mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Drogowcy przekierowali ruch z drogi krajowej nr 3 na nowo wybudowaną, prawą jezdnię drogi ekspresowej S3. Odcinek o długości zaledwie 6 znajduje się pomiędzy miejscowościami Chróstnik i Kochlice. Dolnośląski oddział GDDKiA poinformował, że kierowcy będą mogli korzystać z nowej jezdni już do końca realizacji inwestycji, czyli II kwartału 2018 roku. W tym przypadku chodzi o tzw. V zadanie inwestycyjne na drodze S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ, gdzie droga łączy się z autostradą A4. Odcinek o długości 22,6 km jest realizowany przez Budimex.


W obrębie województwa dolnośląskiego powstaje ponad 81 km drogi ekspresowej S3. Budowę trasy podzielono na 5 zadań inwestycyjnych. Dwa z nich realizuje oddział Zielona Góra. Chodzi o odcinki Nowa Sól Płd. – Gaworzyce (bez węzła) o dł. ok 16,4 km (zadanie I) oraz Gaworzyce – Kaźmierzów o dł. blisko 17 km (zad. II).

Trzy pozostałe to fragmenty będące w zarządzie GDDKiA Wrocław. Chodzi o Kaźmierzów – Lubin Płn. o dł. ok. 14,4 km (zad. III), Lubin Płn – Lubin Płd. liczący ok. 11,3 km (zad. IV) i Lubin Płd (bez węzła) – Legnica Północ o długości 22,6 km (zad. V).

Nowa droga ekspresowa składa się z dwóch jezdni po dwa pasy ruchu. Zaplanowano też rezerwę pod trzeci pas. Będzie zachowana w pasie dzielącym, którego szerokość to 12 m. Również na 6-kilometrowym odcinku w pobliżu węzła Legnica droga będzie miała od razu trzy pasy ruchu.

Na 80-kilometrowym odcinki drogi ekspresowej S3 powstanie 13 węzłów drogowych: Nowa Sól Południe, Nowe Miasteczko, Gaworzyce, Drożów, Potoczek, Kaźmierzów, Polkowice, Lubin Północ, Lubin Zachód, Lubin Południe, Legnica Północ, Legnica Zachód oraz Legnica II (Północ). Inwestycja powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Według planów ma być gotowa w czerwcu 2018 roku.


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.