekspresowej podzielono na 7 etapów. Prace na każdym z odcinków prowadzone będą niezależnie. Na wiosnę 2008 r. zapowiedziano pierwsze przetargi. Prace budowlane powinny ruszyć jesienią na trzech etapach przyszłej ekspresówki: na odcinku 16 km od granicy województwa Zachodniopomorskiego do Gorzowa, który ma być gotowy do 2010 r., na 37 km odcinku Gorzów - Międzyrzecz (zakończenie prac w 2011 r.) oraz na 43 km odcinku Międzyrzecz - Sulechów, który ma być gotowy w ciągu dwóch lat. W 2009 r. obwodnice Gorzowa i Międzyrzecza zyskają drugą jezdnię. Poszerzony zostanie także 45 km odcinek z Sulechowa do Nowego Miasteczka. 24 km odcinek z Nowego Miasteczka do południowej granicy województwa planowany jest na lata 2010-2013.

Także od przyszłego roku mają rozpocząć się remonty lubuskich dróg krajowych. Przez najbliższe cztery lata modernizowana będzie droga krajowa nr 22 z Gorzowa do granicy województwa. Do 2010 r. zmodernizowany zostanie także 19,5 km odcinek z Gorzowa do Strzelec Krajeńskich, a w ciągu kolejnych dwóch latach remont kapitalny przejdzie 34 km odcinek od Strzelec do Wielkopolski. Zaplanowano także przebudowę blisko 33 km odcinka drogi krajowej nr 12 z Łęknicy do Żar, która potrwa dwa lata i dokończenie modernizacji tej drogi na 15 km odcinku z Żar do Żagania.

Na lata 2009-2010 zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaplanował przebudowę dwóch odcinków drogi krajowej nr 27 z Nowogrodu Bobrzańskiego do Żar (19 km) i z Żar do Świdnicy (18 km). Ostatni z dużych remontów zaplanowano za trzy lata na 31,2 km odcinku drogi krajowej nr 29 Urad – Osiecznica, który do końca 2011 roku ma uzyskać parametry drogi krajowej.

W ciągu najbliższych pięciu lat dziewięć lubuskich miast zyska obwodnice. W połowie przyszłego roku otwarta zostanie cała obwodnica Nowej Soli a także rozpoczną się budowy czterech obwodnic: Słubic (10 km), Łęknicy (3,43 km), Kargowej (7,5 km) i Nowogrodu Bobrzeńskiego (5,5 km). Inwestycje mają się zakończyć w 2009 roku, kiedy to rozpoczną się także kolejne budowy obwodnic. Do 2010 roku powstaną obejścia Wschowy (8,2 km) i Szprotawy (II etap o długości 7,5 km). W 2011 ma być gotowa 8,4 km obwodnica Krosna Odrzańskiego a w 2013 roku 5,5 km obwodnica Kostrzyna.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Jurcio 2007-12-04

Rozumiem, że autostrada A-18 na odcinku zielonogórskim od Olszyny do rejonu Iłowy już taka zostanie z jednym pasem nowym i południowym z wytłuczonymi betonami wybudowanym jeszcze za Adolfa na pośmiewisko dla Niemców, żeby po zniesieniu przejść granicznych było wyraźnie widać, gdzie się Rzeczpospolita zaczyna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model Scala. Należący do klasy kompaktów model mocno zamiesza na rynku.