mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejny przetarg na budowę A4

Kolejny przetarg na budowę A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę kolejnego odcinka autostrady A4. Tym razem potencjalni wykonawcy będą ubiegać się o realizację krótkiego fragmentu trasy od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód.

Kolejny przetarg na budowę A4
Prace przygotowawcze do budowy autostrady A4 nabierają tempa. 2 marca bieżącego roku ogłoszono przetarg na budowę odcinka Jarosław – Korczowa (termin składania ofert mija 3 kwietnia bieżącego roku), a teraz GDDKiA rozpisała kolejny przetarg, na realizację fragmentu od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód (termin składania ofert mija 14 kwietnia 2009 roku).

Inwestycja będzie polegała na budowie około 6,9 km odcinka autostrady (2 pasy ruchu w każdą stronę i pas awaryjny). Poza tym zaplanowano budowę bezkolizyjnego węzła autostradowego Rzeszów Centralny i węzła Rzeszów Wschód, przebudowę (lub przełożenie) istniejących dróg, krzyżujących się z projektowaną autostradą A4, budowę dróg dojazdowych, budowę dwupoziomowych skrzyżowań z drogami poprzecznymi, koleją, rzekami i szlakami migracji zwierząt przecinającymi autostradę (trzy wiadukty drogowe, dwa wiadukty autostradowe, trzy mosty, przepusty oraz przejścia dla zwierząt). Zadanie obejmie także wykonanie urządzeń związanych z ochroną środowiska, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, elementów odwodnienia i oświetlenia. Z kolei kolidujące sieci teletechniczne zostaną przebudowane.

W marcu planowane jest ogłoszenie kolejnych dwóch przetargów, jednego na budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Stobierna – węzeł Rzeszów Wschód – granica miasta Rzeszowa oraz drugiego na budowę obwodnicy Jarosławia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 137 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Jan 2009-09-07

Skandalem jest planowanie budowy 2 węzłów w malutkim miasteczku Dębica ze ślepo zakończonymi drogami a brak zjazdu w kierunku Pilzna na Jasło, Krosno, Gorlice, Sanok i Słowację To zniszczenie wielowiekowego szlaku węgierskiego. Jadąc z Krakowa do Jasła trzeba będzie zjechać w Tarnowie-Krzyżu (do Pilzna ok 30 km) lub w Dębicy i cofnąć się na zachód kilkanaście kilometrów.

~mateusz 2009-03-21

2 pasy w każdą stronę, to chyba trochę mało - raz, że to obwodnica bądź co bądź duzego miasta, dwa, ten odcinek stanowil tez będzie przyszła drogę S19- również mocno tranzytową trasę.. Moim zdaniem powinny byc od razy 3 pasy w kazdą stronę

~Jerzy 2009-03-19

Dziwne nawt węzłów autotradowych, np Ropczyce Sędziszów. Węzeł jest koło Sędziszowa, ale dlacego nawa Ropczyce Sędziszów. Mogła być Mielec Sędziszów, Tarnobreg Sędziszów albo Warszawa Sędziszów

~Pasażer 2009-03-17

Mam sentyment do tej drogi - pochodzę z Dolnego Śląska a Dziadkowie są z Jasła i Przemyśla - więc trasę Wrocław - Przemyśl przejechałem niezliczoną ilość razy - najpierw jako dzieciak z rodzicami maluchem (ha ha czy dziś ktoś sobie wyobraża coś takiego - 4 osobowa rodzina) a teraz już samodzielnie - wcześniej jeszcze jako drogę E-22 (kto pamięta ?) i cieszę że zmienia się w autostradę na całej długości - tym bardziej że to chyba na razie jedyna realna perspektywa autostrady od granicy do granicy.

~arek59 2009-03-17

To są dobra wiadomości. Złe są takie, że jak się obserwuje tempo budowy 26 km z Wieliczki do Szarowa to żal ściska! Paprzą się z robotą, że żal d...ę ściska...Hiszpańscy "partacze" nie potrafią budować w tempie...To jest nauczka dla komisji przetargowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda wprowadza do sprzedaży swój rewolucyjny silnik benzynowy Skyactiv-X, oferowany w nowej Mazdzie 3.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK