mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Łódź, od 1 marca br., wprowadza zakaz wjazdu do centrum miasta dla pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 12 ton w godzinach od 6 rano do 22

Łódź bez TIR-ów
By zmniejszyć korki w ciągach prowadzących przez Łódź z południa i zachodu do autostrad, miasto wprowadza od 1 marca częściowy zakaz wjazdu do centrum samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w godz. 6-20, codziennie aż do zakończenia wszystkich prac na Trasie WZ.

W szczególnych przypadkach (wjazdy docelowe, np. dowóz do sklepów towarów łatwo psujących się, dotarcie do dzielnic przemysłowych, firm przewozowych itd.) wjazd będzie dopuszczony. Jednak już TIR-y i samochody ciężarowe, jadące tranzytem, będą musiały korzystać z dróg objazdowych wokół Łodzi.

Powyższy zakaz jest efektem planowanego kolejnego etapu prac przy przebudowie Trasy WZ. Roboty na newralgicznych łódzkich skrzyżowaniach Piłsudskiego – Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza oraz Włókniarzy/JP II – Bandurskiego/Mickiewicza mają ruszyć właśnie w marcu.Podobne wiadomości:

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Polskie drogi 2016-07-01

Cigarette Racing 50 Marauder GT S Concept:...

auto motor i sport 2015-02-17

Na Miami International Boat Show (to takie targi motoryzacyjne, tylko dla łodzi) zaprezentowano ciekawy model motorówki. Przy tworzeniu Cigarette Racing styliści zapatrzyli się na Mercedesa AMG GT.

Komentuj:

choragiewka 2015-03-02

Dla tirów powinny być osobne drogi !i w każdym mieście powinni mieć ograniczenia do jazdy !

Jotgie 2015-02-20

Następne miasto, które wprowadza ograniczenia na krótko przed wybudowaniem obwodnicy. Tak było w Poznaniu, we Wrocku a teraz w Łodzi!nDlaczego nie poczekano jeszcze tego roku, aż zostanie wybudowana A1?!nW Poz przed wybudowanie S5 do Gniezna i S11 do Złotkowa a we Wrocku wprowadzono pół roku przed wybudowaniem A8! Dlaczego nam to robicie?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.