mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kraków: jest zezwolenie na przebudowę ronda Ofiar Katynia

Kraków: jest zezwolenie na przebudowę ronda Ofiar Katynia

Rosną szanse na szybką przebudowę ronda Ofiar Katynia. W środę (14 października) wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla planowanego przez miasto zadania. To ostatecznie otwiera drogę do modernizacji tego ważnego węzła drogowego w Krakowie.

Kraków: jest zezwolenie na przebudowę ronda Ofiar Katynia
Zgodnie z projektem, skrzyżowanie ulic Radzikowskiego, Conrada, Armii Krajowej, Jasnogórska ma zostać przebudowane do trzech poziomów. Na kierunku Radzikowskiego – Conrada powstanie długa na 385 metrów estakada. Na dotychczasowym poziomie pozostanie skrzyżowanie z wyspą centralną, choć kształt samej wyspy ulegnie zmianie. Na skrętach w prawo z ulicy Conrada i Radzikowskiego powstaną dodatkowe pasy. Pod rondem, na kierunku Armii Krajowej – Jasnogórska, poprowadzony będzie prawie 90 metrowy tunel.

Tymczasem na finiszu jest przetarg na przebudowę ronda Ofiar Katynia. Obecnie pod kątem formalnym analizowane są zgłoszone oferty. Najniższa z nich opiewa na kwotę 124 mln złotych. To o prawie 20 mln mniej niż - zgodnie z niedawną uchwałą Rady Miasta Krakowa - zarezerwowano na tę inwestycję i aż o niemal 60 mln mniej niż przewidywał kosztorys inwestorski. „Wykonawca zostanie wybrany już w przyszłym tygodniu, a prace budowlane powinny rozpocząć się w tym roku” - mówi Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Realizacja inwestycji ma potrwać około roku. Miasto zastrzegło, że na czas prac budowlanych to newralgiczne rondo nie może zostać całkowicie wyłączone z ruchu.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~Krakusek 2009-10-17

Ojejej, będzie się działo :-) A ja niestety skończyłem sezon jednośladowy :-( Ale cóż zrobić ? Cieszmy się bo za rok będzie lepiej się jeździło samochodem !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach
Zakończyła się wyprawa pod hasłem No Trace Expedition, w której podróżnik Marek Kamiński przejechał 30 tys. kilometrów z Polski do Japonii i z powrotem.