mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kierowcy wybierają Autostradową Obwodnicę Wrocławia

Kierowcy wybierają Autostradową Obwodnicę Wrocławia

Autostradowa Obwodnica Wrocławia już od pierwszego dnia jej uruchomienia spełnia swoje zadanie. Wzrosło natężenie ruchu pojazdów w tym pojazdów ciężarowych. Jak szacuje GDDKiA we Wrocławiu w najbliższych tygodniach ruch pojazdów po AOW będzie jeszcze większy.

Kierowcy wybierają Autostradową Obwodnicę Wrocławia
- Będziemy mogli precyzyjnie obserwować i otrzymywać dane o ruchu pojazdów w przedziale dobowym, a nawet godzinowym, dzięki czujnikom pomiaru ruchu znajdującym się między węzłami AOW. Obecny wzrost natężenia ruchu świadczy o tym, że kierowcy przyzwyczajają się do nowej trasy i wybierają AOW, która przenosi ruch tranzytowy i osobowy poza miejskie arterie komunikacyjne, jednocześnie usprawniając ruch lokalny we Wrocławiu, choćby z uwagi na możliwość  międzywęzłowego poruszania się po obrzeżach miasta (np. sąsiadujący z Bielanami Wrocławskimi węzeł Południe umożliwia poprzez AOW komfortowe połączenie z węzłem Północ, czyli ul. Żmigrodzką) - informuje GDDKiA we Wrocławiu.

AOW, to ponad 35 kilometrowa Obwodnica przygotowana na przejęcie największego natężenia ruchu pojazdów i wyprowadzenie go poza Wrocław i dalej - w kierunku Warszawy - dzięki połączonej z AOW budowanej trasie ekspresowej S-8 (na odcinku dolnośląskim Wrocław-Syców).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 418 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

~K 2011-09-11

Jeżdżę AOW czesto i naprawdę usprawnia dostanie się z zachodu na wschód Wrocławia. W samy Wrocławiu jeździ się świetnie. Przyszedł wrzesień, któremu towarzyszą zwykle szkolne korki, a tutaj tyle samochodów, co w wakacje. Jak dla mnie rewelacja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.
FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.
W 2018 roku z tyskiej fabryki wyjechało niemal o 10 tys. więcej aut niż rok wcześniej. FCA Poland podsumowuje 2018 rok.