mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jeździmy tylko jedną jezdnią autostrady A6

Jeździmy tylko jedną jezdnią autostrady A6

Zmieniła się organizacja ruchu na autostradzie A6 pomiędzy węzłem Kijewo, a węzłem Rzęśnica. Jezdnia zachodnia w rejonie przyszłego węzła Tczewska została zamknięta. Ruch odbywa się w dwóch kierunkach jezdnią wschodnią (tą w kierunku Świnoujścia).Przebudowa obejmuję odcinek autostrady o długości 2,2 kilometra w rejonie przyszłego węzła Tczewska. Przetarg na budowę węzła Tczewska zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku. Węzeł Tczewska powinien zostać oddany do ruchu w połowie 2013 roku.

Jeździmy tylko jedną jezdnią autostrady A6
Na jezdni po której odbywa się ruch obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, a w rejonie przewiązek do 60 km/h, dodatkowo obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Przebudowa obejmuję odcinek autostrady o długości 2,2 kilometra w rejonie przyszłego węzła Tczewska. Zniszczona nawierzchnia z płyt betonowych, która powstała jeszcze w latach 30 ubiegłego wieku zostanie rozebrana. W jej miejsce powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Droga zostanie również poszerzona o pas awaryjny. Przebudowa tego odcinka powinna zakończyć się do końca przyszłego roku. Drugim etapem prac będzie budowa nowego węzła Tczewska w miejscu obecnego przecięcia autostrady przez ulicę Tczewską (pierwszy wiadukt nad drogą jadąc od węzła Kijewo w kierunku Świnoujścia). Dokumentację dla węzła przygotowało Miasto Szczecin. Przetarg na budowę węzła Tczewska zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2011-11-21

Przebudowa autostraday A6 ciagnie sie juz kilka lat.Zastanawiajacy jest brak srodków finansowych które przydziela Warszawa Ministerswo Infrastruktury.Ruch na tym odcinku jest bardzo intensywny ok 20000 pojazdów na dobę gdyz jest to jedyne połaczenie w kierunku na wybrzeże Swinoujscie(przeprawa promowa )Goleniów Koszalin Kołobrzeg no i Skandynawi .Ruch na tej drodze rosnie w okresie lata kiedy zjezdzaja turyści z kraju jadac w kierunku wybrzeza .Dochodzi do sytuacji blokowania w rejonie węzła Rzesnica ruchu jadacychw dwóch rzędach jeden za drugim pojazdów w kierunku Goleniowa i Swinoujscia , natezenie pojazdów dochodzi do ok 60000 na dobę co powoduje permamentne korki na tym odcinku.Na razie jakis gośc z drogowców było to chyba na poczatku lat 70 wymyslił ze nalepszym rozwiazanie drogowym jest rozbudowa drogi w kierunku Golenowa i dalej w lewo od tego miasta juz jako S6 węzykiem po mistach wybrzeza do Słupska .Planowana droga jako S6 pozbawina bedzie całego tranzytu TIR co powinno byc powazny elementem branym pod uwagę przu podejmowaniu decyzji o budowie tej drogi zródłem dochodu SP .Istniejacy juz wytyczone w latach 30 korytarz przez całe Pomorze w postaci Autostrady Pomorskiej dziwnie nie jest zauważany w powaznych publikacjach dotyczacych budowy dróg.Ostatnio podrózowałem autostrada A2 wsród jadacych samochodów TIR przewazały rejestracje Litewskie Estonskie co potwierdza moją tezę o wilkim zapotrzebowaniu na tranzyt z tych krajów których produkcja masowo trafia do Europy Zachodniej .Rozwój kierunku na kraje Litwa Łotwa Estonia Finlandia według badan eksperów ma jak najlepsze perspektywy .Na razie TIR y jada w kierunku na A2 abu pozniej przekroczyc granice w Swiecku.Budowa noweej autostrady po starym sladzie przyciagnie wielu inwestorów na zapomniane Zieie Zachodnie.Prosze przejechac sie po S22 po tych stronach aby poznac jak sie tutaj zyje.Co z tego ze wybuduje sie na bogatym wybrzezu nowoczesną droge co nie jest mysleniem które mozna oczekiwac od drogowców

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.