1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Jest decyzja dla A4 Rzeszów ? Korczowa

Jest decyzja dla A4 Rzeszów ? Korczowa

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wydaniu decyzji środowiskowej na budowę podkarpackiego odcinka autostrady A4 z Rzeszowa do przejścia granicznego w Korczowej. Drogowcy chcą oddać trasę do użytku przed Euro 2012.

Jest decyzja dla A4 Rzeszów ? Korczowa
29 grudnia 2008 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał tzw. decyzję środowiskową na budowę autostrady A4 na odcinku Rzeszów Wschodni – Przeworsk i na odcinku Przeworsk – Korczowa. Oznacza to, że cały podkarpacki fragment autostrady A4 posiada już środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia.

Analizie i ocenie poddano warianty lokalizacyjne przebiegu autostrady z podziałem na dwa odcinki. W przypadku odcinka Rzeszów – Przeworsk, jako najkorzystniejszy dla środowiska wykazano wariant I/1. Jego długość wynosi blisko 31,5 km. Inwestycja na tym odcinku obejmie budowę dwóch węzłów drogowych, węzła Łańcut i węzła Przeworsk, Punktu Poboru Opłat, Stacji Poboru Opłat na węzłach, a także Miejsc Obsługi Podróżnych. W tym wariancie zaprojektowano także 10 wiaduktów drogowych (nad autostradą, w ciągu dróg poprzecznych), 4 wiadukty autostradowe (w ciągu autostrady), 6 mostów (w tym pełniących funkcje przejść dla zwierząt) oraz 3 przejazdy gospodarcze pod autostradą. Z kolei w przypadku drugiego fragmentu trasy, z Przeworska do Korczowej, jako najkorzystniejszy dla środowiska wykazano wariant II/1, stanowiący południowe obejście Jarosławia. Jego długość wynosi około 56,5 km. Na tym odcinku planowana jest budowa czterech węzłów drogowych (Wierzbna, Pawłosiów, Radymno i Korczowa), Punktu Poboru Opłat przed Węzłem Korczowa, Stacji Poboru Opłat na węzłach drogowych (Wierzbna, Pawłosiów, Radymno), a także 6 Miejsc Obsługi Podróżnych i 2 Obwodów Utrzymania Autostrady. W wariancie tym zaprojektowano również 24 wiadukty drogowe (nad autostradą, w ciągu dróg poprzecznych), 14 wiaduktów autostradowych (w ciągu autostrady), 7 mostów pełniących funkcje przejść dla zwierząt i 3 estakady.

Na całym projektowanym odcinku, o łącznej długości ponad 88 km, autostrada będzie czteropasmowa, w pierwszym etapie budowy przewidziano dwie dwupasmowe jezdnie o szerokości 7,5 m każda, rozdzielone pasem dzielącym wraz z opaskami o szerokości 12,50 m. W miarę wzrostu natężenia ruchu, planowane jest poszerzenie jezdni (w drugim etapie) do trzech pasów ruchu z pasem rozdzielającym o szerokości 5 m.

Wydanie decyzji lokalizacyjnej (nadano jej rygor natychmiastowej wykonalności) to końcowy etap przygotowań do budowy najważniejszej drogi w regionie. W 2010 roku, zaplanowano rozpoczęcie budowy A4 na wschód od Rzeszowa do Wierzbnej. Projektowanie tego odcinka jest już w trakcie, a za kilka tygodni ma być ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ostatniego odcinka autostrady od Jarosławia do granicy z Ukrainą. Dobiega już także końca projektowanie części autostrady od Tarnowa do węzła Rzeszów Zachodni koło Mrowli. Budowa tego odcinka ma się rozpocząć w przyszłym roku. Natomiast już pod koniec lata bieżącego roku planowane jest rozpoczęcie budowy autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Drogowcy spieszą się, by całość A4 oddać do użytku przed Euro 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~SOLIDIUM SP z oo tel. 517 366 148 2011-02-22

Uwaga!!! Radko to firma, która mataczy, kombinuje i oszukuje!!! Firma daje swoim podwykonawcom do wykonania zakres, po czym po wykonaniu opóźnia wydawanie świadectwa płatności lub wydaje na mniejszą kwotę, kradnie materiiał podwykonawców oraz nie płaci. Do tego wszystkiego wysuwa roszczenia, tak aby sprawa wyglądała na ich korzyść i absolutnie nie przyznaje się do jakiejkolwiek winy. Nie polecamy tej firmy , uważajcie. Wszystkie w/w zarzuty zgłosiliśmy do GDDKiA, Sądu oraz Prokuratury. Jesli pracujecie z nimi na odcinku A4 w Rzeszowie i macie roszczenia - złóżcie pozew z nami. Takich firm jest juz kilka.

~Jacek Kazek 2010-08-04

RADKO to oszuści!!! Jak mają zbudować odcinek A 4 jak już dziś nie płacą podwykonawcom???

~makowy 2009-01-08

plany optymistyczne, jesli sie uda to chylic czola przed drogowcami.

~raiders 2009-01-07

życzę wam południowcom sukcesu :) do krynicy też mi brakuje tego odcinka bany :) a już niedługo znowu tam jadę :) lubię tamte strony :)

~do raiders 2009-01-07

w takie dni jak długie weekendy itp ja z KRK jade Wieliczka, Tymowa, Zakliczyn, Gorlice, Dukla i później 897 250km w 4h bez szaleństw

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra Studio w Warszawie otwarte
Cupra Studio w Warszawie otwarte
Na warszawskiej Woli otwarto pierwszy w Polsce butikowy concept store Cupra. Salon zapewnia możliwość pełnego poznania hiszpańskiej marki o sportowym DNA. Podczas wizyty goście mogą skorzystać z pomocy ekspertów marki, Cupra Masterów.