mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Krakowski odcinek S7 już dla kierowców

Krakowski odcinek S7 już dla kierowców

Oddano do użytku nowo wybudowaną drogę ekspresową S7 na terenie miasta Krakowa pomiędzy węzłem Bieżanów a ulicą Christo Botewa. Została wybudowana po śladzie zarezerwowanym w planach miasta pod Trasę Nowohucką. Koszt budowy to 200 mln zł. Nowa droga stanowi fragment wschodniej obwodnicy miasta. Jej budowa przyczyni się do odciążenia miejskiego układu drogowego od samochodów jadących od strony Katowic, Zakopanego i Tarnowa do przemysłowej strefy miasta zlokalizowanej na Rybitwach.

Krakowski odcinek S7 już dla kierowców
Zakres inwestycji obejmował: budowę dwujezdniowej drogi o parametrach ekspresowej na długości 2,7 km, budowę 6 obiektów mostowych, budowę węzła Bieżanów, budowę dróg dojazdowych o długości ok. 1,8 km i ekranów akustycznych.

Parametry techniczne drogi: nośność 115 kN/oś, szerokość pasa ruchu - 3,50 m, szerokość pasa rozdziału - 4,0 m. Najdłuższym obiektem mostowym jest estakada wieloprzęsłowa o długości 256,67 m i szerokości całkowitej 40,1 m, która przebiega nad ul. Zarzyckiego, linią kolejową i rzeką Serafą. W ramach inwestycji powstał także most nad rzeką Drwiną o długości 83,2 m i szerokości całkowitej 38,1 m.

Budowa była realizowana w bardzo trudnych warunkach geologicznych. Okazało się, że grunty na trasie S7 są to tzw. grunty słabonośne wymagające wymiany. Szczególnie dużą trudność sprawiło to przy budowie obiektów mostowych. Mierząca prawie 260 m siedmioprzęsłowa estakada biegnąca nad ulicą Zarzyckiego, linią kolejową i rzeką Serafą została posadowiona na palach wielkośrednicowych, które sięgają nawet do 13 m w głąb ziemi.

Podobne wiadomości:

BLOW GPS70iBT – 7 cali nawigacji

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Komentuj:

bodzio966 2010-12-12

Mógłby autor wiadomości podać fragment planu miasta z opisem skąd - dokąd?

KierowcaNaMedalPl 2010-11-25

Można patrzeć na to dwojako: - z jednej strony jak już się za coś biorą to lepiej by było żeby roili to porządnie i z mysla przede wszystkim o komforcie mieszkańców a nie tylko po to zeby wydac kase z dotacji - z drugiej strony powinien cieszyc fakt ze w ogole jest jakiś ruch i ze ktos ruszył tylkiem zeby cos zrobic Najważniejsze aby w ciagu najblizszych paru lat nieustannie robili nowe i remontowali stare drogi bo pozniej znowu wszystko utknie ;/

~Paweł z Krakowa 2010-11-25

z Nowej huty os. stalowe na os. Ruczaj jade 29 min tak wiec droga bardzo przydatna - wreszcie ( jak mi ktos nie wierzy niech zmierzy czas wole dolozyc 4 km na rybitwy ale oszcedzam przedewszystkim czas i paliwo --pozdrawiam

~stak 2010-11-21

a ja mieszkam w Nowym Biezanowie i nie wiem jak włączyć się na S-7. Czy tak trudno podać mapę aktualną trasy??

~Mieszkaniec Śledziejowic 2010-11-18

Bubel, zaoszczędzili parę złotych i wycieli z planów wjazd na S7 dla mieszkańców Czarnochowic, Kokotowa, Śledziejowic i Bieżanowa. Zamiast rozładować korki na Rybitwy zrobili ślepy węzeł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Marka Lexus w ostatnich latach bardziej znana jest z produkcji SUV-ów, niż limuzyn. Czy zapowiada się kolejna premiera w tym segmencie?