1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Koniec prac na moście w Woli Jachowej

Koniec prac na moście w Woli Jachowej

Choć nowo wybudowany most w Woli Jachowej w ciągu drogi krajowej nr 74 jest już przejezdny od listopada ubiegłego roku, to jednak dopiero teraz zakończone zostały wszystkie niezbędne prace.

Koniec prac na moście w Woli Jachowej
Konstrukcja mostu w Woli Jachowej (woj. świętokrzyskie) w ciągu drogi krajowej nr 74 została uszkodzona po nawałnicach deszczowych w 2013 roku. Obiekt został zamknięty, a po niezbędnych badaniach i wzmocnieniach warunkowo dopuszczony do ruchu tylko pojazdów do 3,5 tony, pozostałe samochody skierowano na objazdy. W grudniu 2013 oddany został do ruchu most tymczasowy, z którego mogły korzystać już wszystkie pojazdy.

Jeszcze w 2013 roku ogłoszony został przetarg na inwestycję, która obejmowała zaprojektowanie i budowę nowego mostu w Woli Jachowej, rozbiórkę uszkodzonego mostu oraz rozbiórkę tymczasowego obiektu. Projekt nowego mostu w ciągu drogi krajowej  nr 74 powstał w pierwszej połowie roku 2014 roku. Po rozebraniu uszkodzonego obiektu wykonawca przystąpił do budowy. Nowy most ma długość około 18 metrów i jest o około 10 metrów dłuższy od uszkodzonego obiektu. Most ma konstrukcję jednoprzęsłową betonową sprężoną, posadowiony jest na palach wielkośrednicowych, co oznacza, że będzie bardziej odporny na skutki nagłych przyborów wód w rzece. Jezdnia ma dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości. Po obu stronach wykonane zostały chodniki dla pieszych o około półtorametrowej szerokości. Koszt inwestycji to około 2 mln złotych.

Pierwszy raz kierowcy mogli przejechać nowym mostem w listopadzie 2014 roku, na obiekcie obowiązywał jednak ruch wahadłowy. Od grudnia nowym mostem można było jeździć bez takich utrudnień. Wykonawca pozostawił jednak tymczasową organizację ruchu z ograniczeniem prędkości z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa podczas prac rozbiórkowych przy tymczasowym obiekcie. W pierwszych miesiącach 2015 roku most tymczasowy został rozebrany, wykonano także ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe, a także wprowadzono stałą organizację ruchu. W kwietniu planowane jest rozpoczęcie procedury związanej z odbiorem inwestycji.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla 2022 – nowe multimedia i kolory nadwozia
Toyota Corolla 2022 – nowe multimedia i kolory nadwozia
Toyota Corolla z rocznika 2022 z nadwoziem Hatchback, Sedan i TS Kombi przechodzi zmiany, które wprowadzają nowe technologie multimedialne oraz nowe kolory nadwozia.