1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Kolejny krok na drodze autostrady A4

Kolejny krok na drodze autostrady A4

Jest już decyzja lokalizacyjna dla autostrady A4 na odcinku Węzeł Przeworsk - Korczowa (Granica Państwa z Ukrainą)”. Ze względu na ważny interes społeczny jakim jest budowa niezbędnej infrastruktury drogowej, niniejszej decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Kolejny krok na drodze autostrady A4
Przedmiotem decyzji jest ustalenie lokalizacji odcinka autostrady A-4 od Przeworska – węzeł „Przeworsk” (skrzyżowanie z nowoprojektowaną zachodnią obwodnicą Przeworska) do Korczowej o długości ponad 56,5 km. Inwestycja została zlokalizowana w dwóch odcinkach:
  • odcinek Przeworsk – Wierzbna 9,63 km
  • odcinek Wierzbna – Korczowa (Granica Państwa z Ukrainą) 46,907 km.


Uzyskana decyzja lokalizacyjna jest przysłowiowym kamieniem milowym w pracach przygotowawczych dotyczących budowy autostrady A4, gdyż umożliwi m.in. rozpocząć prace archeologiczne na rzeczowym odcinku przebiegu przyszłej autostrady.

Prace archeologiczne prowadzone będą na dwóch odcinkach zadaniowych: Przeworsk-Radymno i Radymno-Korczowa. Na pierwszym odcinku na 27 stanowiskach archeologicznych o łącznej wielkości 4041 arów badania prowadzić będzie Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego działająca przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Na drugim odcinku, na 11 stanowiskach o łącznej wielkości 5134 arów prace archeologiczne przeprowadzi Konsorcjum z firmą NARNIA jako Liderem. Bogata kultura obszaru przeworskiego wskazuje, iż tereny objęte badaniami są bardzo bogate archeologicznie co może skutkować bardzo ciekawymi odkryciami.
 
Uzyskana decyzja lokalizacyjna pozwoliła także na rozpoczęcie II etapu przetargu na realizację systemem projektuj-buduj autostrady A4 Jarosław-Korczowa. 20 lipca br. w ramach trwającego postępowania przetargowego wszystkim wykonawcom, którzy złożyli wnioski w I etapie przetargu, wysłano listy firm spełniających warunki udziału w postępowaniu wraz z otrzymaną ilością punktów. Otwarcie ofert przewidziane jest na 31 sierpnia br.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Komentuj:

~ssh 2009-08-01

@malec To naciskaj policję i inne służby na egzekucję wyroku sądowego (prawomocnego oczywiście), proste. To o czym jest ten artykuł to decyzja administracyjna, a nie wyrok sądowy. Skutek tego taki, że inwestor nie musi czekać na inne decyzje i wyroki tylko może od razu robić to co z danej decyzji wynika.

~malec 2009-07-31

"...nadano rygor natychmiastowej wykonalności" - jak pozwałem swojego pracodawcę do sądu za zaległą kasę to też sąd wydał wyrok z klauzulą natychmiastowej wykonalności... i co? pic na wodę, do tej pory nic nie mam....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania hałasu
Porsche wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania hałasu
Porsche Digital wzbogaca gamę swoich produktów o cyfrowego asystenta Sounce, który będzie wyróżniać się lepszą zdolnością wykrywania szumów tła – na przykład podczas testów podzespołów samochodu