mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: Rusza budowa północnej obwodnicy

Kraków: Rusza budowa północnej obwodnicy

W ubiegłym tygodniu krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał kontrakt na budowę odcinka drogi krajowej nr 94 od węzła Radzikowskiego do węzła Modlnica. Inwestycja będzie kosztować prawie 150 mln zł, a jej realizacja potrwa dwa lata.

Kraków: Rusza budowa północnej obwodnicy
12 lutego 2009 roku Jacek Gryga, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz jego zastępca Tomasz Pałasiński, podpisali z firmą Budimex - Dromex S.A. umowę na budowę drogi krajowej nr 94 na odcinku węzeł Radzikowskiego węzeł Modlnica, czyli fragmentu północnej obwodnicy Krakowa.

Zakres inwestycji obejmuje budowę 2,4 km odcinka dwujezdniowej drogi klasy GP (główna przyspieszona) pomiędzy osiami węzłów Radzikowskiego i Modlnica, wraz z połączeniem z istniejącą drogą krajową nr 94 Olkusz-Kraków za pomocą dwupoziomowego skrzyżowania typu koniczyna, przebudowę i budowę istniejącej drogi krajowej nr 94 (Olkusz - Kraków) na długości około 1,6 km, budowę dróg lokalnych i dojazdowych, obiektów mostowych, zabezpieczeń skarp wykopów na drodze dojazdowej, budowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia jezdni, przepustów, ekranów akustycznych, zbiorników retencyjnych, oświetlenia ulicznego oraz przebudowę wszystkich kolidujących sieci.

Projekt wykonało konsorcjum, którego liderem jest krakowska firma PxM Projekt Południe Sp. z o.o. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 149,6 mln zł. Wykonawca ma na realizację zadania dwa lata. W ciągu najbliższych dwóch tygodni nastąpi przekazanie placu budowy. Roboty rozpoczną się już na początku marca.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~marcin 2009-03-05

Jadwigo, swoją wypowiedzią potwierdzasz tą głupotę Polaków. Z takim podejściem jakie prezentujesz to faktycznie nic w tym kraju się nie uda a czepianie się kościołów już nie jest w modzie więc znajdź innego kozła ofiarnego.

~jadwiga 2009-02-19

ob im sie udalo choc niewieze w to bo w polsce nic sie nieudaje no chyba ze budowa kosciolow i gupota polakow

~Emeryt 2009-02-18

Gratuluje profesjonalizmu zaprezentowanemu prze no-one. Jak tak dalej pójdzie to ktoś dostanie czerwoną kartę jak napisze że teraz jest rok 2009. Ehh, szkoda sie odzywać.

~kazek51 2009-02-17

Problem polega na tym, ze Marszalek do listopada 2009 zrobi projekt reszty ringu. Ale aby wykupic grunty i budowac dalej, trzeba kasy. A Pan Minister (z Krakowa) powiedzial ze na reszte ringu kasy nie da. Miasto tez nie zaplaci.

~Kubat 2009-02-16

Wykopki to byly (AFAIK) prace archeologiczne, A co z dalsza czescia obwodnicy przez Zielonki, slyszalem ze tamtejsze wladze nie chca obwodnicy i nawet zaczely sprzedawac dzialki w pasie wokol planowanej obwodnicy ?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.