mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kończy się budowa obwodnicy Wasilkowa

Kończy się budowa obwodnicy Wasilkowa

Kończą się prace przy budowie obwodnicy Wasilkowa na drodze krajowej nr 19. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia kierowcy będą mogli skorzystać z nowej trasy. Koszt całej inwestycji to kwota około 125 mln zł.

Kończy się budowa obwodnicy Wasilkowa
Obwodnica liczy 5 km, z tego 2 km w granicach obszarów chronionych Natura 2000. Składa się na nią także osiem obiektów inżynieryjnych, w tym cztery wiadukty, dwa tunele i dwa mosty.

Droga połączy miejscowości Św. Woda i Sochonie, a przez to odciąży Wasilków (a docelowo kiedyś także Białystok) z ruchu tranzytowego ciężarówek. Obwodnica będzie pełniła tę funkcję aż do chwili, kiedy powstanie droga ekspresowa S19 Kuźnica - Sokółka - Korycin - Knyszyn - Dobrzyniewo - Choroszcz.

Sama obwodnica Wasilkowa będzie drogą klasy GP, z tym, że w rejonie węzłów wjazdowych ma dwie jezdnie. Prędkość projektowa 100 km/h, a obciążenie 115 kN.
Przypomnijmy, budowa obwodnicy zaczęła się w 2007 roku, ale w sierpniu 2008 roku została przerwana ze względu na zastrzeżenia do jej przebiegu. W marcu br. prace przy budowie wznowiono.

Podczas budowy obwodnicy Wasilkowa wykonano również przepusty, przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, wygrodzenia, oświetlenie na węzłach drogowych, kanalizację deszczową i urządzenia oczyszczające oraz drogi dojazdowe.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~WYKONAWCA 2010-12-10

I STAŁA ROBOTA OD 2008 ROKU TAKA POLSKA RZECZYWISTOŚĆ ! A W SZPIATLU TO NIE TYLKO PROJEKTANT A LE I CAŁA GDKKiA POWINNA PRZEBYWAĆ !

~333D 2010-12-09

Ja sądzę że projektant drogi S19 przez Korycin Knyszyn mieszka na stałe w szpitalu w Choroszczy; tak -czy nie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.