mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Umowę na realizację tego odcinka podpisano trzy lata temu. Zadania podjął się samorząd województwa małopolskiego w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Kilka dni temu podczas konferencji prasowej marszałek poinformował, że inwestycja nie jest w żaden sposób zagrożona.

"Cieszymy się, że roboty postępują w szybkim tempie, i że jeszcze w tym roku będziemy mogli wszyscy jeździć bezpiecznie i wygodnie. Mieszkańcy oraz goście, którzy do nas przyjeżdżają, bardzo wnikliwie obserwują postęp robót i słychać wiele głosów pozytywnych o tempie prac, merytoryczności prowadzonych robót i świetnej organizacji pracy" - powiedział wójt gminy Poronin Bronisław Stoch.

Na nowy węzeł mieszkańcy czekali od wielu lat - koszt budowy wynosi 43 mln 868 tys. zł. W ramach tej inwestycji powstaną dwa mosty na rzekach Poroniec i Biały Dunajec, podziemny przejazd i dwupasmowe rondo.

Już od 28 kwietnia zostanie uruchomione połączenie kolejowe pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem. Dzięki temu turyści oraz mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z transportu alternatywnego. To powinno znacząco poprawić płynność ruchu na Zakopiance. Tym bardziej, że według badania Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie od 30 do 40 proc. ruchu samochodowego na tym odcinku to ruch lokalny.

Tematy w artykule: zakopianka malopolskie S7

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~karol.karol 2018-02-19

To bardzo dobra wiadomość. Ostatnio jak jechałem do Zakopanego to zajęło to dużo więcej czasu jak powinno. Dobrze że akurat na ten wyjazd wypożyczałem samochód w Panek to komfort jazdy nie był taki zły i dało się wytrzymać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen opracował nową skrzynię biegów
Volkswagen opracował nową skrzynię biegów
Manualne skrzynie biegów mają przed sobą przyszłość. Volkswagen opracował przekładnię MQ281, która pomaga oszczędzać paliwo.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK