1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Umowę na realizację tego odcinka podpisano trzy lata temu. Zadania podjął się samorząd województwa małopolskiego w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Kilka dni temu podczas konferencji prasowej marszałek poinformował, że inwestycja nie jest w żaden sposób zagrożona.

"Cieszymy się, że roboty postępują w szybkim tempie, i że jeszcze w tym roku będziemy mogli wszyscy jeździć bezpiecznie i wygodnie. Mieszkańcy oraz goście, którzy do nas przyjeżdżają, bardzo wnikliwie obserwują postęp robót i słychać wiele głosów pozytywnych o tempie prac, merytoryczności prowadzonych robót i świetnej organizacji pracy" - powiedział wójt gminy Poronin Bronisław Stoch.

Na nowy węzeł mieszkańcy czekali od wielu lat - koszt budowy wynosi 43 mln 868 tys. zł. W ramach tej inwestycji powstaną dwa mosty na rzekach Poroniec i Biały Dunajec, podziemny przejazd i dwupasmowe rondo.

Już od 28 kwietnia zostanie uruchomione połączenie kolejowe pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem. Dzięki temu turyści oraz mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z transportu alternatywnego. To powinno znacząco poprawić płynność ruchu na Zakopiance. Tym bardziej, że według badania Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie od 30 do 40 proc. ruchu samochodowego na tym odcinku to ruch lokalny.

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie S7

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~karol.karol 2018-02-19

To bardzo dobra wiadomość. Ostatnio jak jechałem do Zakopanego to zajęło to dużo więcej czasu jak powinno. Dobrze że akurat na ten wyjazd wypożyczałem samochód w Panek to komfort jazdy nie był taki zły i dało się wytrzymać.