mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Konin: 6 mln zł za dwie ulice

Konin: 6 mln zł za dwie ulice

Władze Konina wydadzą ponad 6 mln zł na dwie inwestycje drogowe w mieście. Za te pieniądze wyremontowane zostaną odcinki ulic Poznańskiej (w ciągu drogi krajowej nr 92) i Szpitalnej.

Konin: 6 mln zł za dwie ulice
Remont ulicy Szpitalnej w Koninie obejmuje odcinek od ulicy Topazowej do południowych granic miasta. W tym roku zostaną wykonane wszystkie elementy infrastruktury podziemnej, po czym ulica zostanie zabezpieczona tak, by była przejezdna w ziemie i dopiero na wiosnę przyszłego roku zostanie dokończona budowa samej jezdni. Modernizacja ulicy Szpitalnej kosztować będzie 4,3 mln zł, a wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów (PDiM) w Koninie.

Remontu doczekał się także czwarty odcinek ulicy Poznańskiej. Ulica ta jest fragmentem drogi krajowej nr 92. Prezydent miasta co roku stara się uzyskać z budżetu państwa pieniądze na pokrycie choćby połowy kosztów koniecznych remontów Poznańskiej. W tym roku Ministerstwo Infrastruktury przyznało Koninowi 1 mln zł, a drugi milion dołożył samorząd.  Za tę kwotę wykonana zostanie nowa nawierzchnia na czterech pasach drogowych na odcinku około 300 metrów, od ronda na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Spółdzielców w kierunku miasta, brakujący chodnik przy tej ulicy oraz oświetlenie od ronda do zachodnich granic miasta. Zadanie to również realizuje PDiM.

Zastępca prezydenta Konina, Andrzej Sybis ma nadzieję, że być może w przyszłym roku uda się dokończyć lub przynajmniej kontynuować remont Poznańskiej. Mogą pojawić się jednak trudności, ponieważ zmieniają się kryteria przyznawania pieniędzy na takie prace. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie, to drugą część dołoży samorząd. W projekcie budżetu miasta na przyszły rok przewidziano odpowiednie fundusze.

Modernizacja ulic Szpitalnej i Poznańskiej to nie jedyne inwestycje drogowe w Koninie. W tym roku wybudowano i wyremontowano kilka ulic i uliczek osiedlowych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Silniki Diesla w odwrocie
Silniki Diesla w odwrocie
Silniki wysokoprężne nie mają w ostatnich latach dobrej prasy. Liczba rejestracji aut z dieslem systematycznie spada. Jak wygląda alternatywa?