mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje pod ekspresową ósemkę

Inwestycje pod ekspresową ósemkę

W związku z planami, aby do 2013 r. droga krajowa nr 8 Wrocław - Warszawa - Białystok spełniała standardy drogi ekspresowej, w województwie podlaskim realizowane i planowane są inwestycje na najbardziej eksploatowanych jej odcinkach.

Inwestycje pod ekspresową ósemkę

Sztabin - Kolnica

Na odcinku o długości 8,42 km prowadzone są roboty polegające na zmianie i wzmocnieniu nawierzchni drogi. Korekcie zostaną poddane łuki jezdni. Przewidziane jest przejście pod jezdnią dla przepędu zwierząt gospodarskich i wiadukt nad jezdnią. Poprawione zostanie również odwodnienie drogi.

Kontrakt o wartości 33,78 mln zł jest realizowany przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Augustowskie Przedsiębiorstwo Drogowe oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów DROMO z Ostródy. Kontrakt jest finansowany przez Krajowy Fundusz Drogowy. Prace powinny zakończyć się już 30 listopada 2005 r.
Kolnica - Augustów

Kolnica – Augustów

Na 7,3 km odcinku krajowej ósemki trwają prace polegające na wykonaniu  podbudowy jezdni i wzmocnieniu jej nawierzchni. Remontowany odcinek drogi zyska oznakowanie pionowe i poziome, przebudowany zostanie również system odwodnienia.

Kontrakt, o wartości 13,4 mln zł, jest realizowany przez konsorcjum: Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i  Augustowskie Przedsiębiorstwo Drogowe. Przewidywany termin zakończenia prac przypada na 31 maja 2006 r.

Białystok - Przewalanka

GDDKiA Oddział w Białymstoku planuje w drugim kwartale 2006 roku rozpoczęcie remontu drogi krajowej nr 8 na odcinku  Białystok-Katrynka-Przewalanka.

Środki na tą inwestycję mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego. Prace przy jej realizacji będą prowadzone w latach 2006-2008. Planowany koszt inwestycji na odcinku  Białystok - Katrynka - Przewalanka wyniesie 150 mln zł.

Białystok - Jeżewo

W związku z planami GDDKiA, aby do 2013 r. droga krajowa nr 8 Wrocław - Warszawa - Białystok spełniała standardy drogi ekspresowej, w latach 2007-2008 planowana jest jej budowa na odcinku Białystok-Jeżewo. Droga na tym odcinku będzie miała po dwa pasy ruchu w każda stronę. Koszt tej inwestycji szacowany jest na około 72 mln euro. Przedsięwzięcie to ma być finansowane ze środków Unii Europejskiej.


Podobne wiadomości:

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.