mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Koncepcje dla DW269 i DW270

Koncepcje dla DW269 i DW270

Trwają prace nad projektami modernizacji DW nr 269 (Izbica - Chodecz- Kowal) i DW nr 270 (Izbica-Lubraniec-Brześć) w województwie kujawsko-pomorskim. Prace projektowe rozpoczęły się na przełomie ubiegłego i bieżącego roku. Są już pierwsze propozycje przebudowy dróg.

Koncepcje dla DW269 i DW270
Zgodnie z założeniami droga wojewódzka nr 269 będzie projektowana w klasie Z (zbiorczej). Otrzyma szerokość 6 metrów. Przebudowane zostaną 3 obiekty mostowe i 40 przepustów. Jej dłu-gość to blisko 43 kilometry. Wycięte zostaną drzewa rosnące tuż przy jezdni. Oświetlone zostaną przejścia dla pieszych przy przystankach. W Izbicy realizacja projektu będzie oznaczała także uporządkowanie parkowania.

Droga wojewódzka nr 270 projektowana jest w klasie G (głównej). Oznacza to, że jej szerokość wyniesie 7 metrów, a przy jezdniach powstaną obustronne półmetrowe opaski. Na tej drodze na całym odcinku zaprojektowano ciąg pieszo-rowerowy. Podobnie jak na drodze nr 269 zaprojektowano łagodniejsze łuki i przebudowę skrzyżowań.

W Lubrańcu planowana jest także budowa obwodnicy po  zachodniej stronie miasta. Dzięki temu uda się w nią wpiąć trzy drogi powiatowe. Trzy warianty pozwalają na uniknięcie wyburzeń. W Izbicy z kolei obwodnica ma biec po wschodniej stronie. Bez względu na wybór wariantu przejmie cały ruch tranzytowy z dwóch dróg wojewódzkich. W południowej części miast obwodnica będzie biec równolegle do gazociągu "Przyjaźń". Proponowane warianty obwodnic zostały pozytywnie ocenione przez przedstawicieli samorządów.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.