1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Jest umowa na pierwszy odcinek obwodnicy Olsztyna

Jest umowa na pierwszy odcinek obwodnicy Olsztyna

GDDKiA podpisała umowę na budowę pierwszego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16, łączącego węzły Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe.

Jest umowa na pierwszy odcinek obwodnicy Olsztyna
Wykonawcą mierzącego 10 km fragmentu południowej obwodnicy Olsztyna będzie konsorcjum firm Inetrcor z Zawiercia oraz Most z Sopotu. Umowa na wybudowanie tego odcinka obwodnicy opiewa na kwotę 387,5 mln zł. Termin realizacji zadania to 28 miesięcy, przy czym do czasu budowy nie wlicza się okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Wykonawca oferuje 10-letnią gwarancję na wybudowaną drogę.

Obwodnica Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 będzie drogą klasy GP. Pierwsza część tej drogi będzie stanowić obejście miasta od przyszłego węzła Olsztyn Zachód do węzła Olsztyn Południe. Droga zlokalizowana będzie na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda i ominie miasto od południowego zachodu. Przebiegać będzie od drogi nr 16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi nr 51.

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach tego zadania, na przecięciu obwodnicy z drogą nr 51 zostanie wybudowany węzeł Olsztyn Południe.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Do wykonawcy, oprócz robót budowlanych, będzie należało wykonanie dokumentacji zamiennej wielobranżowej węzłów w zakresie projektu budowlanego oraz dokumentacji zamiennej w zakresie ewentualnej zmiany sposobu wzmocnienia podłoża i umocnienia skarp, a także uzyskanie wszystkich warunków technicznych, uzgodnień, opinii i decyzji.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Targa – trzeci do kompletu
Porsche 911 Targa – trzeci do kompletu
Porsche 911 Targa dołącza do modeli w nadwoziu Coupe oraz Cabriolet w sam raz przed zbliżającym się okresem letnim. Znamy już ceny Targi.